Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 102 of 102

Thread: Comunicatele Rapidului, by Diana Lăscărescu Șucu

  1. #85
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,112
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ne potrivim.

  2. #86
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,464
    Reputatie
    0
    culoarea poate atrage sau poate respinge!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #87
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    C'est la vie, vorba bulgarului. Chiar si asa, iti urez bafta maine seara, Ciorbica!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #88
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,112
    Reputatie
    1
    Multam, dar nici cu aia nu ma potrivesc!
    Bine, pt frumusetea competitiei ar fi buna o victorie a lui Nasuc.

  5. #89
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Stiu, man, esti o fiinta greu de multumit!
    Vadim poate confirma...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,891
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Multam, dar nici cu aia nu ma potrivesc!
    Bine, pt frumusetea competitiei ar fi buna o victorie a lui Nasuc.
    Confirm. La Craiova - fc fcsb vrusem egal, ati vazut ieri de ce, la Farul - fc fcsb imi doresc victorie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. 22nd February 2024, 15:28

  8. #91
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,112
    Reputatie
    1
    "Am însă convingerea că sistemul competițional cu Play-Off și Play-Out, dar și cu înjumătățirea punctelor, este extrem de favorabil promovării unei competiții sportive corecte și de aceea privesc foarte optimist viitorul fotbalului românesc."

    As vrea sa-l aud pe dl sot al doamnei spunand asta si atunci cand va termina primele 30 de etape avand ceva avans fata de locul 2.

  9. #92
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Stenograme aici?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #93
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,112
    Reputatie
    1
    UNGUREAN LIVIU-GEORGIAN: Da, prezidente!
    NICULAE GEORGE DANIEL: Verde!
    UNGUREAN GEORGIAN LIVIU: Da?
    NICULAE GEORGE DANIEL: Verde, verde!

    Partea asta mi se pare foarte interesanta. Cine o fi dat verde?

  11. #94
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Niste baieti din Popesti-Leordeni hahahaha.

    FREE BOCCIU!

  12. #95
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,112
    Reputatie
    1
    "Stimați Rapidiști,

    A început deja cea mai dificilă perioadă a campionatului, dar și cea mai frumoasă, Play-Off-ul. Și, odată cu el, așa cum ne așteptam, campaniile de dezinformare, generatoare de confuzii, de dezbinare. La meciul împotriva Farului am văzut deja rezultatul.

    Principiile care stau la baza funcționarii clubului nostru au fost, sunt și vor fi mereu aceleași. Ele nu sunt și nu vor fi în schimbare. Rapid există pentru cel puțin un milion de inimi care-l sprijină și luptă pentru acesta. Cei mai înfocați dintre suporteri sunt constituiți în galeria Rapidului, care este deja demult recunoscută ca cea mai unită și puternică din România.

    Echipa noastră este singura din țară care este însoțită de o galerie puternică și entuziastă și la partidele din deplasare, indiferent în ce colț al țării s-ar disputa meciul. Jucătorii noștri sunt obișnuiți să fie susținuți și au mare nevoie de acest suport. Este, daca vreți, factorul nostru diferențiator.

    De cand am investit la Rapid, mi-am dorit să particip, împreună cu galeria, la câteva dintre deplasări, pentru a putea experimenta personal vibrația, sentimentele și entuziasmul băieților. Deoarece am primit cu plăcere invitația celor din galerie de a merge în deplasare alături de ei, și le mulțumesc pe această cale, nu văd o ocazie mai bună decât meciul de sâmbătă, împotriva oltenilor. Un meci dificil, contra unei echipe valoroase, care-și propune același lucru pe care ni-l propunem și noi: să învingă!

    Am apreciat și apreciez foarte mult pasiunea cu care baieții își încurajează echipa, disponibilitatea lor de a pleca de lângă familii, la distanțe de sute de kilometri, călătorind ziua sau noaptea, în condiții de multe ori vitrege.

    În ultima vreme însă, pasiunea lor, nu numai că nu mai este încurajată, ci ea chiar trece printr-o perioadă de culpabilizare, cu care nu avem cum să fim de acord.

    Din dorința de a crea un spectacol suplimentar celui din teren, băieții din galerie au apelat și la materiale pirotehnice, care nu pot fi folosite legal pe un stadion. Da, legea trebuie respectată, iar aceste materiale, în anumite condiții, pot deveni periculoase pentru spectatori. Indubitabil, ar fi bine, ca în viitor, să nu le mai folosească și să ne putem conforma în totalitate legii.

    Sunt convins, însă, că folosirea acestor materiale pirotehnice n-ar trebui, în niciun caz, să fie o nesupunere sancționabilă cu o măsura atat de dură, cum este privarea de libertate.

    Un alt principiu important este acela ca veniturile generate de club, din bilete, din vânzarea de produse, publicitate, drepturi TV, etc, completate cu banii care vin de la acționari, trebuie folosite în totalitate pentru a crea o echipă și un club din ce în ce mai puternice, mai competitive.

    Vă garantez că nu există persoane sau firme “mufate” la conturile Rapidului, care să deturneze în buzunarul lor banii pe care dumneavoastră îi plătiți clubului.

    Închei aceste rânduri prin a vă invita, pe toți cei care puteți, să vă alăturați galeriei în deplasarea de sâmbătă, de la Craiova. Echipa are nevoie de noi! Iar rapidiștii știu cel mai bine cum sa-și încurajeze baieții!"

    Dan Șucu



    Imi poate spune si mie careva ce campanie de dezinformare, generatoare de confuzii a fost inaintea meciului cu Hagi? Gata ba nenica, au gasit explicatia, de-asta au luat bataie.

  13. #96
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Evident se refera la articolele initiale cu retinerea alora si prezentarea lor ca avand arme nucleare nu torte.

  14. #97
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Arme, sabii se pune?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #98
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,112
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Arme, sabii se pune?
    Nu bre, n-auzi ca-i diversiune?

  16. #99
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Arme, sabii se pune?
    Se pune daca ai dovezi.

    Ori nu ai.

  17. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,891
    Reputatie
    0
    A bagat sabia-n unu, dar a avut prezenta de spirit s-o scoata si sa fuga cu ea.

    Daca ar fi lasat-o acolo in el, am fi avut dovezi, asa...

    In situatia in care ambulantierii n-au aruncat-o dupa ce-au scos-o, si au fost inspirati sa ia si sabia cu ei in ambulanta.

    Doar daca nu cumva unul dintre ambulantieri pur si simplu este un pasionat de sabii si poarta o sabie dupa el peste tot cu ambulanta!?
    Last edited by Johnny D; 29th March 2024 at 09:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #101
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    ''Inchei aceste randuri prin a va invita, pe toti cei care puteti, sa va alaturati galeriei in deplasarea de sambata, de la Craiova.
    Echipa are nevoie de noi! Iar rapidistii stiu cel mai bine cum sa-si incurajeze baietii!'', a transmis saptamana aceasta Dan Tucu


    Nu cred ca te mai poti considera rapidist daca nu raspunzi pozitiv la asa chemare

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  19. #102
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,464
    Reputatie
    0
    "Inchei aceste randuri prin a va invita, pe toti cei care puteti", indieni, afgani, marocani, ciorimorani si alte zburatoare...bleah, spurcata natie!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •