View Poll Results: Cine va castiga CM 2023 la snooker?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Ronnie O'Sullivan

    0 0%
  • Mark Selby

    0 0%
  • John Higgins

    2 66.67%
  • Mark Allen

    1 33.33%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: Campionatul Mondial 2023

  1. #22
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    E gata de Brecel. Selby a venit la 16-13 și încă se joacă. Ar fi mare păcat pentru belgian să nu câștige fiind atât de aproape.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    este primul jucator din istorie care a reusit un break maxim, de 147 de puncte, la o finala de CM.
    am sperat sa si revina si am ramas cu speranta.
    E 14-16 de la 10-16. Se poate.

    Viata poate sa-ti ofere aceste ironii, o revenire santimbalica in semifinala in fata unui chinezoid, si partea reversa a monezii impotriva ta in finala. Daca te numesti Bercel mai cel.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    mda, nu prea mai am sperante!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    15-16 de la 10-16.


    Eu am si pariu pe Selby, nu doar sperante.


    La scoru asta, book maker-ii il dau favorit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    E mort belgianul mental. Nu a mai reușit o bilă de o oră, atacă orice bilă la întâmplare, nu mai are răbdare.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    A ratat Selby bila neagra de pe punct si a reinviat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Selby de f multe ori in presiune as lovit mizerabil, mai bine l toca cu lovituri de siguranta. Belgianul praf la astfel de lovituri. Nu vad ultima sesiune a finalei. Pine mi, te rog, rezultatul!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    E gata 18-15 pt belgian. S-a prostit la acea neagra si a platit.

    Pentru prima data un jucator continental din Europa devine campion mondial.

    Pana acum am avut doar jucatori din insula britanica.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #31
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Bila aia neagra l-a salvat pe Brecel. Până la urmă i-a bătut pe Ronnie și Selby, un titlu meritat, care ar fi trebuit să vină mai repede.

  11. #32
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Merita baiatul, da voiam Allen sau Selby dar pentru ceea ce a facut belgianul pe parcursul turneului, tot respectul bun de tot Campionatul, cu 2 x 147, unul chiar in finala, cu rasturnari mari de scoruri. Sa tot fie

  12. #33
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O finala frumoasa si un castigator pe merit care i-a scos pe drum pe Ronnie si Williams si a intors fabulos doua meciuri ca si pierdute in sferturi si semifinala. Brecel a scris istorie spargand monopolul insulelor britanico-irlandeze, Selby a fost fortat sa joace pe atac si n-am mai avut tzacaneli interminabile ca alte dati, bashca a scris istorie cu breakul maxim in finala (si a fost unul dificil). . . ce sa ceri mai mult? Ma mai bucur si ca a castigat belgianul si nu robotelul ala mic din China. Apropo, fabuloasa revenirea de la 5-14 a lui Brecel, cred ca e unica la nivelul asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Calatoria lui Luca Brecel la Campionatele Mondiale a fost destul de remarcabila. Ne-a trecut niciodata dincolo de prima runda in anii precedenti, recenta sa realizare de a ajunge pentru prima data in finala Crucible este cu adevarat istorica. Adaugand la isprava sa incredibila, el si-a asigurat victoria in semifinale castigand 11 cadre consecutive, stabilind un nou record la Campionatele Mondiale.
    Cariera de snooker a lui Brecel a fost afectata de timpul petrecut de el ingaduindu-se la obiceiuri proaste. Cu toate acestea, dupa cum se spune, este mai bine mai tarziu decat niciodata. In ciuda esecurilor, perseverenta si determinarea lui Brecel au dat in sfarsit roade, propulsandu-l catre acest succes fara precedent.
    Last edited by JonyGurt; 19th June 2023 at 18:04.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Interesant.

    A avut noroc de un adversar abordabil la acea revenire care i-a anulat toate emotiile pentru ultimul act. Jimmy White de exemplu niciodata n-a avut un asa noroc pentru ca n-a ajuns niciodata intr-o asa ipostaza de grea si sa scape, ca sa fie fara presiune finalele pe el, dimpotriva, in finale mereu a avut toata presiunea si le-a pierdut pe toate. Vreo 4.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Concluziile dumneavoastra cu privire la acest final sunt corecte. Si sunt complet de acord cu tine. Exista intotdeauna o mare parte de sansa, noroc si factori imprevizibili care determina rezultatul luptei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •