View Poll Results: Cine va castiga RG 2023?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Iga Swiatek

    1 33.33%
  • Aryna Sabalenka

    0 0%
  • Jessica Pegula

    0 0%
  • Elena Rybakina

    1 33.33%
  • Coco Gauff

    0 0%
  • Caroline Garcia

    0 0%
  • Ons Jabeur

    0 0%
  • Maria Sakkari

    0 0%
  • Daria Kasatkina

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Veronika Kudermetova

    0 0%
  • Belinda Bencic

    0 0%
  • Barbora Krejcikova

    0 0%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Victoria Azarenka

    0 0%
  • Anhelina Kalinina

    0 0%
  • Paula Badosa

    1 33.33%
  • Sloane Stephens

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alta, numiti-o!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 104

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros 2023

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0

    WTA Grand Slam: Roland Garros 2023

    Calificarile incep de azi.

    Discutiile despre sansele la trofeu de vineri incolo, dupa tragerea la sorti a tabloului principal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Încep mâine calificările la RG. Din păcate în primul tur avem un meci între Ruse și Cristian.
    Meci greu. Merg pe Ruse insa, ca are potential mai ridicat.
    Zis si facut, Ruse o bate in 2 seturi scurte si se califica in turul 2.


    La capitolul idioatele zilei, o trecem pe Sophie Kenin, care dupa ce-a batut-o pe Zabalioancă in turul 2 la Roma, n-a mai batut pe nimeni, culminand cu primul tur de calificari aici la RG unde conta mai mult la... cum o cheama buey?
    Rouvroy M., care n-are nici poza pe flashscore.
    Last edited by Johnny D; 23rd May 2023 at 15:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Halepoasa-furăcioasa-indopăcioasa are bye de la Anda Obilu. Ce final de cariera manjit cu căcat, Lance Armstrong al Romaniei.

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Aia de la agenția plm mele i-au mai scos niște probleme asa din senin, cică ar fi avut modificat pașaportul biologic, probleme cu sângele și înainte de testul asta picat în august. Cam dubioasa treaba, adică doar acum au văzut, după ce Simona a ieșit în public și a zis ca tot așteaptă procesul?!
    Au cerut iar amânarea procesului. Nu mai joacă anul asta și dacă se adeveresc ce zic aia, e final de cariera.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Dar daca se dovedeste ce zice ea?

    Adevarul e ca-si bat joc de ea, daca va castiga in instanta, au aia ce sa-i plateasca daune cu zecile de milioane.

    Instanta civila frate si jupoaie de pe ei, cum isi deroga ei dreptu sa tot amane un om pe care anterior il supui pedepsei fara judecata!?

    Ingradirea grosolana a drepului la munca! Jos cu banu-n pi'da maa-tii, altuia sa nu-i mai faci. Si-am rezolvat treaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca niciun jurnalist nu a avut kuaye sa o arate cu degetul pe trișoară. Asta spune multe despre felul in care ni se servesc stirile, anchetele, marile investigatii si analize. Cand un politician fura, il demolam - corect. Cand un sportiv fură, ne in****m la fofo, incepem sa nuanțăm. Daca e de la fcsb, de la Farul, de la Dinamo. Sa vedem, poate a mancat stricat, a luat vreun piramidon expirat, a baut un pahar cu lapte si văcuța papase cânepa cu roxadustat. Daca e de la Chiajna, da, il facem zob 🤣

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Deocamdata eu unul nu ma pronunt nici contra, nici pentru.
    Dar mi se pare la mintea retardatului din nastere ca daca-l gasesti pe unu dopat si se supune regulii suspendarii automate pana la judecata, e de musai sa-i faci procesul in maxim 3 luni, altfel il prejudiciezi grav. Noi ne apropiem de un an...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu vor sa o faca de rĂąs. Ii ofera timp si spatiu de reflecție sa se retraga singura. Tenisul e probabil cel mai murdar si corupt sport dupa fotbal.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Usa
    Posts
    431
    Reputatie
    1
    Ciclismul este cel mai dopat sport din lume . Pentru ca Halep nu a vrut sa joace la olimpiada sper ca fie suspendata pe viata si sa dea o parte din bani inapoi. Cu toate defectele ei Sorana este mult mai patrioata.
    [URL=https://matchnow.life]Authentic Maidens[/URL]

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Ei i-a fost frica c-o mushca COVID-u.
    Australienilor si americanoilor le-a fost frica ca-i musca Djokovic si le da COVID.

