Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 128

Thread: Nascar

  1. #85
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Victorie pentru Kurt Busch la New Hampshire, in timp ce Kyle Busch a ramas lider la general cu un avans de 67 de puncte in fata lui Jeff Burton in pofida acrosajului cu Juan Pablo Montoya.

    1. Kurt Busch Dodge 284
    2. Michael Waltrip Toyota 284
    3. JJ Yeley Toyota 284
    4. Martin Truex Jr Chevrolet 284
    5. Elliott Sadler Dodge 284
    6. Reed Sorenson Dodge 284
    7. Casey Mears Chevrolet 284
    8. Denny Hamlin Toyota 284
    9. Jimmie Johnson Chevrolet 284
    10. Bobby Labonte Dodge 284
    11. Jeff Gordon Chevrolet 284
    12. Jeff Burton Chevrolet 284
    13. Tony Stewart Toyota 284
    14. Kevin Harvick Chevrolet 284
    15. Ryan Newman Dodge 284
    16. Brian Vickers Toyota 284
    17. Carl Edwards Ford 284
    18. Matt Kenseth Ford 284
    19. David Reutimann Toyota 284
    20. Joe Nemechek Chevrolet 284
    21. Greg Biffle Ford 284
    22. Aric Almirola Chevrolet 284
    23. Dale Earnhardt Jr Chevrolet 284
    24. Kyle Busch Toyota 284
    25. Juan Montoya Dodge 284
    26. Clint Bowyer Chevrolet 284
    27. Robby Gordon Dodge 284
    28. Regan Smith Chevrolet 284
    29. David Gilliland Ford 284
    30. Paul Menard Chevrolet 282
    31. Kasey Kahne Dodge 282
    32. Patrick Carpentier Dodge 282
    33. Dave Blaney Toyota 281
    34. Scott Riggs Chevrolet 281
    35. Terry Labonte Dodge 281
    36. Travis Kvapil Ford 281
    37. Johnny Sauter Chevrolet 280
    38. Dario Franchitti Dodge 280
    39. Sam Hornish Jr Dodge 280
    40. David Ragan Ford 272
    41. Jamie McMurray Ford 271
    42. Michael McDowell Toyota 209
    43. AJ Allmendinger Toyota 202

  2. #86
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Aventura lui Dario Franchitti in Nascar a luat sfarsit dupa ce patronul Chip Ganassi a decis retragerea masinii cu numarul 40 de pe grila din lipsa fondurilor si a rezultatelor.

    "There's no money. It makes no sense to be running this out of my pocket. I had to put a stop to it," stated Ganassi.

    "This is a difficult decision that did not come without its share of anguish," added Ganassi.

    "In this tough business environment, continuing to run the car without proper funding has become increasingly difficult.

    "If I kept it going I ran the risk of dragging the other two cars down and I don't want to do that."
    Franchitti a reusit drept cel mai bun rezultat al sau un loc 22, fiind primul pilot european care s-a inscris in Nascar pentru a concura intreg sezonul.

    Sa revina Dario in INDYCAR???

  3. #87
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Castigatorul sezonului 2008 este Jimmie Johnson 6684p., urmat de Carl Edwards 6615p. si Greg Biffle 6467p. Juan Pablo Montoya a terminat al 25-lea, cu 3329 puncte si a castigat in NASCAR ~4.410.000$.
    "Lanterna rosie" a fost Jacques Villeneuve, cu 0 puncte dar a castigat totusi 22.683$.

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    va fi nascar la tv in 2009? nu de alta, dar nu am mai vazut din 2006 nascar la tv.

  5. #89
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    poti cauta niste stream-uri pe net.

  6. #90
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Eu sper sa fie ceva stream-uri, o sa gasesc sigur ceva
    Anul asta vreau sa vad toate cursele

  7. #91
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Se mai uita cineva la prima cursa a sezonului?

    Jr. tocmai ce a facut o manevra de taran si l-a implicat si pe liderul cursei. J. Gordon si J. Johnson se plang ca masinile le merg prost tare

  8. #92
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    buna

    buna...acum am intrat pt prima data pe acest site....si mie imi place foarte mult nascar si indycar ...le urmaresc din 1992....pana acum vreo 2 ani cand nu am mai avut posibilitatea....daca la inceputul anilor 90 le transmitea eurosport-ul, in ultimii ani eu vedeam atat nascar cat si indicar in direct pe canalul ab moteurs din pachetul absat...de pe hotbird. dar de vreo 2 ani nu mai pot vedea respectivul canal....am sperat mereu ca cineva de la noi va transmite dar din pacate....doar vreo reluare de la nascar si parca sport klub ro atransmis indycar in direct....imi aduc amine ca acum 2 ani am vazut prima cursa de nascar de la daytona in direct deoarece canalul francez a transmis necodat...free......de aceea vroiam sa va intreb daca stiti cum as putea sa vad nascar sau indicar in direct.....daca voi puteti vedea..... stiu ca , cu dreambox si line pt pachetul respectiv se poate vedea....si binenteles cu abonament oficial....dar din cate stiu in ramania cand am intrebat eu era 230 de euro pe an....si pt un canal mi se pare prea exagerat.... am tot sperat ca il vor prelua in DTH-urile romanesti...dar din pacate nu s-a intamplat......din ce mai stiu e transmis pe cablu..la astal parca..prin bacau sau alte orase.....dar din pacate la mine in focsani se transmite motors tv....care odata dadea le mans in direct....dar care anul trecut nici asta nu a mai transmis..... voi cum vedeti nascar???....stiu ca am scris oleaca...dar sant foarte suparat ca la noi nu tranmite nimeni,....cu atatea canale de sport dau numai porcari..... va multumesc

  9. #93
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    La Nascar nu m-am mai uitat in mod constant de multi ani. Cand nu am ce face mai caut cate un stream. Sopcast sau TVU. Cam aceeasi miscare e si cu Indy Car. Nu am nici cea mai vaga idee unde vom putea urmari IRL. Eurosport sigur nu va trasmite, nu au transmis nicioadata IRL in direct. Poate Sport Klub, anumite curse, Indy banuiesc ca o vor da in direct. Daca nu, tot streamuri. S-ar putea site-ul oficial sa dea in direct cursele, daca nici asa, le dam jos a doua zi...

  10. #94
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Si stii veun site unde se gasesc torenti ? Ca vad ca racing-underground nu mai merge. Sau cel putin mie nu-mi mai merge ...

  11. #95
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    buna

    buna. eurosport a transmis in anii 90 sa zic asa si indycar si nascar si f1 si moto gp live... dupa aceea doar CART series...si acuma da numai hokey pe role..si aseara 1 03.2009 cand era nascar live...pe esp 1 cera un fel de dans....si pe esp 2 era un sport cu o blia si cu niste bete cu o plasa in varf... nici nu stiu si nici nu ma intereseza cum se numeste...pe scurt mizerii... asta este romania noastra.....mult cantitativ....neinteresant...si mai nimic calitativ...sau foarte rar.asta e

  12. #96
    junior
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    racing underground a trecut pe invitatii

  13. #97
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    si de ce nu folositi http://atdhe.net/ ??

  14. #98
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Ce cursa nebuna am avut duminica, doar a fost Taladega era si normal, si cel mai nebun moment cu siguranta a fost ultimul tur in ultima curba a circuitului, nu a fost corect ce a facut Brad Keselowski, dar oamenii carora le place intradevar Nascarul pentru asta le urmaresc, viteza mare, spectacol, depasiri in ultimul tur si multe alte lucruri pe care nu le au celelate tipuri de curse si aici ma refer in primul rand la F1 care pentru mine e mai plictisitor ca niciodata(nici nu mai tin minte cand am avut rabdare sa urmaresc o cursa pana la capat). In sfarsit duminica am avut primul top5 a lui Dale Jr, sper de aici sa inceapa un lung sir de rezultate bune pt. el.
    P.S. aca esti fan Nascar si vrei cu adevarat sa privesti cursele o sa gasesti o multime de streamuri pe internet, din pacate calitatea lasa de dorit, cred ca cel mai folosit site pentru a urmari cursele este justintv, dar mai sunt si altele precum ustream.tv, in ultimul timp cei de la Fox, au reusit sa mai stopeze aceste streamuri dar de gasit tot se gasesc. Mai postati aici daca gasiti ceva calitate, era un stream pe ustream.tv cu calitate foarte buna si fara lag dar au reusit sa-l inchida. Daca vreti pot posta unde ma uit eu.

  15. #99
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Nu a fost vina lui Keselowski, Edwards a incercat sa-l blocheze. Keselowski nu putea sa coboare sub linia galbena, ar fi fost descalificat.

  16. #100
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Da, pai live asa a parut ca a fortat prea mult, a incercat sa-l depaseasca pe Carl pe interior si nici unul dintre cei 2 nu a vrut sa cedeze si astel s-a produs accidentul, e cam acelasi lucru care s-a intamplat cu Dale Jr si Kyle Busch anul trecut la Richmond. Da si se pare ca Dale Jr dupa rezultatul bun de la Taladega avut iar o zi proasta desi la un moment dat ajunsese pe 11 si parea ca isi revine dar a avut acel contact cu Burton si deacolo s-a terminat totul. In loc sa progreseze fata de anul trecut, anul asta s-ar putea sa nu ajunga nici macar in Chase for the Sprint Cup.

  17. #101
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Tragedie in NASCAR! In cursa din 14 iunie pilotul mexican Carlos Pardo a suferit un grav accident, care i-a adus moartea! Pardo avea doar 33 de ani si incepuse cariera in NASCAR in 2006.

  18. #102
    senior damario's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Deva,Ro
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    spuneti-mi unde pot viziona pe net cursele live?....am folosit o vreme justintv dar se pare ca nu mai prea avem voie pe acolo mai mult de 15 secunde......

  19. #103
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Si eu caut un site sa pot vedea cursele live dar de cateva luni nu mai gasesc nimic bun si calitate

  20. #104
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Jimmie Johnson si-a trecut in palmares al patrulea titlu consecutiv in Sprint Cup Series. Victoria in ultima cursa a sezonului a fost obtinuta de Danny Hamlin.

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    Jimmie Johnson poate fi considerat sportivul deceniului in america. In alta ordine de idei, este vreun canal ce transmite NASCAR 2010? Era misto cand dadea Eurosportul in comentariul lui Sorin Chifiriuc si Berti Panaiot.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •