View Poll Results: Care echipa va place ?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Alexia & Aris Eram

    0 0%
  • Giulia & Vlad Huidu

    0 0%
  • Iulia Albu & Mike

    1 50.00%
  • George Tanase & Ionut Rusu

    0 0%
  • Romica & Catalin Tociu

    0 0%
  • Iuliana Pepene & Sonia Simeonov

    0 0%
  • Ada Gales & Tony Mott

    1 50.00%
  • Laura Giurcanu & Sanzaiana Negru

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: America Express -Drumul Soarelui

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    53 de ani nu e varsta matusalemica, e om in putere, Tociu sr are 61 si iete ca merge.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu sunt de parerea lui Dinica. Abia astept sa imi moara ****, ca sa ma apuc serios de bautura
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Poti sa faci si invers: te apuci serios de bautura si o omori cu zile
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    53 de ani nu e varsta matusalemica, e om in putere, Tociu sr are 61 si iete ca merge.
    Tociu e barbat, Tony Mott e femeie. E alta treaba. N-am zis ca e matusalemica da nici 30 de ani nu are !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #26
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Aris da e un exemplu de urmat, mai calculat, mai cerebral. Alexia nu-mi place. Se enerveaza prea repede si injura la fel de repede.
    Tocmai asta imi place, e o tipa pasionala, are nerv. Frat-su e mai bleg.

    Tociu e barbat, Tony Mott e femeie. E alta treaba. N-am zis ca e matusalemica da nici 30 de ani nu are !
    Haide bre, femeile la 50 de ani erau mamaitze acum 50 de ani, in ziua de azi sunt in putere, ia vezi la Salma Hayek de-o tot baga astia pe gesepeu sau la Jeni Lopez. Alea mi ti-l fac ghem pe alde Tociu.
    Last edited by Utilizator; 28th November 2023 at 21:38.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post

    Poti sa faci si invers: te apuci serios de bautura si o omori cu zile


    Deocamdata urmez sfatul lui Hemingway. Beau ca sa fie interesanta si lumea din jur
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #28
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Soarele a fost verde si echipa formata din Romica & Catalin Tociu ramane in concurs.

    Vedem ce va fi in etapa urmatoare. Conform promo-ului va fi un incident intre Alexia si echipa Gales. Acuma sa vedem daca va fi asa.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    A intrat in joc si Ana Maria Prodan !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Intrarea Prodancei in joc e la fel de suprinzatoare precum gemetele puse pe fundalul tragerii la sorti UEFA2024.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Frumoasa tara Ecuadorul, dar si periculoasa !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vrei sa zici ca a devenit brusc periculoasa odata cu venirea Prodancei? Inclin sa-ti dau dreptate, parca vad cum isi trag femeile sotii in casa cand apare ea pe strada ca sa nu-i suga vampirul de seva si putere.

    PS: ca sa nu fiu acuzat de plagiat, recunosc ca am citat din spusele lui Gigi referitor la seva si putere https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/gig...ta-721587.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cu ne-a gigi e ca si cum ai avea, in sec 21, vizitatori din evul mediu timpuriu. Bineinteles ca noi traim un dezavantaj tehnologic si mentalitate pe care nu l-am putut acoperi in acesti ani, care au trecut foarte repede. Si degeaba Cate ii sugeau pe Ronaldinio si George Best sau cate sugeau Gascoigne si George Best si erau cei mai buni pasatori si marcatori. Degeaba ridici cateva varfuri, aia pleaca oricum afara dupa ce se dumiresc ca in tara asta nu prea mai ai ce sa faci. Deci, aia e de vina, ca il suge, nu faptul ca de 3 ani de zile ai vopsit un fotbalist (talentat, nu zic), l-ai tratat preferential, i-ai oferit un statut pe care nu l-au avut nici multi care au castigat cupa campionilor, cu aceeasi echipa. Asta te loveste in nas, la un moment dat, dar lumea sta si se hlizeste, in loc sa dea shutdownu' acestui clovn de pe mass-media.

    Ana a sarit cam repede de la A. avem stroboscop pe Burj cu numele Prodan la B. da si mie 2000 sa ma fac de kkt la voi in emisiune Asta o sa ajunga ca Columbeanu, ca Zina Dumitrescu. Dupa o viata plina de huzur si curvasaraie, o sa cerseasca pe feisbuc 10 lei pt azil. Si toate fedetele astea care plac romanilor: Crudu, Dragusanca, Blokina, toate tarfele promovate de a1 pe la emisiuni de slobozit in apa, in ceasca, in mortii ma-sii etc.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #34
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corvetele sunt mai chivernisite si chibzuite decat panarame gen Columbeanu care au tocat banii iliciti ai parintilor. Astea muncesc din toate partile corpului lor ca sa agoniseasca. Menajeria teve nu dispare, nimic nu se pierde, totul se transforma, involutia e greu sa fie stopata. Dupa ce le vor cade silicoanele, crudele si dragusencele vor fi foarte probabil babe eroine care isi vor preda intelepciunea de viata hoardelor de bagaboante din viitorul luminos.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    A iesit din cursa si echipa forma din Ada & Tony Mott.

    Doar 5 echipe s-au calificat pentru Argentina:

    Romica & Catalin Tociu
    Alexia & Aris Eram
    Iulia Albu & Myke
    Laura Giurcanu & Sanzaiana Negru
    Giulia & Vlad Huidu
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    au iesit in mod firesc, nu am nimic cu nimeni insa s-au cam autoeliminat pentru ca s-au comportat precum un cuplu acru de fete batrane care sufera de mania persecutiei.
    foarte probabil ca urmatorii la eliminare sunt cuplurile Tociu si Albu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    avand in vedere faptul ca utilizatori care au postat pe threadul deschis de Lordul, ce par si cu siguranta sunt oameni cu scaun la cap, ma ntreb cum plm se pot uita la astfel de emisiuni de rahat promovate de tembeliziunile autohtone.
    Last edited by delaoltenia; 7th December 2023 at 15:59.

  17. #38
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    pai ne-a cazut testul Pisa la nivel de tara si trebuie sa ne adaptam si noi. E mai frecventabil decat alte rahaturi, are o parte de natura si calatorie interesanta, unele probe haioase si chiar ceva umor pe alocuri. Iar cand cazi pe canapea dupa o zi de munca e OK.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Aceasta emisiune a aratat inca o data caracterele si mentalitatea tipic romaneasca de care nu ne mai facem bine...

    Cand o echipa nu rezoneaza cu celalalte este marginalizata si celelalte echipe incep cu marlaniile (mai putin Tociu și cu fiusu) si poate Laura Giurcanu (atat doar Laura) restul si-au dat arama pe fata, chiar Giulia a spus ca ii pare bine ca o alta echipa este eliminata...

    Aceeasi mentalitatea se remarca si in randul comentariilor pe facebook si pe instagram.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    pai ne-a cazut testul Pisa la nivel de tara si trebuie sa ne adaptam si noi. E mai frecventabil decat alte rahaturi, are o parte de natura si calatorie interesanta, unele probe haioase si chiar ceva umor pe alocuri. Iar cand cazi pe canapea dupa o zi de munca e OK.
    Testul Pisa este o medie nationala, am citit ceva de genul ca suntem codasii Europei, Europa care la randul ei a cazut in cap cu mult timp in urma. Performantele au scazut drastic la nivel international si este normal sa urmam trendul.
    Si nu vad de ce ne am ofusca in halul asta, suntem vesnic la retrogradare, inca de pe timpul lui Burebista si Decebal. S-o vorbim pe aia cinstita, extremele ies in evidenta, fie ca este scoala, job, in general, pentru cei de 10 tot respectul...restul se descurca.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #41
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Ati participa la America Express ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #42
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    deschizi un poll?
    daca da sa ai si varianta bag pl in protv si a1.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •