View Poll Results: Ce echipe vor ajunge in finala?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • AC Milan

    22 75.86%
  • PSV Eindhoven

    5 17.24%
  • Chelsea

    13 44.83%
  • Liverpool

    15 51.72%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 58 of 58

Thread: Semifinale CL 2004-2005

  1. #43
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Pai uite ca PSV a facut spectacol, dar nu e vorba de asta ci de incredibilul noroc al milanului care tine de la jumatea sezonului incoace.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  2. #44
    Over the top junior's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume !!!
    Posts
    891
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by alpi
    Pai uite ca PSV a facut spectacol, dar nu e vorba de asta ci de incredibilul noroc al milanului care tine de la jumatea sezonului incoace.
    Liverpool - Chelsea 1-0
    PSV - Milan 3-1
    deci un meci īntre o echipă ultra ofensivă şi o echipă cu o apărare bună spre foarte bună
    merg pe māna englezilor
    Liverpool - Milan 3-1
    [COLOR=DarkRed]Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume ...[/COLOR]
    [COLOR=Magenta]Dacă nu crezi vino să o guşti.....[/COLOR]

  3. #45
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Care e echipa ultraofensiva?
    Milan? Pai din start e italiana deci nu.
    Liverpool? Pai tu stii cine e Benitez? Ala de sta pe banca la ei? Ala e tata la aparare...
    0-0 si 1-0 in semifinala, cu un gol marcat de tusier ? Asta e echipa ofensiva?

    O sa fie o finala super naspa... 0-0 prelungiri si 11m, la fel ca finala de acum 2 ani (parca).
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #46
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel
    Milan..demonstreaza inca o data ca fotbalul italian este cel mai urat din lume. Echipele italienesti ar trebui interzise ! O pledoarie anti-fotbal. Pacat !
    matale nu prea intelegi multe din jocul asta asa-i? de ce nu ramai tu la baschet, poate acolo te pricepi.
    liverpool ultraofensiva? poate la antrenament, in rest stau cu fundu' in poarta.
    finala se pare ca se joaca intre echipele cu foarte mult noroc anul acesta.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  5. #47
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    ce nu inteleg ? ca o echipa care a jucat super-naspa s-a calificat doar cu bulan...iar o echipa care a dominat ambele manse si a jucat frumos si deschis...a fost eliminata ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #48
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Cat bulan poate sa aiba Milan, e absolut fenomenal. E drept ca au si superechipa, dar nici chiar asa. Sper sa li se sparga norocul in finala.

  7. #49
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    nu mai gabriel, dar sa generalizezi la tot fotbalul italian nu e corect. uita-te numai etapa trecuta in 2 meciuri s-au inscris 18 goluri. adevarat ca milanul a jucat execrabil ambele manse si la fel de adevarat e ca au un bulan care depaseste limitele normalului, dar adu-ti aminte cum a jucat liverpool pe delle alpi, cu 10 fundasi (ceea ce a zis si benitez) .sigur ca nu poti sa invinuiesti o echipa care se afla in avantaj ca joaca calm si nu se deschide, dar aseara milanul a fost egalata in minutul 65 si tot nu au juact nimic, ca sa nu mai vorbim de prima mansa, unde au dat golurile complet aiurea si la fel fara sa faca nimic 90 de minute.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  8. #50
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Gabriel, PSV a jucat un fotbal frumos in cele doua manse, dar au avut si ei bulan, abia calificandu-se in fazele preliminarii, acolo unde Milan defila jucand fotbal de calitate. Deci una pestea alta, avand in vedere si dificultatea campionatului italian, unde echipele mari intalnesc echipe precum PSV mai in fiecare etapa... Iti garantez ca Palermo, Udinese sau Sampdoria, ii pot elimina pe PSV intr-o competitie in doua manse, ca sa nu mai vorbesc de o Roma in forma.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #51
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    alpi ---> italienii nu sunt la prima astfel de "isprava". sa nu uitam cum a eliminat Juventusul in 2003 frumoasa echipa a Barcelonei....ca mai apoi sa ofere una dintre cele mai urate finale...cu nimeni alta decat Milan AC.

    poate am exagerat si eu...dar in majoritatea cazurilor am dreptate. lasa ca la anu vin in CL favoritii mei in Seria A (Sampdoria) si vor face spectacol

    miril ---> eu iti garantez ca Alkmaar ii pot elimina lejer pe Palermo, Udinese sau Sampdoria intr-o competitie in doua manse
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #52
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    da mai, minunat meciul ala, Zalayeta a dat golul pentru Juve. si finala mie mi s-a parut absolut remarcabila, nu stiu ce zici tu. eu ma refeream ca milanul a avut noroc cu PSV, cu Inter in prima mansa, cu manchester pe Old Trafford si ma gandeam cand se termina norocul asta. si i-as prefera oricand pe genovezi in CL in locul interului
    Alkmaar poate ii elimina pe Palermo, dar pe Udinese si Doria, nici in 10 manse; uita-te la Baby Parma cum au ajuns in semifinale; diseara cica Morfeo si Gilardino sunt rezerve. beton albinutzele!
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Alpi ti-a dat o multime de argumente. Alkmaar si PSV sa joace un an in campionatul italian si paralel in cupele europene si sa...mai vorbim. Palermo are o mica eclipsa, dar cu apararea din tur....Alkmaar n-ar trece de retur. Si cand te gandesti ca Parma ar putea castiga Cupa UEFA si ar putea sa retrogradeze. Ca si Graafschap de altfel. Pricepi a propos-ul?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    da. am priceput. ma intorc la NBA-ul meu...ca se apropie semifinalele in cele doua conferintze...si e mai interesant ca la fotbalu vostru

    oricum...raman la parerea ca Milan a obtinut o calificare rusinoasa in finala CL. si cu asta am incheiat subiectul !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #55
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vrei sa spui o calificare nemeritata. Rusinoasa ar fi fost daca arbitra...Serea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #56
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remus
    Teoretic, Milan si Chelsea ar trebui sa se califice ,dar nu trebuie deloc subestimate PSV si Liverpol . Eu cred ca finala va fi Liverpool-Milan

    Cata dreptate am avut Pacat ca nu am scris asa si la pronouri .
    see you at the bitter end...

  15. #57
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    E nasol , finala nu va fi jucata de cele mai spectaculoase , dar probabil cele mai pragmatice ( sau norocaose

  16. #58
    sportiv ForzaMilan's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Un meci de fotbal se joaca 90 minute plus prelungirile dictate de arbitru. Mai sa plang de emotii ca a pierdut PSV calificarea in finala ! Milan are stilul ei si la o semifinala nu joci ca in curtea scolii si miza jocului nu iti permite sa faci spectacol. Asta pt. cei ce n-au inteles ca CL este o masina de facut bani! Uitati-va si la formula 1, cum scade audienta cum se schimba regulile, sub diverse motive! BANUL DICTEAZA TOTUL!
    Va fi interesanta finala dintre Milan si Liverpool, stiluri "asemanatoare" precum precizau unii aici, dar vom vedea un meci placut pt. ca nu cred ca se va ajunge la prelungiri. Vom vedea diferenta de stil.
    Numa' bine tuturor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •