Page 1 of 68 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1419

Thread: Poze...progresiste

  1. #1
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    Poze...progresiste

    Un nou mijloc de a aduna intr-un singur loc informatia.
    Pentru inceput o dovada clara a faptului ca am fost si noi multi odata. Pe langa asta iata poza unui mare fotbalist lansat de noi. Si nu e singurul...
    Unii ati mai vazut-o, dar aici se vor strange amintirile.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Excelenta initiativa, Bancarule! Tot asa, cu trecutul, inainte!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Imi pregatesc un Arsenal. Chit ca vor fi noi prin vechimea lor, chit ca vor fi recente, baietii vor avea despre ce sa vorbeasca...

  4. #4
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Deci cum va spuneam... Iata un alt mare jucator al Progresului. Miril, asta e "prospatura".
    Attached Images Attached Images

  5. #5
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    O tempora, o mores!
    P.S. De unde le scoti? Mi se pare sau sunt din "Fotbal" sau "Sport", 2 reviste care apareau prin '60-'70. Ce noroc pe tine ca mai ai asa ceva.
    Haaaaai Progresuuuuu' !

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Scotoceste si gaseste una si cu Vio Mateianu, emblema noastra de-a pururi! Sportul...Po****r!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cu Mateianu nu cred ca o sa gasesc. Dar o sa caut, spre deznadejdea maica-mii si bucuria pisicii care o sa se bage in dulap (in locul ala nu a mai fost). Sportul, simplu. Asa se cheama revista. Eu nu am prins aparitiile revistei. Ce am gasit prin casa. Aveam cand eram mic o brosura bleu cu tot soiul de personalitati (VIP-uri ale vremii) care admirau pe bancari: Constantin Diplan, Bibanu, Marius Pepino, Mitica Popescu, etc. Erau mai multi, dar pe vremea aia abia buchiseam. Nu fiti precipitati ca vor mai veni...

  8. #8
    incepator F|A|N|S's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    19
    Reputatie
    1

    Poze Cu Suporterii Bancari:


  9. #9
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iata la ce ma refeream cand am spus ca se poate protesta in modul acesta fara ca gINO sa aiba vreun motiv sa se ia de noi la meciuri. Asa cum printr-o chichita de marketing, de exemplu, echipele de formula 1 isi "tatueaza" pe masini marca de tigari (de exemplu in loc de WEST scriu KIMI cu aceleasi caractere de juri ca acolo e trecuta marca tigarilor) asa si noi vom pune pe tricouri, bannere sau abtibilduri aceasta figura a lui gINO pe care el o stie, cu siguranta pentru ca a vazut afisele. Conturul lui si cu $$$$ in gura asta sa fie modul nostru de a protesta, destul de discret dar totodata foarte acid.
    Attached Images Attached Images

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iata prima fituica cu autocolante. Eu nu merg cu autobuzul ca sa pun pe scaune, dar la alimentara tot ma duc. Si prin Cotroceni mai am de lucru. Sper sa nu ma vada cineva ditamai omul ca lipesc d'astea pe stalpi sau banci. O sa incerc sa fac de asa natura sa fie cat mai putina murdarie cu jegosul de gINO.
    Attached Images Attached Images

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu am succes cu autocolante cu personaje anonime. Atunci sa punem o pagina recenta de istorie. Sergiu Radu, Adi Olah, Ionut Rada, Chihaia, Vladut Munteanu, Cristi Munteanu. Salonul refuzatilor... Nu se vede bine, dar va garantez.
    Attached Images Attached Images

  12. #12
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    cateva poze din returul 2005, indelung prelucrate pentru a satisface toate cerintele de pixeli si megabiti. inca se mai distinge cate ceva totusi. la 'pitesti' e o ocazie mare a lui olah- greu de inteles cum a ajuns vba la mingea aia. la 'bacau'- o faza oarecare, la fel la 'sportul' (ploua grozav in momentele alea). in fine, urbano lega si deja faimosul sau dans.
    Attached Images Attached Images

  13. #13
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cam multe intr-un singur mesaj. Misto! Aia cu Pitestiul e tare. Dar unde e Olah? Sau el nu apare?

  14. #14
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ca sa nu ne obisnuim cu binele... Eu sunt de parere ca e bine sa iti aduci aminte si de ce te doare. Sa nu uitam!
    Attached Images Attached Images

  15. #15
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iata ce au surprins aparatele foto ale ziarelor.
    Attached Images Attached Images

  16. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Realitatea este cu totul alta. Ce nu s-a vazut in ziare... Spectaculos. O avea Panc fata de fraier, cu fruntea lui mica, dar e mai tare decat Inspector Gadget.
    Attached Images Attached Images

  17. #17
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Maine niste surprize!!!!

  18. #18
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    In ciuda formulei de apel, care trebuie scuzata, chiar si pentru membrul unui club ... bancar, trebuie sa se remarce faptul ca nu exista greseli de nici un fel. Asta era un fotbalist al unui club din Romania. Pe langa o caligrafie de exceptie. Cam rar mai vezi asa ceva in ziua de azi.
    In privinta continutului, poate multi o sa mustaceasca... Ma rog. Ideea este ca astea erau placerile pe care ti le putea oferi un club, mai sarac pe vremea aia, iar bunica mea a considerat ca e o bucurie pe care i-o poate face tatalui meu, fi'su, aflat "la datorie" la ... Timisoara. Normal ca bunica-mea nu se afla printre membrii sustinatori, dar cine stie care a fost conjunctura si a facut rost de aceasta dedicatie pentru tata. Asta este partea I. Partea a doua, cea cu autograf o pun imediat. Pentru cei mai vechi dintre noi va provoc la ghicirea celui care a scris randurile.
    Tovarasul Micu e tata!
    Attached Images Attached Images

  19. #19
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pe vremea aia, jucatorii mai si iubeau echipa. Ce-i drept nu se invarteau atatea sume importante in fotbal.
    Sa vedem cine stie cine a scris randurile astea. Poate nu e si tata pe forum...
    Attached Images Attached Images

  20. #20
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa fie vesnicul nostru fundas Mandoiu?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #21
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    in orice caz, pentru istorie sa consemnam rezultatul meciului: 0-0. daca am fi castigat, nu picam la finalul acelui sezon.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •