View Poll Results: Cine se califica?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • AC Milan

    1 33.33%
  • Napoli

    2 66.67%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: Sferturi UCL 22-23: AC Milan - Napoli 2-1 (1-0, 1-1)

  1. #22
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Se anunță un mare circ aici, mare lucru dacă se va juca mai mult de 40 de minute timp efectiv de joc. Mă aștept la cel puțin 10 galbene, simulări, trageri de timp, bătaie, etc.

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Kvara tocat din minutul 3. Sper ca e in forma Marciniak cel pastilat la caputzu, cred ca vreo 5 rosii la Milan ar rezolva problema.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #24
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Din nou Milan bagă un contraatac și dă gol. Nu se poate sa se ducă ala 70 m ca printre jaloane fără sa îl oprești.
    Greu de mai întors de aici, mai ales ca nu mai ar nici rezerve Napoli.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Penibile echipe in semifinale aici.
    O sa fie cea mai usoara finala posibila pentru Cheaty sau Mucid.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Napoli s-a vazut cu sacii in caruta in campionat si nu mai are capacitatea sa se mobilizeze. E apanajul echipelor fara pedigree, care ajung rar in aceasta postura, tocmai din acest motiv. Sunt echipe care iau 5 trofee intr-un an, acum se vede ce colosi erau un Real sau Barsa cand se jucau 90 de meciuri pe an. Fabulos. Napoli e ****, chiar au fost jalnici azi.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Nimic nu i-a intrat lui Napoli în dubla asta. Dacă marcau din penalty-ul ala, poate întorceau. Au cam terminat benzina în finalul asta de sezon, par gata atât fizic cât și mental. Nu știu când vor mai avea șansa asta de a ajunge într-o finală de CL.
    Rămân cu campionatul sezonul ăsta.

    Milan cu Inter e meci de maxim grupe CL. O să facă figurație în finală oricare din ele.

  7. #28
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Hai ca i-am rapus si pe astia Ciocu mic si joc de glezne In aproape 300 de minute, napoletanii nu au dat gol in meciurile cu Milan.
    Stilul pervers al lui Spaletti nu a dat roade. Apropo mosule senil, vezi ca la Giroud trebuia repetat penalty-ul. In rest, un sincer vaffanculo!

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Bravo Dardarele, v-ati castigat dreptul la lupta dreapta pentru dreptul de-a fi umilit in finala, ori voi, ori fratiorii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Asa...concluzii...

    La penalty-ul provocat de Tomori nu prea a fost penalty, fiind mana a 2-a, de sprijin, pe care cazi.
    La penalty-ul ratat de Giroud, erau vreo 3 de la Napoli in careu deja...
    Napoli, foarte slaba in aceasta dubla masa.

    Anyway...
    Milan elimina pe Napoli meritat tur-retur ! Inca putin chiar cu 6/6

    Si...ASTA inseamna sa profiti de sansa unica de a avea traseu de Europa League in Champions League cu Spurs si Napoli

    Dar...nu mai conteaza asta....ramane semifinala de UCL...minim !

    Prin 2 miracole...campioana Italiei 2022, si semifinalista UCL 2023 ! Nici mie nu-mi vine sa cred BV MILAN !
    Last edited by YoNuTzz; 19th April 2023 at 23:30.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #31
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    ..
    Milan elimina pe Napoli meritat tur-retur ! Inca putin chiar cu 6/6
    Nu exista meritat la nivelul asta. A furat mai mult in tur si l-a avut pe Diego Leao Maradona in retur.

    Poate ai inchis tv mai repede, Napoli a egalat totusi in min 93. Deci, 4/6 in statistica 🤣

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    La 0-0 Napoli a avut penalty la intrarea aia lui Rafa. Nu a atins mingea acolo. Dar niciun milanez nu zice nimic de asta.

  12. #33
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu exista meritat la nivelul asta. A furat mai mult in tur si l-a avut pe Diego Leao Maradona in retur.

    Poate ai inchis tv mai repede, Napoli a egalat totusi in min 93. Deci, 4/6 in statistica ��
    Nu, nu, chiar am stat panicat ca inscrie 2 Napoli in 94 si 95

    M-am exprimat eu un pic gresit....Cand am scris mai sus: Inca putin 6/6, ma refeream ca au fost aproape de 6/6 fara golul luat in ultimul min
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •