View Poll Results: Cine va castiga RG 2023?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Carlos Alcaraz

    1 33.33%
  • Novak Djokovic

    2 66.67%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Holger Rune

    0 0%
  • Casper Ruud

    0 0%
  • Andrey Rublev

    1 33.33%
  • Jannik Sinner

    0 0%
  • Taylor Fritz

    0 0%
  • Felix Auger-Aliassime

    0 0%
  • Karen Khachanov

    0 0%
  • Frances Tiafoe

    0 0%
  • Hubert Hurkacz

    0 0%
  • Cameron Norrie

    0 0%
  • Borna Coric

    0 0%
  • Lorenzo Musetti

    0 0%
  • Pablo Carreno Busta

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Andy Murray

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 120

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2023

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Deja primul set pentru spaniol. Il turteste pe grec

  2. #44
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Alcaraz joacă fabulos, îl omoară azi pe grec. Îmi aduce aminte de Rafa la primele sale RG-uri, când parcă zbura pe teren.

  3. #45
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Gata. E tare Alcaraz.
    Probabil va castiga turneul.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #46
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Grecul pana nu scapă de amatorul de taică-său, nu va lua GS. Are nevoie de un antrenor serios ca să progreseze.

    Primul meci în GS-uri între Alcaraz și Nole. Finala turneului și bătălie pentru locul 1. Are toate atuurile spaniolul sa câștige.

  5. #47
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Meci foarte interesant Alcaraz vs Djokovic...fara pronostic aici...pana si casele de pariuri sunt destul de indecise (e aproape 50:50)
    Last edited by Johnny D; 7th June 2023 at 16:51.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Mda, 3NU ar fi pariul pentru meciul asta, exact ca pentru Rune - Ruud in seara asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Casele de pariuri îl vad favorit destul de clar pe spaniol, cotă 1,47. Sârbul nu joacă cel mai bun tenis, nu are șanse sa câștige. Probabil va lua un set, dar fără sa pună alte probleme.

  8. #50
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, cum sunt casele indecise, daca Alcaraz are 1.50 sa castige meciul cu Giocovici? 🤔

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dublam ceva cu Rune sau ne ducem la garla?

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Mie imi place edbergul asta danez, sincer. Ruud e foarte buun. E chiar inteeresaant
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Ce Edberg visezi? Ruud este David Ferrer 2.0. Iar Nadal se retrage la fix in momentul "exploziei" lui Alcaraz, scapind neshifonat. Baiatul asta "a explodat" la 19 ani, similar cu Bjorn Borg sau MacEnroe sau partial Sampras. Asa cum am zis de Federer din toamna lui 2003, pur si simplu joaca in alta liga. Ar fi fost megainteresant un Djokovic 2011 vs un Alcaraz 2023.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Același scor ca anul trecut. Rune e necopt încă, probabil peste 1-2 ani va ajunge la un nivel cu care poate lua GS-uri. Mai are de lucrat și fizic, după 2 meciuri lungi e mort, nu poți câștiga un GS asa.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dublam ceva cu Rune sau ne ducem la garla?
    Lungan prost si peste 3,5 seturi (/3NU) la Rune era pe azi margeaua magica.

    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Ce Edberg visezi? Ruud este David Ferrer 2.0. Iar Nadal se retrage la fix in momentul "exploziei" lui Alcaraz, scapind neshifonat. Baiatul asta "a explodat" la 19 ani, similar cu Bjorn Borg sau MacEnroe sau partial Sampras. Asa cum am zis de Federer din toamna lui 2003, pur si simplu joaca in alta liga. Ar fi fost megainteresant un Djokovic 2011 vs un Alcaraz 2023.
    Chiar la asta ma gandeam, incredibil de ghinionist Djokovic in dimineata carierei lui sa-i prinda pe Nadal si Federer prime, si-n apusul carierei lui cand oricum ar mai fi luat GS-uri, de ex asta era a lui probabil, sa-l prinda pe Alcaraz. Unde nu mai pui si 3 GS-uri luate de retarzia unor guverne americano-australiene, plus o descalificare absolut dement de ghinionista de la un USO care-i era in buzunar. Si sarbul tot va mai lua si va demonstra ca e GOAT, la Wimbledon nu-l bate nimeni.
    Last edited by Johnny D; 8th June 2023 at 03:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Acuma 2 lucruri sunt de pus azi:

    1. Peste 3,5 seturi la ambele semifinale. 80% din fondul zilei.
    2. Alcaraz si Zverev castiga semifinalele. 20% din fond plus alte meciuri eventual.

    Unu din astea iese sigur. Probabil ambele.
    Last edited by Johnny D; 9th June 2023 at 10:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Am să dau un pronostic până la urmă. Câștigă Alcaraz dacă joacă cum știe. Condițiile par mai favorabile lui.
    Djokovic îl bate la Wimbledon dacă se întâlnesc

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Alcaraz pare anti-iarba pe fata, dar asa parea si Nadal si cumva a bulanit 2 Wimbledonuri, plus vreo 3 alte finale. Finala aia cu Federer a fost incredibila, acel titlu l-a meritat.


    Djokovic pe de alta parte are sansa la RG sa fie unic pe Univers cu minim 3 GS-uri la toate cele 4 turnee. Dar asa cum a fost ghinionist sa dea de Federer si Nadal in debutul carierei, asa este acum de ghinionist sa dea de Alcaraz in apusul ei. Dar, cine stie...


    Imi pare rau pentru el, si pentru cele 4 GS-uri pierdute 3 cu guvernele plii, 1 cu descalificarea, si pentru faza cu Alcaraz care-l va opri probabil azi din a fi singurul cu 3 de fiecare, dar si pentru faza cu Medvedev care l-a oprit sa castige Golden Slam-ul pe care l-a meritat, jucand senzational in acea finala pe hard american. Djokovic imi pare de departe cel mai ghinionist dintre titani, ar trebui sa fie GOAT by default cand te uiti ce ghinioane a avut in turneele de GS. Sa nu uitam de RG-ul din 2011 cand il batuse pe Nadal la fundul gol de 7 ori la rand si era neinvins in anul calendaristic, dar a trebuit sa cada Federer la el si sa prinda forma vietii pe zgura, de cadea Federer dincolo la Nadal, titlul era al lui super-lejer. Azi avea deja toate 4 turneele de GS de minim 3 ori deja demult! Apoi cele 2 semifinale la USO cand s-au exterminat reciproc Federer si Djokovic in semifinale ca sa-i puna pe tava titlul ibericului ce-ar fi pierdut clar de juca in semifinala cu oricare dintre ei... e multe...


    Daca Federer avea vreo 5 GS-uri in plus si era la 25 azi, nu-mi parea asa rau, chiar deloc.
    Imi pare rau ca pe locul 1 e cel mai slab dintre cei 3. Si cred ca esti de acord cu mine, Luci.
    Dar Djokovic va face putina dreptate in aceasta privinta macar, vine Wimbledonul.
    Last edited by Johnny D; 9th June 2023 at 11:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Casele de pariuri îl vad favorit destul de clar pe spaniol, cotă 1,47. Sârbul nu joacă cel mai bun tenis, nu are șanse sa câștige. Probabil va lua un set, dar fără sa pună alte probleme.
    Vad ca s-a schimbat...cand ma uitasem eu, era 50:50 (spera ca vazusem bine)

  18. #60
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Ce Edberg visezi? Ruud este David Ferrer 2.0. Iar Nadal se retrage la fix in momentul "exploziei" lui Alcaraz, scapind neshifonat. Baiatul asta "a explodat" la 19 ani, similar cu Bjorn Borg sau MacEnroe sau partial Sampras. Asa cum am zis de Federer din toamna lui 2003, pur si simplu joaca in alta liga. Ar fi fost megainteresant un Djokovic 2011 vs un Alcaraz 2023.
    Vorbea de Rune...de acord ca Ruud e David Ferrer 2.0 dar ar putea beneficia de retragerea lui Nadal/Djokovic in viitor si sa castige un slam. E destul de solid s-o faca. Are un mega forehand apropo, de manual as zice.

    Alcaraz e o versiune noua de tenisman. Nu are niciun punct slab si loveste fiecare minge la maxim. Singura preocupare e cum o va duce fizic jucand asa dar e destul de bun sa schimbe strategia pe viitor

  19. #61
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca Federer avea vreo 5 GS-uri in plus si era la 25 azi, nu-mi parea asa rau, chiar deloc.
    Imi pare rau ca pe locul 1 e cel mai slab dintre cei 3. Si cred ca esti de acord cu mine, Luci.
    Dar Djokovic va face putina dreptate in aceasta privinta macar, vine Wimbledonul.
    Da dar Federer ramane cel mai important si special jucator de tenis ever. Djokovic e robotelul ala inventat ca sa-i bata pe toti. Nadal e forta naturii pe care n-o poti controla.

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Pur tenisistic, tehnic, Federer e cel mai bun. Eu mereu am zis. Mental doar e sub ceilalti 2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ruud e capabil sa îl bată pe Zverev azi. Neamțul a avut căderi în joc în fiecare meci, Ruud parca joacă de la meci la meci tot mai bine. Bine oricum se bat pentru trofeul cel mic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •