Page 52 of 71 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 1480

Thread: Play-off 2022-2023

  1. #1072
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Tu l-ai urmarit in meciuri sau asa ca impresie iti pare ok...

    N-am timp sa caut pe youtube in ultima stagiune din Liga1, blocaj defectos si-o baga in poarta, presat cu atacant in spate si-o preia pe directia atacantului si pe suprafata alunecoasa, pai la 34 de ani cand ajungi ca Sapunaru ce o sa faci?
    Nu cred ca ti-l cumpara nici o echipa de top in cazul ca urmareste Ucraina:Romania la Under 21 si greselile care le face,
    sunt prezentate alte faze, are interceptii din lateral, are fizic, are si goluri...
    Eu ma intreb unde l-ai urmarit tu pe Iacob sa faci comparatia ca ala inafara de periaoda Chindia a fost rezerva toata viata.

    Ce iti spune asta?

  2. #1073
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Iacob a jucat la Chindia cu Sandoi incepuse sa arate a fundas, ca este rezerva lui Sapunaru si mai ales a lui Grigore nu imi spune mare lucru.

    Sa-ti dau exemplu lui Rus, cu Germania Sané face cateva incursiuni in viteza si nimic nu functioneaza, are cateva interventii Rus de fundas de valoare.

    Ce fac germanii apoi?

    Il baga pe Gnabry si joaca pe partea cealalta a lui Rus, Burca s-a dat lovit in prima repriza si nu a fost accidentat dupa si-a pierdut doar suflul, nu mai stiu cine a jucat cu Rus acolo, au jucat cu 3 fundasi cred...
    Tu vorbesti de anumite momente,niciodata un fotbalist nu se judeca pe asta ci pe o periaoda mai lunga unde constanta e importanta.

    Care a fost mai bun Duckadam cu 3 sezoane de Div A si finala Sevilla 86 sau Silviu Lung cu n sezoane competitionale bune?
    Momentul maxim al lui Duckadam eclipseaza orice portar roman ever dar intreaga sa cariera nu e acolo.

    Iacob a fost rezerva lui Ghita cu un motiv.Pt ca era mai slab.

  3. #1074
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Iacob a fost rezerva lui Ghita cu un motiv.Pt ca era mai slab.
    Asta este concluzia ta, nu a mea nici nu stiam ca a fost rezerva lui

    Fotbalul este facut din momente, acele momente arata cum judeci faza.

    Nu se judeca fotbalul ca a facut si lucruri bune, se judeca asa cand esti ruda cu el, cand ai un antrenor care a pariat pe tine ca o sa ajungi fotbalist mare.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #1075
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Care a fost mai bun Duckadam cu 3 sezoane de Div A si finala Sevilla 86 sau Silviu Lung cu n sezoane competitionale bune?
    Momentul maxim al lui Duckadam eclipseaza orice portar roman ever dar intreaga sa cariera nu e acolo.
    Lung unde a evoluat? Stii vreun meci cu interventii? Nu-mi aduc aminte...

    Tu nu intelegi ca acele momente se repeta, la 18 ani faci greseli flagrante, apoi peste 6 luni altele si altele nu are ce sa iasa bun.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1076
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Asta este concluzia ta, nu a mea nici nu stiam ca a fost rezerva lui

    Fotbalul este facut din momente, acele momente arata cum judeci faza.

    Nu se judeca fotbalul ca a facut si lucruri bune, se judeca asa cand esti ruda cu el, cand ai un antrenor care a pariat pe tine ca o sa ajungi fotbalist mare.
    Da ma ai dreptate.Esti destept.

    Iacob e super fotbalist.

  6. #1077
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Lung unde a evoluat? Stii vreun meci cu interventii? Nu-mi aduc aminte...

    Tu nu intelegi ca acele momente se repeta, la 18 ani faci greseli flagrante, apoi peste 6 luni altele si altele nu are ce sa iasa bun.
    Pai vad ca nu stii nimic,nu stiu de ce iti mai dai cu parerea.

  7. #1078
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Da ma ai dreptate.Esti destept.

    Iacob e super fotbalist.
    Nu intelegi, nu am spus ca este super fotbalist, nu a fost expus asa ca Ghita tocmai ca Iacob a fost rezerva la Rapid insa la Chindia nu pot sa nu remarc ca au facut egaluri, castigat meciuri doar cu defensiva.

    Ghita a fost expus ca e cel, mai nu stiu ce si a dat chix pentru mine.
    Last edited by iulian_1976; 18th May 2023 at 22:49.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #1079
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Pai vad ca nu stii nimic,nu stiu de ce iti mai dai cu parerea.
    Ce faci tu este o capcana, cei doi Lung si Dukadam au fost mari portari.

    In timp ce Ghita si Iacob inca sunt tineri, numai ca unul a gresit de cateva ori la Farul si la Under21, poate ajunga la nationala sa aveti ce sa injurati... celalalt a jucat la Chindia format de Sandoi si este rezerva la Rapid.
    Last edited by iulian_1976; 18th May 2023 at 23:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #1080
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu intelegi, nu am spus ca este super fotbalist, nu a fost expus asa ca Ghita tocmai ca Iacob a fost rezerva la Rapid insa la Chindia nu pot sa nu remarc ca au facut egaluri, castigat meciuri doar cu defensiva.

    Ghita a fost expus ca e cel, mai nu stiu ce si a dat chix pentru mine.
    De ce a dat chix?

  10. #1081
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ce faci tu este o capcana, cei doi Lung si Dukadam au fost mari portari.

    In timp ce Ghita si Iacob inca sunt tineri, numai ca unul a gresit de cateva ori la Farul si la Under21, poate ajunga la nationala sa aveti ce sa injurati... celalalt a jucat la Chindia format de Sandoi si este rezerva la Rapid.
    I-am folosit pe cei doi ca sa exemplific ca in sport conteaza constanta si longevitatea nu doar unele momente maxime.
    Nu cred ca e cineva care sa zica sa Duckadam a fost portar mai bun decat Lung insa momentul sau maxim a fost mai sus.Insa inbafara de aia a avut cat?3 sezoane total in Div A?El la 27 de ani era gata-sigur a avut ghinion cu accidentarea dar cifrele raman.

    Iacob are 26 de ani ba,nu e nici un tanar.Nici Ghita nu mai e,cred are pe la 23 acum.
    Lung are 2 turnee finale in spate(unul ca si capitan),14 sezoane de Div A,trofee si un parcurs in Cupa Campionilor la fel de bun doar ca au avut ghinionul sa dea de acel Milan olandez imbatabil in finala.

  11. #1082
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    De ce a dat chix?
    Ce intrebari pui si tu, n-o fi dormit in noaptea aia...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1083
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    De ce a dat chix?
    Cauta penultimul meci de calificare Ucraina:Romania la Under21 antrenor Adrian Mutu, sa nu cauti mult vezi ultima repriza
    Mutu a avut meci decisiv in ultimul meci tocmai din cauza lui Ghita...

    @capitanul s-a prins repede, stie probabil si fazele

    Bun a mai prins experienta, este titular in Liga1 si echipa primeste goluri pe mana lui, greseli individuale, doua greseli mari de tot
    n-am timp sa caut youtubul sa le vezi tu.

    Iacob la Chindia mi-a placut, poate ca nici el nu e ce trebuie, sa-l vad la Rapid titular, mai vedem....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #1084
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cauta penultimul meci de calificare Ucraina:Romania la Under21 antrenor Adrian Mutu, sa nu cauti mult vezi ultima repriza
    Mutu a avut meci decisiv in ultimul meci tocmai din cauza lui Ghita...

    @capitanul s-a prins repede, stie probabil si fazele

    Bun a mai prins experienta, este titular in Liga1 si echipa primeste goluri pe mana lui, greseli individuale, doua greseli mari de tot
    n-am timp sa caut youtubul sa le vezi tu.

    Iacob la Chindia mi-a placut, poate ca nici el nu e ce trebuie, sa-l vad la Rapid titular, mai vedem....
    Aha.
    Si Iacob nu a dat chix nu?

    Nici tu nu ai dat chix.
    Ce noroc pe unii ca nu joaca,asa nu se expun la erori.

  14. #1085
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Pai vad ca ai inteles , nu dau cu presupusul ca este rezerva deci este slab.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #1086
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    fcsb mai are meci si cu rapid in ultima etapa.. campionatul se joaca doar pt noi cu titlul pe masa duminica..
    Libera La LAZIO !

  16. #1087
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1088
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hagi e in fibrilație. Suna pe la tv sa puna la punct realizatorii 🧐 e clar ca transmite si in vestiar aceeasi agitatie si tensiune de om prost, incapabil sa gestioneze o bășină. Exact ce nu are nevoie echipa inainte de meci. Emisiunile astea dă fotbal pă la tv, zici ca sunt dedicatiile de pe Taraf. Mai suna gigi, rotaru, hagi, spune fiecare ce bubiță a mai facut pe nas, pe un coy, cum crede fiecare ca trebuie sa se roteasca planeta. Sunt frumoase, profesioniste, de asta ii si respectam foarte mult pe realizatori si analisti.

  18. #1089
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Bai, adevarul e ca si eu in locul lui daca as asculta *****ul pe care-l scoate pe gura Naum sau as citi senzationalele analize din Gazeta m-as enerva si le-as transmite in direct multa muee cu paula sculata!
    Auzi argument la *****ul ala de Udrea, mancator de sticla pisata...fcsb merita titlul fiindca bugetele celorlalte cluburi vor fi alimentate de Becali prin cumpararea de jucatori. Pai sa nu-ti bagi paula-n rasa lor de presari gaozari?

  19. #1090
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    ...in ea de spurcaciune.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1091
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E mai bine sa le dea la sfarsit, Ciorbica. Acum, e f simplu, retragi toate acreditarile mancatorilor de căcat. Nu Farul are nevoie de presa, invers. Idem Dinamo, Rapid. Noi avem radio, avem site-urile noastre, nu se informeaza nimeni din haznale ca gsp, sport.ro si primasport. Singurii care au nevoie de cancan din ăsta bășit si limbi in gaoz sunt poporenii. Nicio alta echipa nu a fost pupata si-n sculare, si-n culcare, cum a fost fcbs. E normal pe undeva, e un public incult, ridicol, deci vulnerabil la subiecte subtiri, superficiale. Noi trebuie, adica voi trebuie sa ne delimitam de toata mascarada asta. Una e sa ai o opinie, ca asa crezi tu ca e bine, alta e sa fii o scârbă de om care o linge si-n sculare, si-n culcare.

  21. #1092
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    plateste becali ca sa fie asa .. hunoie ca naum si altii ca el ... stati linistiti!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •