View Poll Results: Mai avem sanse sa ne calificam la EURO 2004?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Divizia Fantastica - PSP

    4 23.53%
  • Echipa Fantastica - GSP

    13 76.47%
Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 338

Thread: ECHIPA NATIONALA

  1. #211
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    gresesti violentule.
    totul este adevarat , presa are dreptate, nu ne vor in europa, suntem prea mici , daca s-ar fi jucat cinstit castigam grupa lejer.
    Macar uitate si in celelalte grupe sa vezi ce hotii se fac , mai ales in grecia.
    NU SUNT DOAR SPECULATII , ESTE PURUL ADEVAR , STIU CA NU ITI CONVINE DAR ASTA ESTE .
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #212
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Mai baieti yo ma gandesc doar la un lucru.
    Sunt sigur ca exista un DUMNEZEU pe lumea asta si norvegia va face egal cu luxembourg iar bosnia cu danemarca tot egal.
    Cu o asa mare hotie nu se poate ca o intreaga natiune de 23mil de oameni sa fie luata in bataie de joc.
    Veti vedea..., ne vom duce la baraj...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #213
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Ar fi frumos azzuro dar e de domeniu SF cel putin in cazul Luxemburg

  4. #214
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sa ia Luxemburgul punct in norvegia e imposibil ,Ady. Nici nu trebuie sa ne gandim la asta.

  5. #215
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Daca cel de sus ar face dreptate atunci Luxembourg va face egal cu Norvegia!!! Trebuie sa credem in sansa noastra cat de mica ar fi.
    HAI ROMANIA si HAI LUXEMBOURG!!!!
    Dumnezeu sa ne ajute!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  6. #216
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mda...pana la urma ceasurile elvetiene sunt execrabile,mai degraba merg pe mana unui Rostok !Dar gata ,daca eram echipa buna puteam sa rezistam si pana diminetata fara sa fim egalati!Gata cu smiorcaiala!

  7. #217
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Poate bate Bosnia pe Danemarca, iar Luxemburg face egal cu Norvegia.
    POATE...
    Noi trăim doar cu speranța.
    HAI ROMÂNIA!
    Leave me alone!

  8. #218
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    De ce sa fie imposibil sa faca danemarca si norvegia egal?
    Explicati-mi cum de a fost posibil sa fim egalati in min 95 dupa ce am ratat 5 ocazii singuri cu portarul
    Scorul ar fi trebuit sa fie cel putin 7-2
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #219
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Priviti si parerea lui Urs Meier intr-un interviu luat de prosport.

    "Bună ziua, domnule Meier, sîntem de la ProSport, cel mai important ziar sportiv din România. Spuneti.
    De ce ati prelungit meciul cu aproape 5 minute?
    Prelungirile semnalate au fost 4 minute. În acest răstimp a fost schimbat un jucător. În prelungiri, s-a tras de timp prin această schimbare, timp care, după părerea mea, trebuia recuperat.
    Din ce motiv ati dictat penalty?
    Deoarece jucătorul danez a fost împins la acea fază.
    Cu ce mijloc de transport ati plecat din Danemarca?
    După cum se stie, oficialii se deplasează în astfel de ocazii cu avionul. Am plecat cu avionul.
    Ati avut vreo discutie cu oficialii români după meci? Ne puteti spune despre ce a fost vorba?
    Da, am avut, însă discutiile trebuie să rămînă între oamenii sportului, au fost discutii de specialitate, sportive.
    Stiti că presa română v-a caracterizat drept “bandit”?
    Da, acest lucru l-am aflat astăzi.
    Considerati că nu ati comis nici o greseală împotriva României? Nu vă simtiti cu nimic vinovat?
    Nu stiu. Nu am avut timp să urmăresc înregistrarea meciului. Însă pînă acum nu stiu să fi comis vreo greseală.
    Aveti prieteni în România?
    Da, am destui.
    A fost hent la golul egalizator al danezilor?
    Repet, încă nu am avut timp să vizionez înregistrarea, însă de pe teren nu s-a văzut nici un hent.
    Considerati că ati luat deciziile corecte în timpul partidei?
    Da, cred că da. Cred că am luat deciziile corecte, însă asta rămîne de discutat. Arbitrul, pe teren, nu are decît o singură perspectivă. Camerele de luat vederi sînt mai multe. Din optica mea, si timpul de joc a fost o.k.

    “Mi-a plăcut Chivu”

    Dacă ultima centrare ar fi fost în aut, ati fi fluierat finalul meciului?
    Da, în măsura în care s-ar fi scurs timpul de joc.
    Cine v-a plăcut cel mai mult din echipa României?
    Căpitanul formatiei, Chivu.
    Ce ne-a lipsit pentru a cîstiga?
    Nu vreau să discut despre problemele sportive ale nationalei, prefer să nu fac declaratii.
    Firma dvs. cîstigă bine?
    Cum vine asta? De ce vă faceti griji pentru firma mea? Vreti să întrebati direct dacă am fost mituit? Cred că nu ar trebui să vorbim la acest nivel, al zvonurilor. În privinta asta nu cred că aveti de ce să vă faceti griji. Nu ati avut nici un dubiu cînd ati prelungit meciul cu mai mult de 4 minute semnalate regulamentar de la margine?
    Cred că la această întrebare v-am mai răspuns o dată. Orice schimbare în prelungiri înseamnă tragere de timp. În fotbalul international, se stie, dacă are loc o schimbare în prelungiri, timpul trebuie recuperat. Acest fapt îl stiau atît jucătorii, cît si responsabilii echipei române.
    Da, însă prelungirea timpului cu mai mult de 30 de secunde nu este o regulă. În general, se aplică atunci cînd un jucător care iese de pe teren trage de timp.Regula zice că timpul acesta trebuie recuperat. Acest lucru este deja de multă vreme asa, îl stiau si jucătorii de altfel. De altfel, vom discuta acest subiect si în sedinta de mîine. Însă cînd vorbim de 4 minute de prelungiri, este vorba de cel putin 4 minute. Nu că mai sînt exact 4 minute de prelungiri, ci că mai sînt cel putin 4 minute de prelungiri. Iar timpul care s-a pierdut va fi recuperat.
    Si cît timp considerati dvs. că s-a pierdut prin această schimbare? Un minut, două? Cît considerati că trebuia să fie prelungit meciul? Patru, cinci minute?Peste prelungirile semnalate de la margine, ar mai fi trebuit acordat un minut suplimentar de prelungiri.
    Ati citit mail-urile care v-au fost trimise de suporterii români?Nu am avut timp să citesc în cîteva ore cele peste 12.000 de mesaje primite. "


    Omul se simte corect ca un ceas elvetian. Ne batem gura de pomana!

  10. #220
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    25 DE "CAINI" LA COPENHAGA
    Un grup format din 25 de suporteri dinamovisti a plecat sambata, cu autocarul, spre Copenhaga, pentru a sustine nationala Romaniei in confruntarea capitala de miercuri, cu Danemarca. Excursia a fost organizata de catre Liga Suporterilor Dinamovisti, biletele la meci, in valoare de 45 de euro fiecare, fiind obtinute dupa o corespondenta de patru zile cu reprezentantii Federatiei Daneze de Fotbal. La inapoiere, in drum spre Bucuresti, fanii alb-rosii se vor opri la Galati, acolo unde Dinamo va intalni Otelul, in cadrul etapei a V-a a Diviziei A.
    Transportul a costat circa 70 de euro de persoana.


    Asta ca un apropo la galeriile alea mari si tari din provincie, care erau in fotolii la meciurile nationalei de la Budapesta sau Oslo, dar pe care le roade invidia si incep sa abereze prostii cat casa cand e vorba de ceva concret...
    Asa e ayrton. Cea mai "beton" galerie o are dinamo, cu cei mai adevarati suporteri. Priviti ce scrie presa despre "admirabila" galerie rosie, cea care continua istoria armatei rosii la o scara mai mica.

    "Nici nu se intonaseră Imnurile celor două tări, cînd un scandal a început în sectorul rezervat suporterilor români. Trei sustinători stelisti, veniti să asiste la meciul tricolorilor, au fost luati prin surprindere de cîtiva rivali de la Dinamo. Acestia i-au localizat repede după ce stelistii au scos din haine steagul tricolor, ghinionul lor fiind că la gît purtau esarfe cu însemnele clubului din Ghencea. A fost scînteia care a aprins revolta, cei trei stelisti fiind aproape mutilati în bătaie sub privirile celorlalti spectatori români, care au asistat neputinciosi la “westernul” ce se derula live. După ce au încasat-o bine de tot, stelistii au părăsit sectorul românesc cu lacrimi în ochi si fetele arătînd ca după o operatie estetică nereusită. Din cîte am aflat, ei nu s-au mai întîlnit cu bătăusii pînă la plecarea din Copenhaga, suporterii dinamovisti întorcîndu-se spre tară imediat după terminarea meciului.

    I-au scuipat pe jandarmi

    După încheierea partidei, spectatorii români au fost rugati la statia de amplificare să nu părăsească incinta sta-dionului “Parken”, din ratiuni de securitate. A fost scînteia care i-a aprins definitiv. Golul danez căzut în prelungirile meciului i-a transformat pe toti fanii tricolorilor din cîstigători în simpli huligani. Au iesit din nou la rampă suporterii “cîinilor”, care si-au îndreptat tirul de scuipati spre fetele zecilor de jandarmi ce le asigurau integritatea. Printre apărătorii ordinii s-au aflat si sapte femei, ele fiind supuse, la rîndul lor, unui tratament asemănător. Oamenii legii au rămas nemiscati, îndurînd cu un stoicism greu de descris ploaia. Doar ea îi ajuta în spălarea “precipitatiilor” umane ce curgeau încet de pe fată spre uniformele impecabile din dotare.
    Mica Sirenă, simbolul orasului Copenhaga, si-a găsit sfîrsitul, fiind aruncată în mare ieri-dimineată, la ora 2:42. Acest lucru nu s-a mai întîmplat din 1998, cînd, tot în urma unui meci de fotbal, s-a petrecut un eveniment similar. Potrivit politiei daneze, autorii neasteptatei întîmplări sînt turistii români, care după terminarea partidei s-au dedat si la alte mici infractiuni, soldate doar cu niste amenzi usturătoare. Penalitatea minimă este de 500 de coroane daneze (aproximativ 70 de euro), iar cea maximă poate atinge 1.700 de coroane"

    Extraordinari acesti baieti. Ai avut dreptate ayrton. Mor de ciuda ca noi "provincialii" nu avem o asemenea galerie. Chiar ne dorim asa ceva sa avem si noi de cine face putin bascalie.
    Rusine sa le fie.

  11. #221
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    din ce "gazeta" ai preluat informatiile astea?

  12. #222
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gicu , citeste Prosportul de astazi....

  13. #223
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Edmond, am incercat dimineata dar nu se incarca. O sa mai incerc..., thx oricum

  14. #224
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se poate vb despre o tragedie doar dupa ultima etapa , sa asteptam meciul din norvegia sa ne dumirim.
    Iordanescu oricum ar trebui sa isi dea demisia , sandu idem.
    Nu este antrenorul potrivit pt a forma o noua echipa.
    Boloni ar trebui adus antrenor.
    Lacatus si rednic nu au stofa de echipa nationala , sunt inca mici.
    Piturca iarashi ar fi o solutie buna.
    Despre Il Luce sa nu mai vb.
    Il luce va renunta la milioanele de $ ale turcilor doar in cazul in care intreaga conducere sa frf ca demisiona.
    Vesti proaste din pacate.
    Il vom purta in carca pe sandu cel putin pana in 2005.
    S-ar putea si pe iordanescu tot la fel :o
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #225
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    din ce "gazeta" ai preluat informatiile astea?
    Ti-a spus Edmond... din prosport.
    Nu inteleg ce-au avut cu fortele de ordine. Iar sa scuipi femei mi se pare ca nu stii la ce foloseste femeia. Probabil baietii isi iubesc mana dreapta ca pe ochii din cap in timp ce-si scuipa femeia. Ce sa-i faci? Fiecare dupa cat poate.

  16. #226
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mda, ne facem de ras in continuare. Nu pot sa fiu de acord cu astfel de comportament sub nici o forma. /nope/
    Pe de alta parte vreau sa cred ca reporterul respectiv a fost obiectiv cand a spus asta de "suporterii cainilor". Au fost totusi cateva sute de suporteri romani la meci dintre care numai 25 suporteri dinamovisti (declarati).

  17. #227
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    gicule, bine-ar fi sa minta prostportistul ala. Dar ceva tot a fost ca nu ar fi iesit fum fara foc. Un alt ziar spunea ca inaintea meciului dinamovistii scandau pe strazi lozinci anti-Steaua. De parca danezii aia inteleg ce vor ei sa spuna sau parca ii intereseaza.

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , principala vina este a federatiei., care nu a stiut sa organizeze
    cum trebuie compania de calificare ( terenuri proaste , acceptarea datelor de desfasurare convenabile celorlalti,,, apoi o mare vina o are antrenorul...
    ( vezi meciul cu Danemarca cu Regehencampf si Filipescu , acum cu Soava.... care nici nu visau la echipa nationala.... convocarile astea au o motivatie cu zerouri multe se pare... )
    Insa a-l schimba acum pe Iordanescu nu-mi dau inca seama daca este o solutie buna ...poate ca da ... sa mai analizam totusi...
    Si nu uita ca Boloni a intins-o cand a primit o oferta mai buna si ne-a lasat balta...

  19. #229
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    dupa cum a fugit de la nationala ,Boloni nu mai poate antrena niciodata nationala.Si nici nu e antrenor bun.

    Vinovatii principali sint conducatorii FRF si Uefa, trebuie sa protestam impotriva lor

  20. #230
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Din pacate se pare ca si fotbalul a ajuns o industrie de facut bani in care nu mai conteaza spectacolul sportiv,sunt doar interese.Sigur ca danezii sau norvegienii (nu conteaza ordinea) prin calificare vor aduce profituri mai mari decat romanii,care oricum sa recunoastem ca nici nu suntem bine priviti de catre occidentali /fu/
    De asemenea nu mi se pare normal ca in uefa champions league (nu stiu de ce ii mai zice champions cand participa echipe de pe locul 4 din Anglia,Italia,Spania) campioanele din Romania,Ungaria etc trebuie sa joace tururi preliminarii,cand ar trebui sa fie admise direct din faza grupelor (cred ca ar avea loc in cele 32 de echipe) si sa joace tururi preliminarii echipele de pe locurile 2,3,4.
    Dar sigur ca un meci de exemplu: Zimbru Chisinau-Manchester Utd. in faza grupelor nu ar aduce aceleasi profituri si nu ar avea aceeasi audienta ca de exemplu Inter-Manchester.
    Dovada ca nu prea mai avem loc la masa bogatilor sunt si normele introduse de uefa in legatura cu dotarile stadioanelor,ceea ce mi se pare absurd,deoarece suporterii adevarati merg la stadion pt a sustine echipa chiar daca tribunele nu sunt acoperite si nu stau pe scaune.........
    In concluzie totul se reduce la $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ /fu/ /fu/
    FORZA "U"CLUJ!!!!!!!!

  21. #231
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Iordanescu trebuie sa ramana la nationala,eu zis ca in meciul cu Danemarca a demonstrat ca ar mai trui sa i se acorde inca o sansa.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •