View Poll Results: Care este cel mai bun finantator al diviziei A?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Dinel Staicu

    1 3.23%
  • Gigi Becali

    12 38.71%
  • Dumitru Sechelariu

    0 0%
  • George Copos

    2 6.45%
  • Altul(specificati)

    16 51.61%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 42

Thread: Care este cel mai bun finantator al diviziei A?

  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Care este cel mai bun finantator al diviziei A?

    DINEL STAICU .
    Acestia sunt cei mai reprezentativi .
    Mai erau si alti finantatori dar i-am scris doar pe astia
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nimeni nu poate fi perfect, Adi, dar o sa iti explic eu de ce consider ca toti au lipsuri uriase. Asa ca nu am votat pe nici unul.

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Este doar o intrebare.
    Nu am spus ca e vreunul perfect.
    Sa vedem care este cel mai bun.
    Ma refer la achizitii etc
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Ady, te pui bine cu Dinel...?

    Cred ca exact pe asta se bazeaza si Staicu! Si se pare ca deocamdata stie ce face!
    (A)

  5. #5
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    asta este un topic indecent care este cel mai bun dintre finantatori.
    Cred ca daca m-as apuca sa-mi spun eu parerea mea sincera despre finantatorii din fotbalul romanesc as fi banat pentru limbaj trivial
    nu pot sa votez, nici macar...
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  6. #6
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Urmeaza topicurile cel mai bun vanzator de bilete, cel mai cumsecade gardian de la intrare si cea mai buna femeie de serviciu...
    Care ar fi criteriile pe care ar trebui sa determinam cel mai bun finantator??? :?

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Vroiam sa spun al carei echipe este cea mai buna conducere.
    Dar vad ca nu va intereseaza . .
    Daca nici acum nu-l sustinem pe dinel noi oltenii , la ce sa mai speram
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cel mai bun finantator!!! Suna cam aiurea!.... Si ady , nu vad de ce ar trebui sa-l sprijinim pe Staicu...nu-l ataca nimeni!

  9. #9
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    L-am votat pe Dobosh, pentru ca shi-a bagat juma' din avere in Poli.

    P.S. Poate, totushi, sunt subiectiv.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  10. #10
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Sigur esti obiectiv, eu la fel.

    Nu cred ca e juma de avere, cred ca e mult mai putin. Daca e intr-adevar asa, e destul de grav.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Hai sa reformulam si sa zicem "care e cel mai putin slab". L-as vota totusi pe Copos deoarece a reusit sa aduca in frunte un club care mult timp s-a zbatut in subsolul clasamentului sau chiar in Divizia B. De asemenea, a castigat destui bani si imagine din fotbal.
    Totusi, investitiile sale au fost mereu pe termen scurt, grabindu-se sa le recupereze, fara a viza nici mentinerea unei echipe construite cu greu, nici marea performanta (care i-ar fi adus, fara indoiala, si o multime de bani).

    Dobos tinde sa devina si finantator, si antrenor si de toate... Citesc ca a declarat ca in etapa a doua va lua loc pe banca in calitate de brancardier, doar ca sa fie langa echipa in absenta unui antrenor... Mai lipseste doar sa intre in teren si sa joace...

  12. #12
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Multa lume spune ca GIGI BECALI nu e un finantzator bun :x :x :x , va asiguram noi , STELISHTII , ca este cel mai bun !!!
    Shi pt totzi rapidishtii care vin Duminica la meci : mai bine statzi acasa ca altfel nu o sa mai ajungetzi acasa /fu/ /fu/ /fu/ !!!
    Sa va dau shi un pronostic ? 3-0 pt STEAUA (ECHIPA NATZIONALA) !!!
    Last edited by iulian; 9th August 2004 at 12:22.

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Sunt sigur ca i-ai bagat in sperieti pe toti rapidistii, razboinc periculos ce esti tu!

    Si sa scriu si eu la subiect: oierul de la Steaua e deocamdata in topul listei finantatorilor (desi el e proprietar la Steaua, nu mai e finantator de anul trecut!)

  14. #14
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Stai sa vezi cand se plictiseste de Steaua si se satura de pierdut banii aiurea ce va mai ramane din echipa. :o

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ayrton , de fapt , dupa parerea ta ce inseamna cel mai bun finantator ?
    Cel care cheltuieste bani mai multi , cel care îi cheltuieste cel mai eficient , etc...

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, exista mai multe unghiuri din care se poate privi problema...
    Daca ma gandesc doar dpdv al fotbalistului roman, atunci Jiji Becali este o mana cereasca pentru jucatorii mediocrii de la Steaua (gen Pompilica, Neaga, Dumitru, etc): isi primesc banii mereu, chiar in avans uneori, nu sunt amendati la contraperformantele inregistrate (1 trofeu din ultimele 8 posibile e foarte putin pentru cea mai titrata echipa din Romania), sunt aparati in fata tuturor... Sunt multumiti cu ce au si nu pot aspira la mai mult. Pentru jucatorii de valoare (Aliuta, Radoi), nu mai e asa bine, ca avantajele de mai sus nu sunt indeajuns, ei isi doresc sa joace la echipe mari din strainatate, lucru imposibil de realizat atata timp cat e Becali la Steaua: nu-i lasa sa plece pe sume mici si nici echipe care sa dea macar 1 milion de dolari pe ei nu se gasesc, intrucat nu au performante la Steaua care sa-i propulseze in atentia cluburilor din Occident.
    Insa dpdv al conducatorilor fotbalului romanesc, cel mai bun presedinte e fara indoiala Copos: a castigat zeci de milioane de dolari cu investitii mai mici ca altii, avand ceva din flerul unui afacerist evreu: nu ezita sa bage oameni in puscarie doar pentru a castiga cateva mii de dolari, este zgarcit, lacom, avar, ce mai... e prototipul parvenitului perfect.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mi-au placut caracterizarile ! Pe Netoiu cum l-ai caracteriza? Dar pe Badea?

  18. #18
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Badea? Exemplul tipic de comunist: conduce pe spinarea altora, in speta pe banii adusi doar de sponsori, transmisii TV si transferari. Nu-l suport, ca nu baga banii pe care ar trebui sa-i bage unul ce conduce destinele unei echipe precum Dinamo. Idem si pentru jidanul de Cohn, un altul care e in plus in schema lui Dinamo.
    Netoiu? Pana la povestea cu Giovani presedinte executiv nu aveam nimic impotriva lui, chiar imi doream ca el sa fie omul ce decide la Dinamo, fiind singurul care chiar baga bani in echipa, pentru salarii, prime, etc. Dupa aceea, nu il mai am la inima, intrucat trebuia sa treaca peste orgoliul personal si totusi sa gaseasca alta solutie viabila in acest moment, si nu sa se dea deoparte si sa asiste pasiv la devalizarea de jucatori pe care o face negustorul de Becali in complicitate cu Badea, Cohn si ceilalti.

    (Nu exista in fotbalul romanesc conducatorul pe care suporterii unei echipe sa-l respecte si sa-l simpatizeze in totalitate si care intr-adevar sa merite acest lucru. Din pacate... Poate in viitorul apropiat sper eu!)

  19. #19
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    De Dinel Ceausel ce ne zici? Dar de altii? ex: Neculaie - FC Brasov, Nicolae - Astra Petrolul, arhicunoscutul Ghe. "Pinalti" Stefan, etc...

  20. #20
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Aoleu, parca sunt la scola si trebuie sa fac compuneri...
    Va zic altadata, ca acum nu prea am chef de ei, sunt in febra meciului cu letonii.

    Tu Rasheed ce parere ai despre ei?

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Recunosc, aveam o parere foarte proasta despre Staicu.... m-a surprins insa in modul cel mai placut , am sa-i fac o caracterizare altadata , facand abstractie de iesirile lui la rampa.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •