Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Play-out 2022-2023

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Play-out 2022-2023

    Nu a cerut nimeni acest thread?

    9 etape, un singur tur, 17 martie - 20 mai
    Daca doriti sa comentati ...

    Azi au fost:
    FC Voluntari 1-1 AFC Hermannstadt
    FC Petrolul 1-0 UTA Arad
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    La cât de slab e play-out ul asta, ar trebui sa retrogradeze vreo 6 echipe.
    Având în vedere ca urmează sa promoveze Iași și Galați, sper să pice Botoșani. Ar fi prea mult 3 echipe moldovene în prima ligă.

  3. #3
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu a cerut nimeni acest thread?

    9 etape, un singur tur, 17 martie - 20 mai
    Daca doriti sa comentati ...

    Azi au fost:
    FC Voluntari 1-1 AFC Hermannstadt
    FC Petrolul 1-0 UTA Arad
    La ce sa mai cerem un thread nou? Ca sa vina Ion sa ne spuna ca arsenalu' s-a facut de ***** cu Sporting doar pentru a se odihni pentru locul 2 din Anglia?
    Aici in pleiaut avem 3 candidate sigure de retrogradarea directa: mioveni, arges si uta. Sibiul sta la panda e aiurea pentru uta, ca au niste salarii de te doare capul si fotbal nema. Ar mai fi aiurea si pentru arges, in cazul in care chiar se pun pe treaba cu stadionul nou.
    Nu m-ar supara nici pe mine sa pice ieftinie, o echipa de *****, cu 500 de oameni in tribune la meciuri si cu o usoara tendinta de a sta capra cu oricine pune ceva banuti sau branza pe masa

  4. #4
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    La cât de slab e play-out ul asta, ar trebui sa retrogradeze vreo 6 echipe.
    Având în vedere ca urmează sa promoveze Iași și Galați, sper să pice Botoșani. Ar fi prea mult 3 echipe moldovene în prima ligă.
    Decat derbyuri intre Voluntari si Mioveni, prefer la orice ora un Botosani-Iasi sau Iasi-Galati.

  5. #5
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Prefer Botosani, Galati, Ripensia care au patroni, cer si astea bani de la primarii uneori primesc alteori nu, totusi nu au posibilitate de manevra politica.

    Poli Iasi are primaria in spate, U Cluj, Voluntaeri, FC Arges nu te place primarul esti out.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Care locul 2 din Anglia, ca au meci cu vestita Craistăl Palas, un fel de Sportul din perioada Șiman. Va dati seama ca a fost odihnit marele giucador Odegard, acest JayJay Eflocea norvegian. Ăia au jucat cu 4-5 copii de 18-19 ani, in vreme ce axul central al tunarilor avea medie 103 ani. Sportul a avit un fundas central de 19 ani, Diomande, care va fi sen-za-ti-eee si n-a costat nici 80 de milioane, ca valorile prof Arteta. Insa, daca juca JayJay de la inceput ii rupea. Va dati seama nivelul, numai Bayern are 10 din astia pe bancă, nu intra la niciun meci 🤣

    Ma scuzati 🤣 N-ai ce sa comentezi la rumâni. L-am vazut pe prof Maldă, parca era eliberat de la Azovstal, atat de ponosit, jalnic si scheletic arata. Si cam asa joaca si echipa, avea dreptate Lupu: apa bei, apa joci. Oricum, cancerul asta de Voluntari trebuie sa dispara, dar cu asa meciuri nicio sansa. Da', noi sa fim fericiti ca am scapat de direktia nabliudat. E si asta o satisfactie, ca sa vedeti ce tara de cretini suntem 🤣

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    La cât de slab e play-out ul asta, ar trebui sa retrogradeze vreo 6 echipe.
    Pe care noi n-am fost in stare sa le batem tur-retur pe niciuna.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    La ce sa mai cerem un thread nou? Ca sa vina Ion sa ne spuna ca arsenalu' s-a facut de ***** cu Sporting doar pentru a se odihni pentru locul 2 din Anglia?
    Daca am un caz nesuferit de farist care ma tot bate la cap cu Rapidul cand eu ii tot spun de luni de zile ca Rapidul e ca un ecou in background pentru mine anu asta, pentru ca inca nu e echipa, e in cautari. Trebuie sa-i si desenez de ce. Ce sa fac?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ăia au jucat cu 4-5 copii de 18-19 ani, in vreme ce axul central al tunarilor avea medie 103 ani.
    Pai daca la noi rezervele sunt jucatorii cu experienta si tinerii jucatorii de prima mana. Club atipic. Sportul nu si-a permis asa ceva, ca majoritatea cluburilor. Noi am aruncat batranii ca erau puturosi si au crescut tinerii in ultimii 2 ani. Iar apoi am luat batrani mai putin puturosi ca sa-i acopere in meciuri mai putin importante. Cine-si permite, isi permite.
    Last edited by Johnny D; 18th March 2023 at 17:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    E-mailat asta trebuia convocat la nationala. Messi reinventat. Niste incompetenti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    S-au dezumflat olgutzii. Cum i-au prelungit lu Bausa, cum l-au culcat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ăștia de la U numai în mocirla aia de pe Cluj Arena știu juca fotbal? S-au mutat la Mediaș pe un gazon bun și au dat de pământ oltenii cu ei.

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Pai io ce-am zis? Numa Ciorbicul nu ma crede.
    Daca esti obisnuit sa joci pe mocirla, acolo poti bate pe oricine neobisnuit.
    Insa fotbalul se joaca pe iarba, nu in mocirla si deserviciul e facut tuturor.
    0-3 si salut, asa ar trebui tratati astia cu mocirla, sa mearga sa joace intre ei in Liga a 3-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ne-am găsit alți proști și azi 😁

  13. #13
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cred ca asteptarea noastra a luat sfarsit. In fine, dupa 6 luni, vom avea poze din nou poze din orasul care a cinsacrat monstri sacri ca Nicu Ceausescu si Klaus Werner 🤣

  14. #14
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Eu am fo la fiecare meci, doar am abonament...da' ce plm sa fac dacă nu mai pot pune poze pe forum? 😐

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Încă un meci făcut praf de arbitrii. La orice atingere se de penalty în liga femeilor. Nu se poate bă așa ceva, jenant ce penalty-uri a primit Argeș azi.

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    👍

    O ligă de pisde cersetoare, incepand cu echipa de pe primul loc 🤣 si terminand cu fosta echipa a miliției din Pitesti, actuala apă, borhot si canalizare.

    Mi se rupe apa de sub burtă cand explica lindicologul Avram cat de impecabil a fost arbitrajul. Incredibil, ce caracatiță! Vor sa-i traga din canalizare pe vulturii pesedisti.

  17. #17
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Bun venit in divizia a, Dinamo!😀

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Cu cine s-au unit?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    UTA cu Buzău și Argeș cu Dinamo la baraj!

    Ce de blat la Argeș cu Petrolul. Până la urmă Argeș se salvează datorită furtului ăla cu UTA.
    Chindia pică și lucru ăsta nu poate decât să mă bucure. O echipă de 2 lei. Și-au inaugurat azi stadionul, primul și ultimul meci în prima ligă.

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Numa bine ca pica kkturile astea de Chindia si Mioveni fara nume ori suporteri.
    Mai ramane sa cada si Voluntari si Liga 1 incepe sa arate a ce trebuie.


    Deci practic avem Arges - Dinamo la baraj.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    UTA cu Buzău și Argeș cu Dinamo la baraj!

    Ce de blat la Argeș cu Petrolul. Până la urmă Argeș se salvează datorită furtului ăla cu UTA.
    Chindia pică și lucru ăsta nu poate decât să mă bucure. O echipă de 2 lei. Și-au inaugurat azi stadionul, primul și ultimul meci în prima ligă.
    Esti sigur ca se salveaza Argesul?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •