Page 4 of 68 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1419

Thread: Poze...progresiste

  1. #64
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se pare ca acolo in balta e Ionut Savu. Speram mai mult de la el in viitor, pentru ca poate. Poate chiar sa plece daca va continua asa. Tot GSP.
    Attached Images Attached Images

  2. #65
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Shroj nu a stralucit dar s-a luptat. Eu cred ca a fost eliminat pe nedrept. Imagine GSP. Si aparat.
    Attached Images Attached Images

  3. #66
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Thwaithe - noul stalp al apararii. A jucat foarte bine iar GSP a surprins asta.
    Attached Images Attached Images

  4. #67
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    ma intorc la vechituri. pentru astazi, programul unui meci de referinta in istoria clubului nostru.
    Attached Images Attached Images

  5. #68
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asta e programul de la meciul cu Bulancea aparand cu spatele? Bartales? Era roman, nu?

  6. #69
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    e programul din retur. aia cu bulancea a fost in tur. in retur i-am fript cu 3-1 si am castigat seria. tin minte ca am vazut meciul la tv, pe 2.

  7. #70
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bartales, unul din marii "vagabonti" din fotbalul romanesc prin talentul urias si...risipitor. Produs...bancar100%. Nu stiu daca era grec sau g...rrec.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #71
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cum ii spuneam si lui Kra****x, daca e de la noi, nu mai e tigan ...

  9. #72
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    un program de divizia a de la un meci pierdut cu 2-1.
    Attached Images Attached Images

  10. #73
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Un lucru interesant: in pronosticuri se face referire la publicul bucurestean care va lua cu asalt tribunele stadionului Progresul. Din pacate, pronosticul 1 nu a fost cel real. Unde ne sunt suporterii? Cineva i-a furat. Tare as fi curios sa stiu cine a tinut cu Progresul si acum simpatizeaza cu altcineva. Nu se poate sa fi murit cu totii. Unde naiba sunt? Mai tii minte, Miril, poza cu Beldeanu din revista sport unde scrie de fanaticii suporteri progresisti care sustin ca sunt mai multi decat rapidistii? Unde au plecat? Ma apuca nostalgiile. Imi aduc aminte ca erau multi oameni la stadion. Imi aduc aminte ca nu am avut niciodata, in trecut, complexul publicului imputinat, imi aduc aminte de galeria noastra - erau unii cu niste tobe in care bateau cu indarjire. Eram multi!!!!

  11. #74
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Prospaturi nu mai am asa ca bag de la meciul cu Bacau. Se pare ca la Steaua vor face altii.
    Toata lumea care a jucat, in poza, plus Prunea, care nu a jucat. Nae cred ca e cel cu gluga in cap.
    Attached Images Attached Images

  12. #75
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    un program de divizia a de la un meci pierdut cu 2-1.
    Nu am inteles prea bine, in tur batusem noi la Hunedoara?

  13. #76
    Pro Scris itku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Nu am inteles prea bine, in tur batusem noi la Hunedoara?
    De unde ai inteles asta? In tur fusese 3-1 pt. Corvinul parca...
    Edit: Acum m-am uitat mai atent pe acel program si in pamflete scrie "La Hunedoara am pierdut...", cred ca ai inteles exact pe dos...
    Last edited by itku; 11th August 2005 at 13:04.

  14. #77
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    In anul ala am facut figuri frumoase, am batut Steaua si Craiova (Ce meci a facut Marian Ionescu cu echipa MARE a Craiovei, de l-a impresionat si pe unchiul...Vania), in tur, daca nu ma insel, si pe Dinamo in retur, pe 23, dupa 1-0 pentru ei, in minutul doi, prin "tradatorul" Dragnea, ca apoi sa intoarcem rezultatul, Ciugarin facand spectacol de nota zece, umilindu-i pe caini.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #78
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    A fost o neintelegere, in ceea ce ma priveste, dupa ce am citit niste pamflete de pe program. "La Hunedoara am invins..." dar nu era chiar clar cine a invins si nici eu nu mi-am dat toata silinta.

  16. #79
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    un program de la un meci pe care il tin bine minte. era al doilea sezon consecutiv in b, aveam ganduri mari, dar ni s-a infundat cu astia. a fost 2-2, ne-au egalat in ultimele minute, cand aveau si un om eliminat... nasol
    Attached Images Attached Images

  17. #80
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    inca unul, totodata ultimul din acest serial. un meci de divizia c cu 4 viitori internationali.
    dintre juniorii despre care se vorbea in programul din 1983 apar vreo 4 in echipa progresului 1990
    Attached Images Attached Images

  18. #81
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Interesant cine juca si la Metalul: in poarta nimeni altul decat Bogdan Vintila iar atacant (!) Iulian Filipescu. Banuiesc ca sunt acei pe care ii stim: VBA si Filipescu, fundasul lui FC Zurrich.
    Superinteresant si "manifestul" semnat de Valentin Caltut. Krap, spuneai ca nu ai auzit de el. Semnatarul e cel care avea manuscrisul cu istoria Progresului.
    Pacat ca tot ce a spus omul ala acolo nu s-a infaptuit. Se pare ca asta cu "atragerea sponsorilor" e boala veche. Cele 30.000 locuri sunt vreo 14.000 nu ca nu ramane cineva pe afara... Arena de tenis e OK.
    Eu nu am mai fost de ani de zile prin parcul propriuzis. Imi aduc aminte ca erau niste statuete de piatra, ca in Herastrau sau Cismigiu.
    Ma intreb daca mai e valabila invitatia de luni ora 17.

  19. #82
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    he he, cuvantul "sponsorizare" era pus intre ghilimele, era o vorba foarte noua atunci.

    si in ce ne priveste, intre ghilimele a si ramas.
    Last edited by krapulax; 11th August 2005 at 18:45.

  20. #83
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa nu fim rai, macar pe hartie avem sponsor, lucru ce nu s-a mai intamplat de pe vremea regretatului Mugdin Hadzibegovic. Ce o mai face asta?
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=183

  21. #84
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    ca tot vine meciul cu steaua, sa ne amintim ce era acum 9 ani
    Attached Images Attached Images
    Last edited by krapulax; 12th August 2005 at 20:10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •