View Poll Results: Cine se califica in optimi ?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Belgia

1 20.00%
  • Slovacia

1 20.00%
  • România

2 40.00%
  • Ucraina

1 20.00%
Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 405

Thread: Euro 2024 Grupa E: Belgia, Slovacia, Romania, Ucraina

sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Reputatie
    1
    Hagi jr nu e valoros ca ta-su, insa nu e jucator rau. Problema lui a fost accidentarea aia nasoala si faptul ca antrenorii nu-l folosesc pe postul care trebuie. E inca tanar si are timp sa revina. La viziune de joc mi se pare superior lui Nicusor.
    Apropo de Nicusor, va amintiti vreo faza facuta de el la precedentul european la care a jucat? Nici eu.

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Hagi jr nu e valoros ca ta-su, insa nu e jucator rau. Problema lui a fost accidentarea aia nasoala si faptul ca antrenorii nu-l folosesc pe postul care trebuie. E inca tanar si are timp sa revina. La viziune de joc mi se pare superior lui Nicusor.
    Apropo de Nicusor, va amintiti vreo faza facuta de el la precedentul european la care a jucat? Nici eu.
    "antrenorii nu-l folosesc pe postul care trebuie."

"La viziune de joc mi se pare superior lui Nicusor."

Cam la asta se rezuma acesti selectioneri, 4-3-3, ma rog Edi joaca 4-1-2-3.
    Last edited by iulian_1976; 24th June 2024 at 17:57.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Reputatie
    0
    Printre picaturi pe un post greu pentru el, a marca cu dribling la Rudiger contra Germaniei in meci oficial in deplasare.

Ne-a scos din rahat cu Israel, inchizand meciul singur tot pe acelasi post.

Ce pot spune despre Stanciu a marcat din careu, perpendicular cu poarta cu Kosovo, este ceea ce stie si are o centrare in ultimul meci din preliminarii, atat.

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Stanciu va ramane in istorie pt monologul de nivel dan diaconescu in (si din)rekt, la adresa celor care au criticat nationala. Golanie care urmeaza altei obraznicii pt care in alta tara erai aruncat in tomberon, cea de dupa amicalul cu Bulgaria. Un țaranuș care si-a luat elan, si nu intamplator, el fiind impresariat de doamna cu felinar rosu la poarta, ana mop prodan. Intr-adevar, postul lui e cel natural al lui Eanis, care isi ia toate pulele, momentan. Nationala va respira dupa retragerea la camile a acestui prinz al desertului si atunci il vom inscauna domn pe Hagi jr. Asa cum merita, ereditar si valoric. Nu exista fotbalist roman care sa fi jucat la nivel mai mare decat el in ultimii ani, adica campioana Belgiei si Rangers, care a prins parca si o semifinala de Uiefa. Bineinteles ca il luam la misto pt hipersensibilitatea tatalui sau, Regele, atunci cand e adus in discutie. Dar pe cv asta e situatia.

Super Moderator
    Reputatie
    1
    Echipele din care facea parte au jucat, el mai putin. Apoi uiti de Dragusin.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Reputatie
    0
    Dragusin la varsta lui nationala ar fi avut nevoie de unu macar cat el ca valoare langa el, Burca este sub el si ...incepe sa piarda teren.

Barca si Bancu au fost gata din minutul 80.

MD, PHD Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Dragusin la varsta lui nationala ar fi avut nevoie de unu macar cat el ca valoare langa el, Burca este sub el si ...incepe sa piarda teren.

Barca si Bancu au fost gata din minutul 80.
    Nu prea sunt variante de valoare apropiata lui Dragusin in pozitia aia.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Reputatie
    1
    Racovitan si Ghita, neconvocat, ar putea fi variante pt, sa zicem, viitorul apropiat. Chiar, nu stiu ce are Ghita asta, de ce nu place nimanui? Ma uit ca e titular in Polonia, joaca toate meciurile, noi pe girafe, dimineata, la pranz si seara 🥱

Cred ca si Nita e umpic supraevaluat. A fost cam nesigur in primul meci, da' si cu Belgia nu are niste salvari marca Horatiu Moldovan 🤣 Moldovan e un game changer 1vs 1, dar face si prostii, desi mai rar, ca momentan nu joaca nicaieri 🤣 Da' sigur ca Nita e titular la, nici nu stiu unde, la emisiunea unde se prezinta cazuri sociale. Pola, Lukaku a baut lapte indoit cu apa, 100 de frati cati erau, ce dreacu' vorbim aici. Putere mare de forbalist, nu kăkat.

Reputatie
    1
    Inca ceva care pute. Vlad Dragomir, Pafos, 3000 de minute jucate, 6 goluri, 5 pase. Tu convoci pe Cicaldau, Artean si **** mea, Tanase. 'ai, ma, las-o-n **** mea, ca imi vin dracii! 🤤

MD, PHD Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Racovitan si Ghita, neconvocat, ar putea fi variante pt, sa zicem, viitorul apropiat. Chiar, nu stiu ce are Ghita asta, de ce nu place nimanui? Ma uit ca e titular in Polonia, joaca toate meciurile, noi pe girafe, dimineata, la pranz si seara ��

Cred ca si Nita e umpic supraevaluat. A fost cam nesigur in primul meci, da' si cu Belgia nu are niste salvari marca Horatiu Moldovan �� Moldovan e un game changer 1vs 1, dar face si prostii, desi mai rar, ca momentan nu joaca nicaieri �� Da' sigur ca Nita e titular la, nici nu stiu unde, la emisiunea unde se prezinta cazuri sociale. Pola, Lukaku a baut lapte indoit cu apa, 100 de frati cati erau, ce dreacu' vorbim aici. Putere mare de forbalist, nu kăkat.
    Si are si 7 goluri marcate Ghita in ultimii 2 ani !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

number one El Pistolero's Avatar
    Reputatie
    0
    Deci locul 2 te duce la un meci cu Franța. Locul 3 te duce la un meci cu Anglia sau Spania cel mai probabil. Dacă terminam pe primul loc, șanse mari sa jucam cu Olanda sau Ungaria.
    Bine la locul 1 nu depindem doar de noi.

sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Reputatie
    1
    Ar cam fi cazul sa batem si noi Franta o data.
    Glumesc, vreau locul 1 ca sa jucam la Munchen.

Super Moderator
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Deci locul 2 te duce la un meci cu Franța. Locul 3 te duce la un meci cu Anglia sau Spania cel mai probabil.
    Si locul 4 te duce acasa
    Atentie sa nu ne credem deja victoriosi cu Slovacia

MD, PHD Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Deci locul 2 te duce la un meci cu Franța. Locul 3 te duce la un meci cu Anglia sau Spania cel mai probabil. Dacă terminam pe primul loc, șanse mari sa jucam cu Olanda sau Ungaria.
    Bine la locul 1 nu depindem doar de noi.
    Se pune intrebarea ce ar fi de facut ? Ataci Slovacia, risti stiind ca egalul te califica 100% ?

Reputatie
    1
    Slovacia are de pierdut la ics, pt ca ei pot castiga grupa, nu? Noi ne multumim cu orice calificare pt ca asa e natia asta de sărăcii 🤤

Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Slovacia are de pierdut la ics, pt ca ei pot castiga grupa, nu? Noi ne multumim cu orice calificare pt ca asa e natia asta de sărăcii ��
    Cam da ....

Slovacia a atacat tot timpul in prima repriza ca o echipa mare, nu a miscat nici Belgia si nici Ucraina.

Romania foarte slaba in prima repriza, pana in minutul 30.

LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pai asta fac antrenorii vietii cand vor sa scape de cineva cu fel si chip.. ii joaca pe alte posturi la fel a patit si alexi pitu...

LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Reputatie
    1
    Normal o sa jucam la egal doar ca sa ne calificam ... asta e obiectivul indiferent cu cine jucam ... normal ar trebuii daca tot se vrea calificarea cu orice pret sa incerce sa joace contra austriei ca ar avea o sansa cu ei sa evite franta!

Rossonero dardar_3's Avatar
    Reputatie
    1
    Locul 1 -> Olanda lui Koeman
    Locul 2 -> Franta lui Mbaten
    Locul 3 -> Furia Roja
    Locul 4 -> Slapi si soare toata ziua

Hai ca nu e greu. Sa vedem daca baietii mai vor 1 meci in plus. Situatia de acum e mai usoara decat meciul cu olandezii calificati care ne invitau sa atacam

Reputatie
    1
    Inainte de Euro ne gandeam ca, daca echipa facea un punto, intra Stropizza peste Iedu la dusuri sa ii semneze prelungirea, peste clabuci si in pla goala. La 3 punte deja suntem Sampyion, meciul din optimi ar fi sarbatoare nazionala. Noi sunem mult peste obiectivul propus -adica, traditionalul sa facem o figura frumoasa .

A venit si parintele Ghelasie in cantonament, a afumat, a citit pasajele mai interesante din scriptura. Acum, na, s-o fi facut si o mica cheta pt sfanta biserica din Koln, ca baietii au prime frumoase. Nunta, inmormantare, noi ne facem obieceiul stramosesc de secol 17
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Haide Belgia si Slovacia, singura noastra sansa sa avem un adversar abordabil in optimi!

Nu vreau sa jucam cu Franta! Cu victorie sau egal, doar Franta avem.

Franta, cum sa conduci si sa te egaleze eliminatii aia!? Ce carpe!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!