    Unii nu merg pe un continent de frica COVID-ului.
    Alte continente nu permit accesul unora de frica ca aduc COVD-ul dupa ei.

    Isterie generala? Mai degraba prostovanie generala...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Intre timp Ruse out 0-2 scurt la Minnen.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Traseu greu pentru Iga, dar rămâne jucatoarea de bătut la turneul ăsta.
    Potențiale sferturi :
    Swiatek vs. Gauff
    Rybakina vs. Jabeur
    Sakkari vs. Pegula
    Garcia vs. Sabalenka

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Pacat. Voiam Gauff pe cealalta parte, sau macar cealalta semifinala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Ferro de care n-am mai auzit de vreo 2 ani de zile, se califica pe tablou!
    A inceput calificarile pe vreo 700 si acu e in top 500!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudor11 View Post
    Ciclismul este cel mai dopat sport din lume .
    E posibil, nu am mai urmarit de pe vremea cand liderul Turului Frantei (un columbian, am uitat numele) ii cara bidonul cu apa lui Lance. Era un fel de Ionuț Luțu al marelui campion, fratilor! Si ala facea un semn, iar asta venea cu bidonul sa isi adape stapanul. Bon.

    Eu cred ca vremea ciclismului a trecut tocmai pt ca, spre deosebire de tenis, a avut onoarea sa isi demaste cei mai mari campioni, in momente cand acestia au calcat stramb. Mercks, Armstrong, Pantani, mai putin marii, dar extrem de dopatii Riis sau Ullrich.

    Ceea ce tenisul nu va face, niciodata. Ar fi ca si cum le-ai spune copiilor ca Mos Craciun nu exista. De asta ma distreaza marile performante ale tiganilor din Maiorca si Novi Sad 🤣 Bazate nu exclusiv, ca sunt talentati, nu e problema, dar in principal pe consumul porcesc de medicamente. Lumea vrea sa vada tenis marvel, e ok. Vrea sa pișe ochii la telenovela Halep, care a iesit cumva din marja de toleranța si, probabil, a consumat nu cu pumnul, ci cu galetușa. Deplorabil.

    Oricum, discutii interesante aici pe topic. Ma simt putin vinovat ca mi-am permis aceasta extensie de bandă. Banda off-topic, cum era odata pe sport 365, cred ca ar fi apreciat 🤣

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Ba nu mai imi intrati cu bocancii de sport imbeciloid cu spitze aici pe tenis ca si-asa cred ca fac pe sistem nervos daca-mi dau astia iar Giro Di Pulia peste Roland Garoos, pica-le-ar spitele in vale sa le cada, cu sau fara continut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    E gata Giro mâine.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Inseamna ca toate eforturile si toti nervii mei n-au fost degeaba si cineva a deplasat concursurile, ori Giro, ori RG-ul. E bun asa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    S_a deplasat calendarul la tenis cu 1 saptamina (RG incepe pe 28/29, in loc de 21/22), s-au facut 4 saptamini la Roma si Madrid in loc de 2.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Deci imi arata asa:

    1. Mai e un singur meci in direct din competitie: Kasatkina - Niemayer.

    2. Imi arata un punct, 3-3, minge de break, salvata. Meci greu, strans. Reclame.

    3. Trec la golf pe E2 si pe E1 dau in reluare de o ora alt meci, apoi trec la curse de masini, nici unu live.

    4. Baga-mi-as io toata pla-n mortii lor de retardati ordinari incompetenti si fututi in ceafa prin zona unde le era creierul odinioara!

    5. _|_
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Maestra Stephens la meciurile de Grand Slam pe zgura. Greu va fi de batut aici, tre sa joci tenis ca aici negresa sexoasa se concentreaza si conecteaza la orice minge. Si e buna si pe atac, si pe aparare, si pe alergare, si pe contra, si pe defensiva. Loveste foarte bine agresiv si cu efect, si plat, si-n lung, si-n scurt, si cu top spin, si taiat, si din bratz, si din incheiatura, toate in regim de mobilitate excelenta. Are un arsenal perfect pt zgura.


    De ce nu face asta la alte turnee de zgura? Ca e sexoasa si nu-si merita timpul turneele mici pentru o astfel de concentrare si-un astfel de nivel. Are alte interese in acele timpuri.
    Last edited by Johnny D; 29th May 2023 at 13:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •