View Poll Results: Cine a castigat

Voters
18. You may not vote on this poll
  • tchibos

    12 66.67%
  • sergiuseling

    6 33.33%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 73

Thread: Votati: tchibos vs sergiuseling

  1. #22
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    shadow te credeam baiat serios dar ai dat cu batul in balta...

    am citit doar pana la jumatate ca am obosit ...

    .. un singur lucru vreau sa iti amintesc: am vorbit acolo destul de mult de discernamat si cei peste 18 ani. Teoretic cei sub 18 ani nu au voie sa parieze la casele de pariuri. Practic nu se intampla asta dar nu sunt de vina pariurile. Copii din ziua de azi fumeaza de la gradinita, beau din scutece, manuiesc calculatorul la 5 ani mai bine decat persoane peste 20 ani, varsta de incepere a vietii sexuale e mult prea mica.. s-au facut copii si la 14 ani, asa ca nu blama pariurile sau pe cei care stiu cat sa intinda plapuma ca sa le mearga in castig.

    Eu ma plictisesc repede si nu am timpul pe care il vreau ca altfel sa fii convins ca as fi putut face ce face orice moderator de pe pariuri. Nu am facut asta pentru ca am fost obligat de cadrul dezbaterii, in speta Arena. Cred cu tarie ca daca esti de o inteligenta putin peste medie si daca te informezi cum trebuie si o faci de placere poti sa obtii un castig din asta. Nu sunt aia de la casele de pariuri mai destepti.

    ps: o sa ii dau si eu votul meu lu' sergiu ca am vazut ca se voteaza ca sa fie mai echilibrat duelul

  2. #23
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post
    OK , sa facem bilantul dupa primul weekend.

    SINGLE
    FOND 56 E
    -24 E

    Graafschap - Omniworld 1 1.63 Miza 15 E , castig 24 E , profit 9 E
    Jiul - Rapid 2 1.48 -15 E
    Bolton - West Ham 1 1.79 Miza 15 E , Castig 26 E , profit 11 E
    Hamburger - Nurnberg 1 2.38 -5 E
    Chelsea v Arsenal 1 1.73 -20 E
    Baltimore v Kansas City 1 1.48 Miza 20 E . Castig 29 E , profit 9 E
    Seahawks vs Arizona 1 1.80 -10 E
    Buffalo Bills vs NY Jets 2 2.20 -4 E
    Green Bay vs San Francisco 2 3.55 -5 E
    Seahawks vs Arizona 2 1.30 Miza 20 E , Castig 26 E , Profit 6 E
    __________________________________________________ _______________

    1 goals or more
    FOND 50 E
    +20 E

    Portsmouth - Everton 1 goals or more 1.11
    Reggina v Ascoli 1 goals or more 1.11
    Catania - Udinese 1 goals or more 1.11
    Santander - Zaragoza 1 goals or more 1.11
    Atlanta vs Tampa Bay 1 1.15
    __________________________________________________ _______________

    Sending off
    FOND 48 E
    +18 E

    Stuttgart - Bochum Sending off NO 1.21
    Atalanta - Messina Sending off NO 1.27
    Chelsea - Arsenal Sending off NO 1.05
    Cate din meciurile astea le-ai vazut? Deci, de ce pariezi ?

  3. #24
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    cred ca pariaza de .. complezenta

  4. #25
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx View Post
    Shadow, nu este responsabilitatea parintilor sa aiba grije de copii?

    Iar despre adulti....este responsabilitatea fiecaruia sa se documenteze inainte de a se apuca de orice. E ca si cum eu sunt alergic la sos de soya si ma duc la un restaurant chinezesc (unde se foloseste sos de soya aproape in orice fel de mancare) si dupa ce ma imbolnavesc ii reprosez proprietarului ca de ce nu mi-a zis ca pune soya in mancare. Logic ar fi sa ma interesez dinainte ca chinezii pun soya in toate si sa evit restaurantul.
    Pai daca tata pariaza ca nebunu la parilota atunci copilul de sa nu parieze ? daca la tata îi place sa parieze atunci fii sigur ca el îi da bani la copil si îi spune "copile , dute si cumpara o punga cu orez si dupa aia treci pe la pariloto cu biletul asta si baga 10 roni , uite si tie 3 roni sa bagi si tu un bilet"

    "Iar despre adulti....este responsabilitatea fiecaruia sa se documenteze inainte de a se apuca de orice. "

    Asta-i marea problema , sunt informatii total gresite si omul se informeaza prost , sunt multe povesti spuse aiurea pe net , omu citeste tot , dă din coadă și pune botu.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  5. #26
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    ps: o sa ii dau si eu votul meu lu' sergiu ca am vazut ca se voteaza ca sa fie mai echilibrat duelul
    bravo dar ai grija ca daca mai urmeaza multi exemplul meu PROST s-ar putea ca tocmai votul tau sa decida. Deci e de ajuns ca am votat eu la vrajeala.

    Asta a fost din ciclul nu faceti ca mine

  6. #27
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    shadow te credeam baiat serios dar ai dat cu batul in balta...

    am citit doar pana la jumatate ca am obosit ...

    .. un singur lucru vreau sa iti amintesc: am vorbit acolo destul de mult de discernamat si cei peste 18 ani. Teoretic cei sub 18 ani nu au voie sa parieze la casele de pariuri. Practic nu se intampla asta dar nu sunt de vina pariurile. Copii din ziua de azi fumeaza de la gradinita, beau din scutece, manuiesc calculatorul la 5 ani mai bine decat persoane peste 20 ani, varsta de incepere a vietii sexuale e mult prea mica.. s-au facut copii si la 14 ani, asa ca nu blama pariurile sau pe cei care stiu cat sa intinda plapuma ca sa le mearga in castig.

    Eu ma plictisesc repede si nu am timpul pe care il vreau ca altfel sa fii convins ca as fi putut face ce face orice moderator de pe pariuri. Nu am facut asta pentru ca am fost obligat de cadrul dezbaterii, in speta Arena. Cred cu tarie ca daca esti de o inteligenta putin peste medie si daca te informezi cum trebuie si o faci de placere poti sa obtii un castig din asta. Nu sunt aia de la casele de pariuri mai destepti.
    Daca nu spun povesti despre pariuri si daca nu sunt pro pariuri inseamna ca nu sunt baiat serios ?

    "Cred cu tarie ca daca esti de o inteligenta putin peste medie si daca te informezi cum trebuie si o faci de placere poti sa obtii un castig din asta."

    Cum îi consideri pe cei care pariaza la pariloto , astra ?
    Sunt inteligenti ca fac acest lucru ?
    Si iti spun eu ca sunt multi , o gramada.
    Tu consideri ca aia pot sa obtina un castig din pariuri ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #28
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post

    Asta-i marea problema , sunt informatii total gresite si omul se informeaza prost , sunt multe povesti spuse aiurea pe net , omu citeste tot , dă din coadă și pune botu.
    Se informeaza prost din vina lui, pentru ca nu stie unde sa caute! De ce n-as recomanda eu pariurile ? Acum cateva luni cand am inceput sa pariez d-abia stiam ce inseamna 1 x 2. Dar eu am stiut sa invat din greseli. Pariurile sunt doar pentru cei care stiu sa invete din greseli.

    Mai tii minte atunci cand pariam eu impotriva lui Shelbourne, si tu ai pariat pe ei, ce ai zis ? Imposibil sa nu bata Shelbourne, uite ca pe site-ul ..... toti zic ca bate Shelbourne. Dar Shelbourne a pierdut. Iti aduci aminte ce mi-ai zis dupa ? Ca nu mai intri niciodata pe forumuri straine. Ai invatat din greseli.

    Bineinteles ca nimeni n-o sa castige constant de la inceput, dar cu trecerea timpului pot sa se scufunde sau cu multa atentie pot ajunge sa castige.

    SHADOW, te-am intrebat mai sus ceva, rasp si mie

  8. #29
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post
    Pai daca tata pariaza ca nebunu la parilota atunci copilul de sa nu parieze ? daca la tata îi place sa parieze atunci fii sigur ca el îi da bani la copil si îi spune "copile , dute si cumpara o punga cu orez si dupa aia treci pe la pariloto cu biletul asta si baga 10 roni , uite si tie 3 roni sa bagi si tu un bilet"

    "Iar despre adulti....este responsabilitatea fiecaruia sa se documenteze inainte de a se apuca de orice. "

    Asta-i marea problema , sunt informatii total gresite si omul se informeaza prost , sunt multe povesti spuse aiurea pe net , omu citeste tot , dă din coadă și pune botu.
    Povesti aiurea spuse pe net sunt despre absolut orice subiect.

    Tu nu stiai ca Pamela Anderson e de fapt barbat?

    Evident ca aberez, dar am vrut sa arat ca informatiile gresite nu sunt raspandite doar cand e vorba de pariuri. Omul trebuie sa nu puna botul, si daca pune atunci e vina lui. Daca pune botul cand cineva ii spune ca Dinamo va juca cu rezervele in retur cu Steaua, atunci o sa puna botul si la faza cu "pune cate un leu in 5 plicuri, trimite-le si vei primit milioane intr-o luna". In cazul asta nu ne mai uitam la cat de rele sunt pariurile, sunt mai de graba de parere ca e vorba de inteligenta si discernamantul fiecaruia.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  9. #30
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    bravo dar ai grija ca daca mai urmeaza multi exemplul meu PROST s-ar putea ca tocmai votul tau sa decida. Deci e de ajuns ca am votat eu la vrajeala.

    Asta a fost din ciclul nu faceti ca mine
    Pariezi?

    Shadow povesti se spun si cu balauri la copii si cu mos gerila.. asta nu inseamna ca un om cu capul pe umeri care judeca le crede. Oamenii maturi judeca si cred povestile doar cand au dovezi. La pariuri chiar se poate ajunge pe plus daca stii ce e cu tine. Nu sunt doar povesti.

  10. #31
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post
    Cum îi consideri pe cei care pariaza la pariloto , astra ?
    Sunt inteligenti ca fac acest lucru ?
    Si iti spun eu ca sunt multi , o gramada.
    Tu consideri ca aia pot sa obtina un castig din pariuri ?
    Sunt aceeasi care stateau noaptea la coada la CARITAS.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  11. #32
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    se poate castiga eu tin minte ca SHADOW ajunsese la un + de 10 mil la pariloto sau mai mult
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  12. #33
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Pariezi?
    ce?

  13. #34
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Totul se reduce la o singura intrebare: sunt cei care fac cotele la pariuri atat de destepti incat sa le nimereasca pe toate? Ei cum de sunt in castig? Pe ce se bazeaza ei? Nu tot pe informatii? Ca doar nu pun cotele la noroc. Deci normal e ca daca cineva e foarte bine informat sa obtina castig de cauza in lupta cu casele de pariuri. Simplu ca buna ziua. Cinenu inteleg asta sa il intrebe pe sergiu ce semnaturi a avut pe forumul OLS si sa o aleaga pe aia care i se potriveste. Sigur exista una

    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ce?
    ce ai zis
    Last edited by tchibos; 14th December 2006 at 22:01.

  14. 14th December 2006, 21:58

  15. #35
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Totul se reduce la o singura intrebare: sunt cei care fac cotele la pariuri atat de destepti incat sa le nimereasca pe toate? Ei cum de sunt in castig? Pe ce se bazeaza ei? Nu tot pe informatii? Ca doar nu pun cotele la noroc. Deci normal e ca daca cineva e foarte bine informat sa obtina castig de cauza in lupta cu casele de pariuri.


    Casele de pariuri,exemplu luam Barcelona - Chelsea,casele fac estimari ca publicul va paria perfect pe under 2.5 sau over 2.5 , adica jumate din banii pariati se vor duce pe under 2.5 si jumatatea cealalta pe over 2.5.
    Stiind acest fapt,ei vor incerca sa puna cotele in asa fel incat sa scoata profit orice ar paria.
    Sa zicem ca sansele sa iasa sunt de 50%/50%,vor folosi 100/estimari , adica 100/50=2 , adica la inceput ei iau cotele 2.00 pentru over si 2.00 pentru under.In acest caz,de sumele pariate sunt distribuite dupa asteptari,casele au un profit 0.
    Acuma ei urmeaza sa decida,cum le seteaza,dupa cum doresc sa riste pentru a castiga.Pentru case cel mai sigur sa iasa in profit sunt meciurile de tenis , under over in fotbal sau handicapul asiatic,unde cotele sunt situate pe undeva pe la 1.93/1.93,casele castigand un dolar la fiecare 100 jucati.
    Cel mai rau pentru parior sa parieze,sunt pariurile speciale,de exemplu scor corect sau cine v'a inscrie primu.
    Cu cat ligiile in care se joaca,sunt mai importante,cu atata riscul bookie'ului este mai mic,cam de 2%
    Revenind la meciul nostru,sa zicem ca,casele de pariuri doresc sa scoate un profit de 5% din pariurile pe under 2.5 / over 2.5 , ei ofera cote de 1.90 / 1.90 , daca predictiile ca sumele jucate sunt in jur de 50 % / 50 % , ei la fiecare 4000 euro jucati , 2000 over / 2000 under.
    Oricare ar fi scorul ei castiga 4000-$2000*1.90 adica 200 euro(adika exact 5 % cat si'au propus)
    Daca doresc sa scoata 10 % profit ei pun cotele,1.80/1.80 , dar cum sunt multe case intre care exista o competitie acerba,ve'ti gasi usor cote de 1.92/1.92.
    Nu trebuie sa va speriati,cotele sunt facute de oameni ca si noi,care se intampla sa mai si greseasca estimariile,iar daca esti capabil sa gasesti greselile , pe timp lung vei avea profit garantat.
    uite raspunsul

  16. #36
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Totul se reduce la o singura intrebare: sunt cei care fac cotele la pariuri atat de destepti incat sa le nimereasca pe toate? Ei cum de sunt in castig? Pe ce se bazeaza ei? Nu tot pe informatii? Ca doar nu pun cotele la noroc. Deci normal e ca daca cineva e foarte bine informat sa obtina castig de cauza in lupta cu casele de pariuri.
    Cei care fac cotele sunt tot un fel de pariori. Ei pariaza ca o anumita echipa are 60 sau 70% sanse sa castige un meci si atunci baga cota. Avantajul lor este ca lucreaza toti mana in mana. Cand unul schimba cota dramatic pentru ca a aflat ceva, le spune si la restu ca sa schimbe si ei. Problema e ca pariorii de cele mai multe ori nu actioneaza impreuna si atunci lupta devine: fiecare parior vs. toate casele de pariuri.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  17. #37
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post

    ce ai zis
    care dintre ele ca am zis mai multe?

  18. #38
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Cate din meciurile astea le-ai vazut? Deci, de ce pariezi ?
    Buna intrebarea dar trebuia sa ma intrebi altceva
    De ce mai pariezi daca intotdeauna pierzi ?
    Pt ca sunt ambitios , pariez de cativa ani buni si daca renunt acuma inseamna ca sunt slab adica au trecut anii aia si eu nu am invatat nimic din pariuri si nu sunt serios ( vorba lui Tchibos ).

    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Se informeaza prost din vina lui, pentru ca nu stie unde sa caute! De ce n-as recomanda eu pariurile ? Acum cateva luni cand am inceput sa pariez d-abia stiam ce inseamna 1 x 2. Dar eu am stiut sa invat din greseli. Pariurile sunt doar pentru cei care stiu sa invete din greseli.

    Mai tii minte atunci cand pariam eu impotriva lui Shelbourne, si tu ai pariat pe ei, ce ai zis ? Imposibil sa nu bata Shelbourne, uite ca pe site-ul ..... toti zic ca bate Shelbourne. Dar Shelbourne a pierdut. Iti aduci aminte ce mi-ai zis dupa ? Ca nu mai intri niciodata pe forumuri straine. Ai invatat din greseli.

    Bineinteles ca nimeni n-o sa castige constant de la inceput, dar cu trecerea timpului pot sa se scufunde sau cu multa atentie pot ajunge sa castige.

    SHADOW, te-am intrebat mai sus ceva, rasp si mie
    dar cu trecerea timpului pot sa se scufunde sau cu multa atentie pot ajunge sa castige.

    Majoritatea se scufunda , ai vazut si tu cum pariaza altii sau cum pariez chiar eu , e greu sa ai constanta in pariuri si sa fii disciplinat , e usor sa scrii cateva cuvinte pe un forum , cateva povesti dar e mai greu sa ai o constanta in pariuri , problema e ca altii nu invata din greseli , marea intrebare e , ce face omul dupa ce pierde ?...de ce vorbesc despre majoritatea ?...pt ca sunt de ceva timp pe forum si am vazut foarte mutti pariori si o gramada de metode , omul nu are rabdare , schimba metoda in fiecare saptamana.

    Tu ce faci dupa ce pierzi un meci ?
    Nu incerci sa recuperezi banii pierduti chiar pe meciul ala in ultimile minute ?
    Mai tii minte meciul Milan v Palermo ?

    Ce faci dupa ce pierzi un bilet ?
    Asta-i problema......daca zici "ok , hai ca a trecut , sa ma gandesc la ziua de maine".....tu spui acest lucru dar oare cati mai spun acest lucru ?
    Last edited by White Shadow; 14th December 2006 at 22:13.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  19. #39
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx View Post
    Sunt aceeasi care stateau noaptea la coada la CARITAS.
    Sunt romani , sunt pariori.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  20. #40
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    se poate castiga eu tin minte ca SHADOW ajunsese la un + de 10 mil la pariloto sau mai mult
    Da , si ?....am mai spus aici pe thread , trebuie sa stii cand sa te opresti , trebuie sa stii cand sa spui STOP , gata , e suficient , dar omul vrea tot mai mult , mai mult si pana la urma pierde tot.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #41
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post
    Tu ce faci dupa ce pierzi un meci ?
    Nu incerci sa recuperezi banii pierduti chiar pe meciul ala in ultimile minute ?
    Mai tii minte meciul Milan v Palermo ?

    Ce faci dupa ce pierzi un bilet ?
    Asta-i problema.

    da, il tin minte..dar era practic imposibil sa revina Milanul atunci de la 0-2 in 7 minute, la felul in care joaca..ti-am si zis ca daca era scorul 0-1 nu puneam, il lasam asa..

    Ce fac dupa ce pierd un bilet? In ultimul timp ma amuz..fac haz de necaz. Acum o luna pusesem cam tot fondul pe un meci Lyon cu Rennes parca..In minutul 80 era 1-0 pt Rennes, dar nu am facut nimic iesit din comun ... Si drept rasplata..in min 84 si 85 a dat Lyon 2 goluri...

    fiecare trebuie sa faca ceva ce il calmeaza dupa ce pierde un bilet..nu trebuie sa puna alt bilet..am mai zis..PARIURILE SUNT DOAR PENTRU CEI CARE INVATA DIN GRESELI.

  22. #42
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa va speriati,cotele sunt facute de oameni ca si noi,care se intampla sa mai si greseasca estimariile,iar daca esti capabil sa gasesti greselile , pe timp lung vei avea profit garantat

    Ca sa inchei.. cine a zis asta a sintetizat foarte bine ce am gandit eu si am incercat sa explic in Arena. Daca nu am reusit am fost singurul vinovat. Nimic bun nu se face de pe o zi pe alta. Singur alegi calea buna sau rea. Shadow daca pariezi mult si iti vei vedea punctele slabe, prin incercari succesive vei vedea ca pana la urma vei prinde din zbor reteta succesului. Reteta nu este una "la cheie" . Difera de la individ la individ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •