View Poll Results: Cine va castiga RG 2023?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Carlos Alcaraz

    1 33.33%
  • Novak Djokovic

    2 66.67%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Holger Rune

    0 0%
  • Casper Ruud

    0 0%
  • Andrey Rublev

    1 33.33%
  • Jannik Sinner

    0 0%
  • Taylor Fritz

    0 0%
  • Felix Auger-Aliassime

    0 0%
  • Karen Khachanov

    0 0%
  • Frances Tiafoe

    0 0%
  • Hubert Hurkacz

    0 0%
  • Cameron Norrie

    0 0%
  • Borna Coric

    0 0%
  • Lorenzo Musetti

    0 0%
  • Pablo Carreno Busta

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Andy Murray

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 120 of 120

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2023

  1. #106
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    S-a tăiat repede Ruud. Mă aștept și la un 6-0 într-un set.

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,789
    Reputatie
    0
    Joaca bine tiebreak-urile sarbul, norocul lui.
    Dar si tampenia lu Ruud in al 2-lea punct, orice prost stie ca dai lung de linie cand adversarul e in teren, mai ales daca e lipit de fileu. Dai in cross doar daca e pozitionat in lungul linei, in rest mereu impingi in lung de linie ca e greu sa fuga acolo intr-o secunda.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,789
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    S-a tăiat repede Ruud. Mă aČ™tept Č™i la un 6-0 într-un set.
    Si cu Zverev nu s-a taiat deloc, mortii lui, imi trebuia un set Zverev pt 2000 de lei!


    E drept ca e si prost lunganu ala cateodata de nu-i adevarat.
    Last edited by Johnny D; 11th June 2023 at 17:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,789
    Reputatie
    0
    Ce bulan a avut crocobaurul GOAT cel mai bun din istorie la 3-4 0-30 pe serva lui, cu ciocan in banda, ce-a trecut cu greu. Altfel tot ce probabil sa fi avut un set 4 in cateva minute.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Mda, știa toată lumea că finala a fost cu Alcaraz, singurul care îl putea bate aici. Inevitabil venea 23-ul, pentru că la Wimbledon nu e nimeni în stare sa îl bată pe sârb. Doar că acum va face 24.

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,789
    Reputatie
    0
    Si iarasi e pe Golden Slam!

    Cine s-ar fi gandit!?

    Nici macar el dupa plansetul in hohote dupa infrangerea la Medvedev din finala USO!

    Important pt sarb e sa pice Murray pe partea cealalta de tablou, in rest, nu-s probleme.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Unde se oprește Novak ? Are 36 de ani și nu dă semne de declin. Cu siguranță se uite și la recordul de 24 GS feminin. Oarecum ușor de trecut.

  8. #113
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Deci Djoko devine primul ce face 23, si nu cred ca va mai fi ajuns vreodata de cineva !

    Si nu doar atat...are sanse bune anul asta de marele Slam si 25 de titluri de G.S.

    Asta in conditiile in care la A.O nu a fost lasat sa joace, la US Open nu a fost lasat sa joace, si odata la US Open a fost descalificat ptr ca a lovit pe cineva cu mingea...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #114
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    A fost un meci slabut, dar Djokovic e pe drept one of the best ever. Desi nu am fost fanul sau neaparat, este un adevarat campion. Norocosi sa avem sansa sa vedem asemenea recorduri. Fara doar si poate mai poate lua vreo 2 GS.

    Alcaraz cred ca si-a ros unghiile azi, stiind ca avea sanse cu el daca nu se panica. Spaniolul nu are mental thoughness yet. Dar va invata usor usor. Sa vedem cat de repede si cat poate castiga.

    Nadal a scris imediat mesaj de felicitare, sunt sigura ca doare sa stii ca la turneul tau te-a luat Dar fair play.

    Singura mea dorinta e sa mai vad un meci cu miza intre Djokovic si Nadal, duelul meu preferat!

  10. #115
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Djokovic e norocos. Din 2015 a luat cam tot ce se putea lua din GS-uri, asta și pentru ca Federer era gata, Murray la fel, i-a mai luat Nadal câteva GS-uri, dar nu a mai venit nimic din spate sa îl încurce. Alacarz a venit prea târziu, dacă apărea prin 2017 era alta poveste acum.
    Nadal as zice ca a fost cel mai ghinionist din big 3. La începutul carierei l-a prins pe Federer în prime-time iar după 30 de ani pe Nole care juca cel mai bun tenis.
    In fine, nu consider ca nr asta de GS-uri te face cel mai bun din istorie, din mai multe motive, am tot scris aici despre ele și în anii trecuți. Am văzut idioți care făceau azi comparații cine e mai bun dintre el și Serena...
    Totuși cred că sârbul mai duce 2 ani lejer, deci ma aștept sa mai ia cel puțin 3 GS-uri. Pe iarbă nu are rival, sunt putini jucători care știu sa joace pe suprafața aia, iar pe hard sigur mai ia un trofeu. În schimb nu cred ca va mai câștiga vreodată RG!

  11. #116
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Sarbul are cele mai multe mari turnee din toate timpurile, bravos, felicitari, respect! Inchei cu un #UE guvernelor statelor dezbinate ale americii si haustralian ptr excluderea pe criterii mizerabile a lui Djokovici de la turneele din ultimii doi ani.

    VOLIM TE, SRBIJA!

  12. #117
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Adevarata finala a fost meciul cu Alcaraz. El este singurul care putea sa bata pe Nole pe zgura. Urmeaza cea mai frumoasa perioada a sezonului si sper sa nu triumfe tot Nole.
    [URL=https://matchnow.info]Superlative Сasual Dating[/URL]

  13. #118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,789
    Reputatie
    0
    Greu de crezut.
    Doar daca cade Murray pe sfertul lui sau chiar mai aproape se poate intampla ocinogu.
    Ca la ora asta ar fi un pocinog sa nu faca 24 si sa se apropie de un 25 glorios de Golden Slam. Unul cu care el si nu doar el nu mai credea niciodata ca o sa aiba sansa sa se pupe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #119
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nastase a zis ca cele 14 titluri ale lui Rafa la RG conteaza mai mult decat 23 de GS ale lui Djokovic.

    Artimetic e binenteles gresit dar inteleg de unde vine asta. Sa castigi 14 RG e o realizare sportiva mai grea si mai impresionanta. Nu as fi uimit ca cineva sa castige 24 de GS in viitor dar 15 RG chiar nu vad
    Cu toatea astea, Djokovic ramane GOAT

  15. #120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,789
    Reputatie
    0
    Nastase la cate nazbatii a zis la viata lui, una-n plus sau in minus, ce mai conteaza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •