View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 20.00%
  • egal

    2 40.00%
  • victorie Kosovo

    2 40.00%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 100

Thread: Preliminarii CE 2024: Kosovo - ROMANIA 0-0

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1

    Preliminarii CE 2024: Kosovo - ROMANIA 0-0

    Vineri 16 iunie, ora 21h45, Pristina
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Bine ca e asta primu meci, ca de veneam dupa ce ne spargea Elvetia...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O sa ne suga si Elvetia, stai linistit. Aia au si pot face atatea puncte, ca nici nu le mai trebuie inca 3 cu amaratii veseli ai Europei. Acolo facem ics, poate ii si batem. Mare surpriza la casele de pariuri, incredibil 😆

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Teoretic ar trebui sa batem Kosovo, practic insa va fi un meci greu pentru ca suntem cam pe la acelasi nivel. Poate chiar un plus pentru kosovari care au jucatori ce presteaza la echipe decente si lupta cu traditionala ambitie balcanica. https://en.wikipedia.org/wiki/Kosovo..._football_team Un minus poate fi selectionerul Giresse, un fotbalist exceptional insa fara realizari notabile in ultimii ani de antrenorat.

    Daca scoatem 3-4 puncte din dubla cu Kosovo si Elvetia atunci putem spune ca suntem pe un drum promitator de calificare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Nu am mai vazut nici un meci al nationalei de anul trecut si arata rau cu Iordanescu jr...

    Are ceva lot si cu rateuri marele Stanciu, Puscas, Camora si Cicaldau chiar daca este un favorit de-al meu , cat joci la petrodolari nu ar trebui sa fii selectionat.


    Avem Campionatul European Under21 mult mai interesant din punctul meu de vedere
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Pai da. Trebuie sa construim
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O sa ne umple poarta kosovarii cum au facut-o pescarii de la Sikeborg. Avand in vedere ca avem acelasi mare portar intre buturi, pare un meci de 5+ la pariuri.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Avem o sansa cu Burca din moment ce este selectionat are sanse sa fie titular...il poate depasi Mazilu, logica simpla spune ca or sa poata si altii...

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai da. Trebuie sa construim
    ..cu Burca, Camora, Chiriches, Stanciu nu construim, de la tata Puiu nu mai construim nimic, cu acelasi inter de acum 8-9 ani,
    jucam

    Declaratia lui Sadoi inainte de inceperea cantonamentului

    https://www.youtube.com/watch?v=hO5p-XnaxuM
    Last edited by iulian_1976; 7th June 2023 at 02:24.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Stim ce va declara Sandoi: trebuie sa ne dăruim. Cui, turcilor, cum am facut 600 de ani? Sacrificiu, no? Disciplina, no? Atitudine, no? Baietii sa fie conectati la importanta partidei. Restul vine de la sine.

    Sansa noastra e acest Cristoph Daum francez, pe care kosovarii au fost suficient de idioti sa il angajeze 🤣 Cu jucatori care ne dau clasa pe majoritatea posturilor, Kosovo a reusit sa faca egal cu Andorra. **** mea, si am vazut Andorra, e sub Unirea Constanta a clanului Geambazi. Avem o sansa colosala de calificare, dar va fi la fel de dulce si necalificarea 🤣

  10. #10
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Deja stochita zice ca daca ii da cineva egalul dinainte el il ia ... ce pretentie sa ai de la jucatori?

  11. #11
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca l-a ales pe Moldovan in poarta, va fi o seara foarte grea pt portarul rapidist. E genul de teren si meci unde poti iesi prost pe cateva centrari fara probleme, pt ca se va juca ca in campionatul Irlandei de Nord. Kosovo cred ca asta va incerca, bufa pe Muriqi si la casierie 🤣 Noi, mai tehnici 🤣, vom sta mai mult pe jos, vaicarindu-ne si aratand arbitrului vanataile de sub jambiera.

    Scor corect, 2-1 Kosovo.

  12. #12
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,085
    Reputatie
    1
    Pe centrari toti 3 sunt varza, doar ca Moldovan e cel mai inconstant dintre ei. Probabil ca asa i s-a aratat in icoane juniorului.
    Eu vreau sa vad cu cine joaca in stanga apararii, nu pot sa cred ca e atat de tembel incat sa-l prefere pe Camora unui Borza, ca sa zic un jucator la intamplare.
    Iar daca nu incepe cu Baluta titular, nici nu ma mai uit la meci.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Tot creste cota pe Romania nu pierde la handicap, acu exista cota si nu pierde la 3 goluri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,353
    Reputatie
    0
    La cum arata terenul, va fi o lupta oarba la mijlocul terenului. Un 0-0 de kkt probabil.

  15. #15
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,085
    Reputatie
    1
    3 din 4 fundasi de la CFR, echipa care a aratat cel mai rau in playofful asta dintre primele 4. Bravo ba nea Iedi, suntem pe drumul cel bun!

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    La cum arata terenul, va fi o lupta oarba la mijlocul terenului. Un 0-0 de kkt probabil.
    Sa nu uitam ca joaca Moldovan in premiera pe meci oficial.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    3 din 4 fundasi de la CFR, echipa care a aratat cel mai rau in playofful asta dintre primele 4. Bravo ba nea Iedi, suntem pe drumul cel bun!
    Adica vrei sa zici ca Rapidu a aratat mai rau ca oricine!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,353
    Reputatie
    0
    În apărare nu prea aveai ce sa bagi, cam asta e tot ce avem mai bun. În atac nu îmi place Pușcaș, un pomanagiu care joacă doar pentru el.

  18. #18
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    ai puscas minse pare o gresala la prima vedere ..... sicner

  19. #19
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    În apărare nu prea aveai ce sa bagi, cam asta e tot ce avem mai bun. În atac nu îmi place Pușcaș, un pomanagiu care joacă doar pentru el.
    Nu exista varianta mai proasta decat Camora.

  20. #20
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    ai dreptate!

  21. #21
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Puscas asta nu stiu ce cauta la nationala ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •