Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 53 of 53

Thread: Amical: Columbia - ROMANIA 3-2

  1. #43
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ai vazut multe filme, Columbia este genul de echipa care se impiedica de prima defensiva mai organizata si primeste de la doua in sus.

    O echipa de circari, n-am vazut unu sa spun ca este marfa, puteau juca cu Mexicul si era la fel. Pe James Rodriguez il stiu de pe vremea bunicilor.
    James Rodriguez valoarea de unul singur cat toata nationala Romaniei la un loc ( sau a valorat cand era in forma maxima). Luis Diaz de asemenea valoareaza cat toata nationala Romaniei la un loc.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #44
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Bro, in extreme ca de obicei, ca asa ii sade bine romanului Jucatorul valoreaza, a valorat, ca nu avea echipa asta vara, aveam pretentii de la voi

    Echipa lui tata Puiu era departe de echilibru si atunci, aveti o imagine deformata despre acea nationala. Pai voi credeti ca degeaba jucam cu 5 pe fund, in visele voastre Popescu era Baresi, Maldini....

    De Mudryk ati auzit? Nu-i nimic o sa auziti Va uitati la circari in loc sa va uitati la jucatori seriosi...
    Last edited by iulian_1976; 28th March 2024 at 11:34.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #45
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Am auzit de Mudryk, bun la Sahtior, bun la nationala, slabut la Chelsea. Dar e tanar mai are timp sa confirme.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #46
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Avand in vedere ca era Under 21 vara trecuta, nu mai este nimic de spus.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Echipa lui tata Puiu era departe de echilibru si atunci, aveti o imagine deformata despre acea nationala. Pai voi credeti ca degeaba jucam cu 5 pe fund, in visele voastre Popescu era Baresi, Maldini....
    Iuliane, nu stiu daca la mine faci aluzie, dar nu am zis ca echipa lui Puiu era echilibrata. Asta lui Jedi incearca un joc echilibrat de nivel foarte scazut
    Am zis ca aia lui Puiu avea jucatori adevarati fata de astia de azi. Si da, nu, , Popescu nu era Baresi. Popescu era Popescu si era de ajuns. Titular capitan la Barcelona si jucator esential la mai toate cluburile unde a jucat. ... mai putin la Dinamo .
    Iar cu aia in aparare si mijloc inchizatori (deoarece nu era doar Popescu) aveai de ales la ce tactica joci deoarece iti propuneau solutii performante. In atac nu vorbesc de Hagi tata care nu are nicio legatura ca nivel fotbalistic cu Hagi fiu'
    Last edited by delaparis; 28th March 2024 at 22:20.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Nationala Romaniei a fost si atunci si acum, sub spectrul ca sunt pe marginea prapastiei.

    Motivul este neaticiparea unor momente critice, uite un exemplu care sare in evidenta acum: va exista viata si dupa Euro acesta, nici nu le trece prin cap ca Alibec este de domeniul trecutului nici nu se pune problema unui Dragus, Louis Munteanu, pe fotbal si faptul ca a plecat la arabi in plin sezon nu ar merita convocat Alibec.

    Presa suspect de buna pentru Stanciu, Razvan Marin, impinsi titulari cand s-a putut desi contributia calificarii nu le apartine ci rezervelor.

    La nationala asta nu s-a anticipat nimic, totul este pe moment, nu exista un plan.





    Priveste Ucraina a suferit un pic cu promovarea celor de la Under21, cred ca au prima sansa la primul meci de la Euro.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nationala Romaniei a fost si atunci si acum, sub spectrul ca sunt pe marginea prapastiei.
    Aici m-ai pierdut ca aliat
    Pe vremea lui Puiu, Nationala nu era asa cum zici tu. Era chiar performanta si provoca frica adversarilor in calificari sau turnee finale. Nu e cazul azi.

    Despre anticipare azi si Alibec, sunt de acord. Nu cu Stanciu si Marin
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Aici m-ai pierdut
    Nimic nou sub soare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Razvan Marin este la retrogradare cu Cagliari, va fi titular in nationala Romaniei pentru a fi vizibil.

    Fiecare isi ajuta copilul cum poate mai bine, Hagi jr rascumparat de la Fiorentina si desi nu am nici o dovada sunt sigur ca nu ajungea la Alavez daca nu erau interventii.

    Pe copiii din ligile inferioare fara relatii, pe ei cine ii ajuta?
    Last edited by iulian_1976; 29th March 2024 at 13:54.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #52
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Razvan Marin este la retrogradare cu Cagliari, va fi titular in nationala Romaniei pentru a fi vizibil.

    Fiecare isi ajuta copilul cum poate mai bine, Hagi jr rascumparat de la Fiorentina si desi nu am nici o dovada sunt sigur ca nu ajungea la Alavez daca nu erau interventii.

    Pe copiii din ligile inferioare fara relatii, pe ei cine ii ajuta?
    Care sunt copii aia asa de talentati din Ligile Inferioare ? In afara de Pascanu.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Mergi la meciuri si o sa vezi.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •