Page 5 of 68 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1419

Thread: Poze...progresiste

  1. #85
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Ce vremuri....Acum doar Lita si M.Savu se mai regasesc printre jucatori..
    Nu stiu de ce am impresia ca steaua va iesi cam sifonata dupa meciurile cu noi, returu cu norvegienii si meciul cu Dinamo, parca
    Adevarul e ca nu prea a jucat Nationalul in prima etapa..insa e interesant de vazut cum joaca pe "uscat".Cu Timisoara in amical s-a miscat bine.
    Oricum daca jucatorii stelisti gandesc toti precum Rimel Radoi:"Vrem sa ne razbunam pe National!"..cred ca pana la urma va iesi bine pentru noi!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  2. #86
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vrea Mirela sa se razbune pentru ca nu i-am lasat sa castige. A ajuns si asta un mic Jiji. Deh, e vicepresedinte la PNG. Votati Maybach-ul.

  3. #87
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    s-a mai estompat dezamagirea, asa ca am avut puterea sa postez niste imagini de la meciul de trista amintire de duminica. un observator neutru poate constata ca am trecut si noi de mijlocul terenului.
    Attached Images Attached Images

  4. #88
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1

    Lightbulb Amintiri!!!!!!!!!!!!!!

    Marturisesc faptul ca am zabovit pe acest thread, mai mult timp, pentru ca sa-mi restabilesc "circuitele" cerebrale. A uita este omeneste!
    M-a rascolit poza cu echipa din 1968, pe care am luat-o la puricat prin salvare
    pe Desktop si "analizare"
    Stau si ma intreb cum a putut sa pice o echipa cu atatea valori la ora aceea?
    Echipa era flancata de Cornel Dragusin(june) si Penita Moldoveanu.
    Jos erau printre altii Mandru mare portar(are dreptate tatal tau Bancarule), a cochetat si cu echipa Nationala, in general juca meciurile intr-un tricou verde,
    apoi Minunea blonda Viorel Mateianu si daca nu ma insel Aurica Beldeanu.
    Mai este si Teo Taralunga,iar in randul de sus ii recunosc (daca asemanarea sau memoria nu ma inseala ), Oaida, Peteanu, Mafteuta, Constantinescu,
    Soare, Colceriu parca si Mandoiu dar nu bag mana in foc. As vrea sa ma corectati , daca gresesc!! Parca nu-l vad pe aparatorul de fier Jean Grama,
    nu e in poza!! Mi-e frica sa nu amestec planurile!

    Iar la urma l-am lasat pe fostul jucator de rasa si pe care-l porecleam ...
    Chombe!! Mare valoare !! Sta jos in stanga imaginii langa Cornel Dragusin!!
    Manastire-ntr-un picior, ghici ciuperca, cine-i?

    PS Bancarule, ideea de a aduce documente ,facsimile, poze etc este una extraordinara si nu promit ,dar tot ce voi gasi interesant despre Progresul
    voi posta aici, pentru a pune cate o pietricica la edificiul arhivei acestui club de traditie in fotbalul romanesc!

  5. #89
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Jean Grama "a furat-o" mai tarziu! O sa scriu ceva despre acea echipa de aur a Progresului, cat de curand.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #90
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    poze nationaliste- mai am cateva. sper sa nu cobesc in perspectiva meciului de poimaine cu imaginile astea de care ne aducem cu totii aminte- gino antrenor.
    Attached Images Attached Images

  7. #91
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nici nu vreau sa ma gandesc ca vom pierde. Krap, daca tu anunti meciul ce vine cu pozele astea, eu o sa incerc sa pun un MEMENTO (mori) aici cu Steaua. Sper ca nici jucatorii Progresului nu uita ca s-a sters cu ei pe jos. Sa se trezeasca!

  8. #92
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    eu pun un memento cu meciul vietii lui olaroiu (ca jucator cel putin). toamna 1993.
    Attached Images Attached Images

  9. #93
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Ca o coincidenta unul dintre tusieri a fost Zoltan Erdei.
    Dumnezeu sa il odihneasca in pace!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  10. #94
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si eu am remarcat asta, dar nu am remarcat ca ai scris si tu. Voiam sa pun si eu asta. Am vazut la timp. Da, Dumnezeu sa-l odihneasca!

  11. #95
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    De la meciul cu Steaua, acum am gasit timp sa pun ceva. Desi scorul te face sa crezi altceva, poza dovedeste ca am jucat si noi in 11 oameni. Nu e foarte clar care au fost aia. In spate si cei doi antrenori.
    Attached Images Attached Images

  12. #96
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Baietii de la FANS s-au agitat si ei cat au putut. Parerea mea e ca au facut fata cu brio.
    Attached Images Attached Images

  13. #97
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Dupa ce ca Banel le-a facut jucatorilor nostri mucii cravata, o ruda de-a lui, se pare ca o sora, ne-a opturat noua privelistea la unicul corner (cred) pe care Nationalul a putut sa-l scoata in Ghencea. Cred ca ea ne-a purtat ghinion...
    Eu am spus inainte de meci ca Nicolita o sa fie Public Enemy No 1, dar nu ma asteptam sa fie chiar asa.
    Attached Images Attached Images

  14. #98
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iata si povestea unui cuplaj, amfitrioni Progresul si Rapid, intr-un an cu amintiri grele pentru cei care sustineau progresul. Noi jucam cu echipa de pe primul loc, Craiova. Rapidul intalnea Sepcile Rosii. Acum ambele sunt in B. Clasamentul arata oribil. Noi pe ultimul loc. Cu doua pozitii mai sus si oponentii nostri de azi (21 august 2005).
    Attached Images Attached Images

  15. #99
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    A fost un an prost pentru Progresul, dar unul bun pentru cinema. Pe vremea aia...
    Attached Images Attached Images

  16. #100
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa pun aici si prima pagina a programului.
    Attached Images Attached Images

  17. #101
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ca de obicei, putin despre fiecare. Aici despre noi. O sa incerc maine, poate, sa transcriu textul care e cam ilizibil. E si programul tocit.
    Attached Images Attached Images

  18. #102
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    poze calde, din seara asta. mai intai, cheia victoriei, dupa parerea mea- apararea- cei 4 frumos aliniati. pe urma, o faza de prin minutul 20.
    Attached Images Attached Images

  19. #103
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    acuma, momentul premergator golului. a doua poza cred ca e o ocazie a lui mehmedovic inaintea pauzei.
    Attached Images Attached Images

  20. #104
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    aici, iarasi o faza de care nu imi amintesc, dar poza e misto. si cam atat, ca pe urma s-a lasat intunericul si pozele au iesit nasol, cam ca ultima- ducu, prunea si griffiths.
    Attached Images Attached Images

  21. #105
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Vad ca, din poze, semanam din ce in ce mai mult cu...Inter...National...e si cam atat. Dar imnul, ceva mai bun decat cele cantate de d'alde Los Platanos?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •