View Poll Results: Seriile de B - care e mai buna?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Seria I

    4 22.22%
  • Seria II

    1 5.56%
  • Seria III

    13 72.22%
Results 1 to 13 of 13

Thread: Seriile din B

  1. #1
    incepator atbrom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    28
    Reputatie
    1

    Seriile din B

    Care serie credeti ca e cea mai valoroasa?
    FC National
    Valencia

  2. #2
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    prima : midia si callatis
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    am o ciuda pe vasluieni! si o sa promoveze sa avetzi cu totzi sa ii mancatzi! is niste dezamagitzi sexuali!
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  4. #4
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Seria a III-a pe departe. In ultimii ani a fost singura in care lupta pentru promovare s-a dus pana in ultimele etape. Trebuie sa remarc insa ca anul acesta s-au mai echilibrat si celelalte serii.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #5
    ex-danny22tm Poli Timisoara's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara*****
    Posts
    956
    Reputatie
    1
    seria a treia....marile derby-uri (daca le putem spune asa) acolo se joaca...ca o parere personala,sper ca uta sa se zbata in B inca 10 ani de acum incolo,sa-i de-a culoare seriei,hahaha
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]POLI 1921[/COLOR][/SIZE][/B]

  6. #6
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Bai nacajeala, tu nu ai altceva de facut decat sa inciti si sa provoci aiurea ?!
    AI ajuns si tu sa deschizi gura acum cand a venit bkp pe langa echipa adusa din suburbiile Bucurestiului si v-a facut si pe voi cu fotbal in A.
    Ati uitat ca jucati in A din mila altora ?!
    Semper Fidelis

  7. #7
    ex-danny22tm Poli Timisoara's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara*****
    Posts
    956
    Reputatie
    1
    asta cu mila e expirata de mult,de voi am si uitat ca mai existati !!! apropo,cu victoria dela cluj se pare ca avetzi MARI sanse de promovare !
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]POLI 1921[/COLOR][/SIZE][/B]

  8. #8
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    6 decenii de istorie nu se uita atat de usor precum ati uitat, renegat si exilat voi, adevarata Politehnica.
    Semper Fidelis

  9. #9
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Seria B3 de departe cea mai tare...echipe de traditie precum U Cluj, UTA, FC Bihor si Jiul Petrosani dar si echipe bune si ambitioase gen Medias si Oli Satu Mare fac din seria asta cea mai puternica an de an..in B1 doar Vasluiu si Ceahlau' cat de cat is echipe adevarate, in B1 doar Petrolul si Pandurii...si revelatia FC Sibiu (Care nu va promova )...era sa uit in B2 joaca inca o echipa de traditie, din pacate tradata si uitata de suporteri..poli timisoara..

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    salut, nu stiu eu ce serie e mai tare, o sa se vada atunci cand va promova cea de la sfarsitul campionatului, si sa vedem ce va face in A nu in B ca stim cu toti cum e in b,nu? o sa vedem daca se va mentine in A si atunci o sa vedem cu adevarat care a fost mai buna.Brigada Suprema 4EVER

  11. #11
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Daca e sa ne uitam la care din echipele provenite din seriile diviziilor B sunt bune si in divizia A eu sunt de parere ca seria I sau a II au dat echipe mai bune diviziei A. Echipe precum Farul, Sportul, Ceahlaul, AEK Bucuresti, si acum cativa ani Astra, FC Brasov au reusit sa se mentina mai mut in divizia A decat echipele din seria a IIIa. Din seria a III-a doar Gloria ce se mentine de mult in diviza A ca in rest echipele care promoveaza se mentin maximum 1-2 ani dupa care cad iar in B. Imi aduc aminte de Baia Mare, Gaz Metan, Oradea, UTA care au retrogradat imediat dupa ce au promovat.

    E adevarat insa ca daca e sa ne luam dupa seria diviziei B care este cea mai disputata, si unde sunt cele mai frumoase meciuri, atunci seria a III-a este de departe castigatoarea. In fiecare an este o lupta stransa pentru promovare iar mecirile din seria a III-a atrag de fiecare data mult mai multi spectatori decat unele meciuri de divizia A.

  12. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny22tm
    asta cu mila e expirata de mult,de voi am si uitat ca mai existati !!! apropo,cu victoria dela cluj se pare ca avetzi MARI sanse de promovare !
    da, ai dreptate! noi promovam cand avem valoare! cand nu avem valoare... stam in B. decat la mila altora, mai bine in B. apropo, cu victoria de la Galati aveti sanse sa jucati in intertoto

  13. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Axaphat
    era sa uit in B2 joaca inca o echipa de traditie, din pacate tradata si uitata de suporteri..poli timisoara..
    Mai, tre sa fie o greseala! Poli nu joaca in A? sau daca joaca in div.B ar trebui sa fie in seria a 3a, nu?
    Dar vorba altora, mai da culoare seriilor B echipele astea de traditie, adica alea care nu isi cumpara culorile.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •