Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: Fa cup 2023-2024

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0

    Fa cup 2023-2024

    Arsenal si Liverpool se intalnesc în Č™ocul rundei a 3 a din FA Cup !
    Last edited by Lordul; 6th January 2024 at 09:25.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Da, meci vital pentru noi, ei pot castiga cel putin un trofeu EL usor, unde sunt favoriti. Noi deja sutem sub ei in cursa pentru PL, iar in CL n-am castigat nici cand eram tot timpul prin fazale finale, daramite acum ca am revenit dupa 7 ani.

    Ce-i drept suntem singura echipa din istoria Universului care intra dupa multi ani in cea mai importanta competitie europeana si e in careul de asi al favoritelor. Asta spune ceva despre schimbarile produse la noi in ultimii 2 ani!



    Mai interesant e ce va face United la Wigan, acolo e adevaratul derby pentru supravietuire.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Urat ptr Arsenal.

    League Cup - turul 4
    FA CUP - turul 3 si acasa.
    Titlul - compromis.

    Noroc ca au avut grupa de Europa League in UCL
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Nicio surpriză, mai bună Liverpool sezonul ăsta.

  5. #5
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Îmi pare rău Ioane, măcar acum de ziua ta trebuia Č™i Arsenal sa scoată un rezultat bun.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #6
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Arsenal, aceeasi echipa de ***** care dupa ce ia gol incepe sa paseze pe semicerc, incapabila sa produca ceva periculos.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Pai am luat gol spre final. Problema mai mare e ca si la 0-0 in prima repriza cand am fost mai buni ca ei, tot de bara am dat si pe langa minge. Trebuie sa-nvete iar sa loveasca mingea in plin, ca orice tzaran din spatele blocului, nici macar atata nu stiu acum.

    Jocul in sine nu e rau, nici apararea decat spre final cand apare disperarea. Trebuie sa antrenam finalizarea, i-as pune sa suteze la poarta de 200 de ori pe antrenament, numarat. Nu merg acasa pana nu nimeresc poarta aia de 200 de ori.

    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Îmi pare rău Ioane, măcar acum de ziua ta trebuia Č™i Arsenal sa scoată un rezultat bun.
    Incep sa cred ca trebuie sa ma axez pe Rapid, atat de bine merge treaba.





    Edit: Pe Rapid!?

    Doamne ajuta-ma!
    Last edited by Johnny D; 8th January 2024 at 00:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Au luat gol in min 80, deci inca 15 minute in care sa te duci peste ei, sa risti totul pt egalare. Ce au facut ei? Na-ti-o tie, da-mi-o mie cel arhicunoscut, nici macar o singura ocazie mai de doamne ajuta de a egala. Zero barat.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Asta da, n-am contestat, retarzie mentala pura, atitudine de loseri, de vulpi cu urechile pleoshtite de frica.

    Eu ziceam ca problema mare e alta, ca au avut partial atitudinea asta fricoasa si cat era 0-0 si problema inca nu exista, de n-au nimerit mingea din pozitii ideale, ziceam ca asta e clar mai grav. Si este. Asta e problema cu-adevarat, sau miezul ei, daca pana si la 0-0 te caci pe tine cand domini si ajungi in fata portii si ai ocazii.

    Ca apoi la 0-1 n-au mai fost in stare sa aiba nici o ocazie, e mai putin grav. Trebuie rezolvata prima problema, altfel la a 2-a nici n-ai cum sa ajungi.



    Curtis Shaw numeste echipa lui si a noastra No Pressure FC. Atunci doar jucam super-fotbal, in rest pla. Cam asta e. Un fel de Romania la nivel inalt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Arsenalului de azi ii lipseste bărbăția, pe bancă si in teren. Echipă de pisde.

    Ma uit si eu - vag, dar totusi, cum se duce septarul ala della Liverpul pe poarta, perpendicular, economisind 60 de pase de la portar la oricine.

    Spun cei dusi periodic la biserica ca Arsenal a pierdut legatura cu Pamantul si bulanul cand a sarbatorit golul de la Luton, min 106, ca pe castigarea finalei de CL. Nu a fost estetic, fair-play si dn sa faci paranghelia aia, acolo, in fata unui oras care jumate dormea la ora aia.

  11. #11
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Arsenal are ceva jucatori bunicei dar nu are echipa, asta e adevarul. Nu se face primavara doar cu un Odegaard, Gabriel Jesus (si el inconstant), ori Kai Havertz. Imi place Thomas Partey la centrul terenului dar a cam scazut si el ritmul.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #12
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Kai Havertz e un rîs. Acolo pot da 100 de milioane sa ia un Boniface, Gimenez sau, daca mergem pe ceva britanic clasic, Evan Ferguson.

  13. #13
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Gimenez de la Feyenoord sa precizam ca sunt mai multi !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #14
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar ce spuneti despre transferul lui Werner la Spursy? Mutare de geniu, calamitate, o linie atat de subtire... 🤣

    Oricum, cred ca Werner e peste Havertz. A fost intotdeauna.

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Mai slab ca Richarlison ala nu cred ca e.

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Nu a mai revenit in forma dupa accidentare. Greu de pronuntat. La Chelsea n-a dat randament.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Chelsea vs Villa, Spurs vs City, Liverpool vs Norwich/Bristol în turul următor.

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    A trecut City 1-0 si fara Haaland. Dragusin a fost rezerva la Spurs
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Pai io ce v-am zis? A venit sa fie rezerva alor 2. Se stia dinainte. V-o putea spune si Miril tot asa de clar, dar a preferat sa ma lase pe mine, si sa nu conteste evidenta.

    Dar la cat de repede se joaca in PL, chiar si pe stilul nou a lui Spurs, nu e exclus deloc sa survina alte cartonase rosii si accidentari la fundasii centrali, care prin excelenta nu sunt jucatori de viteza. Se joaca cu linia sus si trebuie si ei sa alerge mult si sa se expuna si la efort, si la interventii periculoase. Si atunci va juca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce vrei sa faca, Dragusin exista in fotbal de juma de an la nivel zeci de milioane, iar pe radarul analistilor romani de maximum o luna. Pe Van der Ven il stiu de cand era copil 🤣 era un van der kid la Wolfsburg. Romero e campion mondial, cati pot juca in fata lui? Nu ai ce sa faci, momentan, el e oricum in elită si trebuie sa acumuleze. Linia aia de fund, Porro-Van-Romero-Udogie e batuta in cuie, e recitata de copii de gradinita. Acolo intri daca esti koios. Nu e de facut misto, ei joaca si cu 3 pe spate si poate acolo va reusi sa intre.

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Chelsea s-a calificat in optimi dupa 3-1 cu Aston Villa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •