Page 40 of 40 FirstFirst ... 30383940
Results 820 to 839 of 839

Thread: Play-off 2023-2024

sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Reputatie
    1
    A, si mai e o chestie in perspectiva cupelor europene. Ovidiu, asa penibili cum zici tu ca au fost, au condus meciul, 2 din 3 goluri din faze lucrate, multe ratari tot din faze lucrate, Craiova a fost ko la un moment dat, doar portarul i-a scapat de un septica ca cel al Giulestiului. Craiova 2 goluri din penaltyuri pe care in Europa nu le va fluiera nici un arbitru, 1 gol pe greseala fundasilor adversi. Putin, foarte putin, nu-i vad sa ajunga unde a ajuns Nasuc anul trecut.

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0
    Viciere de rezultat nici un penalty nu a fost sau altfel spus ...sanse mari sa nu primesti nimic prin Europa

Il facem pe Mitrita cu gheata de aur, 2 penalty-uri inexistente la craioveni si una la faristi

Craiova juca finala Cupei Romaniei cu arbitrul asta daca era sa fie
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Reputatie
    1
    Haha, oltenasul frustrat iar a exagerat cu whiskyanul in timpul meciului.

Super Moderator
    Reputatie
    1
    Sambata 18.05, ora 21:00

CFR Cluj - Farul
    Rapid - FCSB
    Universitatea Craiova - Sepsi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Meciuri fara miza de acum
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Reputatie
    1
    Ma uit la Cupa Romaniei under 18. De ani de zile zic ca astia ai lui Hagi nu vor face niciodata fata afara pana nu aduce antrenori si staff profesionist, de preferat de afara. Stere Banoti, antrenor la under 18. Ce plm sa-i invete asta, cand el n-a jucat decat pe la Babadag si prin alte sate de machedoni din Dobrogea? M-am uitat si pe site-ul academiei, de la under7 pana la under 17, numai ilustri necunoscuti antrenori, coordonati de Camui si Manaila, 2 fosti fundasi ai Farului a caror mare calitate era ca arau tusa. Vai de mama lor!

sport legend Numero Dieci's Avatar
    Reputatie
    1
    Dupa logica asta Mourinho,Villas-Boas,Sarri,Nagelsman sau Jardim nu ar putea sa antreneze in academie.

Nu are treaba una cu alta.

Reputatie
    1
    Probabil ca ar putea, dar fara mari rezultate. In academie se invata toate chestiile de baza, inclusiv tehnica de lovire a balonului...iar daca tu ai fost un fundas din care sarea mingea ca din pom, nu stiu ce ar putea invata un copil de la tine. Academia e total diferita de seniori, nu se rezuma totul la pregatire fizica si tactica.
    Intre timp, au pierdut si finala under 17 contra Stelei, intr-un meci in care au fost dominati clar.

Reputatie
    0
    Tehnica de lovire a mingii oarecum se invata, se poate ameliora, insa este ceva nativ la fiecare persoana.

La cat am jucat eu fotbal, la cat fotbal stiu, fiecare jucator are o tehnica de lovire diferita si e nativa, apoi in timp iti dai seama, asta parca seamana cu cel de acum nu stiu cati ani etc...

De exemplu, desi este cam prea ridicat pentru forum: Torje avea aceasi explozie de pe loc ca Hagi, lovirea balonului deficitara, directie de depasare cu mingea deficitara, directia de pasare deficitara.

La Torje trebuia lucrat mult lucrat in tinerete, personalizat, lucrat si la mansarda, ce anturaj etc

Unde gasesti academia si antrenorul acela, sa lucreze cu tine?
    Last edited by iulian_1976; 17th May 2024 at 21:16.

Reputatie
    1
    Nu stiu cum era pe vremea ta, noua la 9 ani ne iesea antrenorul in fata si ne arata cum trebuie executat un exercitiu, o executie. Celor care nu le iesea le arata din nou. Da, nu lucra individual cu nimeni, dar una e sa iti arate Fane Petcu cum se da un exterior si alta e sa vezi la Cristi Camui.

Reputatie
    0
    A ok inteleg, la 9 ani. Ce discutam noi este de ce nu se impun afara, sunt lucruri care intre varsta de 12-17 ani nu se fac deloc, nu ca s-ar face ceva diferit nu se fac, nu au metodologie, totusi tot la individual ajungi.

De la Hagi imi pare rau de Baluta, sa spunem ca Cicaldau a prins un pic si Europa, nu a esuat total.
    Last edited by iulian_1976; 17th May 2024 at 21:44.

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Meciuri fara miza de acum
    Avem miza ca gluma asta de campioana a Romaniei e cea mai carpa echipa, singura din Univers care nu poate sa ne bata. Asta mai e miza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Avem miza ca gluma asta de campioana a Romaniei e cea mai carpa echipa, singura din Univers care nu poate sa ne bata. Asta mai e miza.
    O palida consolare Altfel 1 punct din 9 etape in play-off si asta spune tot.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Super Moderator
    Reputatie
    1
    Noroc pt Becali ca a castigat mai devreme titlul ca daca se baza pe Hagi ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Reputatie
    0
    Campionatul anul asta a fost foarte slab, chiar sunt curios ce o sa se intample in Europa.

Hagi il are accidentat pe Baluta, cel mai important la mijloc.

Reputatie
    1
    Era greu sa scoata ceva, n-am inteles de ce n-a jucat cu mai multe rezerve. Poate i-a fost frica sa nu ia scor de maidan, avand in vedere ca aia erau dornici de razbunare.

Reputatie
    0
    Baluta a contat mult la CE Under 21 din 2018, tot el a marcat golul contra FCSB, cel mai important cand Farul a castigat campionatul, Edi il astepta, era favoritul lui, avea locul de inchizator asigurat la nationala,...

Reputatie
    1
    Baluta e mai bun la constructie decat ca inchizator. Din pacate nu l-au tinut picioarele, a pierdut deja 1 tren, sa vedem daca o sa-si mai revina din accidentarea asta. Am zis si eu, daca ar fi reusit sa-i readuca in forma pe Baluta si Nedelcu, ar fi avut un mijloc puternic anul viitor. Se pare insa ca putoarea aia de Nedelcu s-a saturat de fotbal.

Reputatie
    0
    Romania la Euro asta ar trebui sa vina cu o surpriza, ar fi fost ceva Bairam, din cate stiu este accidentat, Stefanescu asta pare interesant...

ros albastru delaoltenia's Avatar
    Reputatie
    0
    fotbslul este un joc sportiv de echipa care uneste masele cu iluzia, desarta in cazul de fata, ca o tabara este vremelnic mai buna.
    ce face ciobanul capitalist? pur si simplu este dezinteresat de meciurile cu cfr si crapid, odihneste lotul, cica, s ar pregati ptr liga campionilor. joaca fotbal, fmm de jigodie, respecta competitia, adversarul si nu in ultimul rand pe cei care mai sunt alaturi de echipa asta.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.