Page 10 of 71 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast
Results 190 to 210 of 1480

Thread: Play-off 2022-2023

  1. #190
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Sapun trage ca la rugby
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #191
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E normal. Aveau nevoie de 3 puncte
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #192
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Astia de la digi au simt al umorului foarte robust, se vede ca e Moraru la pupitru. Cica Rapid isi ia gandul de la titlu
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #193
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Jenant. Nici din 11 m nu o mai bagă băieții în poartă. Singura șansă reală a Rapidului să bată pe cineva în play-offul ăsta e returul cu Sepsi.

  5. #194
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E normal. Aveau nevoie de 3 puncte


    Adevarul e ca Rapid nu prea e ce echipa se credea pana acum 9 luni . Sepsi castiga in premiera aici in plai tocmai contra echipei care, cica, se bate la titlu ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #195
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Lasati-i sa se pregateasca pt titlul de anul viitor...cu Sapunaru si Grigore fundasi centrali.
    Ba baiete, il fac astia pe Sucu la fel cum l-a nenorocit Sapaliga pe Bosanceanu, de nu i-a mai trebuit aluia fotbal in vecii vecilor.

  7. #196
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Mutu trebuie sa ramana in continuare asa cred.

    La nivelul lui Moldovean trebuia sa degajeze, nici un portar roman nu stie sa iasa cu mingea la picior chiar daca facea ce face Neuer sa iasa cu mingea o comitea mai rau, fie calca pe minge, fie tragea in primul atacant.

    A facut o preluare si tot nu a avut forta sa degajeze, deci faza grea...

    Am vazut un rezumat, un meci de old boys cu Budescu sef de orchestra...
    Last edited by iulian_1976; 10th April 2023 at 23:13.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #197
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Excelent. Mutul si-a facut datoria, zic. Lasati-l sa si-o faca si-n alta parte!


    Eliberati Mutul, nu-l vedeti cat se chinuie? E o crima sa-l fortezi, daca nu poate!
    Up!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #198
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Echipele fara obiectiv sunt cele mai periculoase. Ma astept de acum inainte sa mearga ceas Giulestiul, mai ales acasa.

  10. #199
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Cu WCSB da, cu restu nu stiu ce sa zic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #200
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    In tur erati la picioarele lui Mutu acum gata, poate ar fi bine sa il sustineti.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #201
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    In tur am fost orbiti de prostia conducerii rapidiste, acum ne-am revenit si suntem in sevraj.


    Partea buna e ca progresul de la un an la altul continua.
    Cel mai probabil vom ramane singura echipa din Romania in continuu progres sportiv si la anul. Adica daca prinzi play off-ul, e greu sa termini mai jos de locul 5 sau 6 ca acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #202
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    manca ti as, in anul centenarului crapidul s a inecat ca tiganul la mal
    nu incepuse bine campionatul mioritic ca se si vedeau campeoni, 'va rasa n gura de balaoane ordinare!

  14. #203
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Era inecat demult.

    Nu vorbi cu pacat de-o rasa care face parte din voi peste 90%.

    Tot e putin fata de rasa de manelisti, care e undeva la minim 97%.

    Cele 2 rase se intrepatrund profund, s-ar zice ca sunt ros-albastre dar nu infratite!

    Pentru ca tin cu echipe cu aceleasi culori, dar din ligi diferite.
    Last edited by Johnny D; 11th April 2023 at 07:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #204
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, ne doare sau ar trebui sa ne doara in pulă de mizeria de competitie numita Sampion Lig, care a avut si aseara niste meciuri de tot căcatul. Echipe de sferturi, de un miliard, sa nu joci nimic, ce dreacu' fotbal e asta, ma? ****! 🤮

    Asa cum stiti, o data pe saptamana dau o postare si despre fotbal. Asta e jokerul meu 🤣

    Din 18 aprilie 2018 pana azi, la nivel mondial, Farul e echipa care a aliniat cei mai multi jucatori U20 la start (45 playeri). La numarul de minute jucate de U20, Farul este pe 10. Asta trebe sa insemne ceva 👍 Stim ca Haji e o jigodie blatista, un samsar, fura jucatorii, ii rapeste ca in Rapirea din serai, dar ăsta e topul, nu se poate contesta. Pe primul loc e Nordjaelland, din Danemarca.

    Acum e interesant topul romanesc. Topul e Farul, Petrolul, Rapid. Pe ultimele locuri, nicio surpriza, kvsc, hermanstadt 🤮, pepsi si botosani. Deci, de aia nu suport eu avortonul asta de la Sibiu! Dupa ce ca nu joaca nimic, mai are si o ekipa plina de babalaci cu hemoroizi la cur. Sorry, Cleo, asta e adevarul. ****, maldă, sa iti dam la ****, ratatule! 👍

    PS. Nu va pun linku, ce **** mea! Munciti, nu mai stati pe tabloide, ca nu aflati nimic de la javrele astea profund aservite mizeriei fecebesiste! 🤣

  16. #205
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Aoleu, pai bine bre ca ataci asa pe ascuns m-ai pus acum sa calculez si imi da cu virgula, probabil media de varsta ridicata vine de la fundasii centrali, Stoica si Bejan is pe la 34-35 amandoi. In rest nu prea sunt octogenari prin echipa, doar astia 2 care probabil se vor retrage anu asta sau anul urmator.
    Hai ca iti dau tema de casa vezi si cati romani are fiecare in echipa si apoi imi zici topul romanesc ca la Sibiu, in afara de portarul Letica si samuraiul de Mino Sota nu prea mai gasesti printre titulari alti straini. Mai apar Baba sau Limaj din cand in cand, dar la o adica jucam cu 9 romani meci de meci. Ceea ce e bine, ca inteleg si ei mai bine cand ii injuram din tribuna

  17. #206
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu, era vorba de minutele tinerilor u20 din totalul echipei. La Sibiu, daca am retinut, era 1,7 % media ultimilor 4 ani jumate. Acum, spune si tu daca e corecta strategia asta, ca abonat al clubului si iubitor de futbol 🤣

  18. #207
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De obicei, echipele care se bat pt trofee spun ca nu le pot obtine cu tineri. Sunt curios ce spune Malda. Ca echipele care se bat in playout nu o pot face cu tineri? 🤣 Pai, atunci ce dracu sa mai facem cu astia, ii omoram in placenta si cu asta basta 😀

  19. #208
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Hop cea!! 2 catzel! JOS!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #209
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu, era vorba de minutele tinerilor u20 din totalul echipei. La Sibiu, daca am retinut, era 1,7 % media ultimilor 4 ani jumate. Acum, spune si tu daca e corecta strategia asta, ca abonat al clubului si iubitor de futbol 🤣
    Tot dubios și așa, doar anul trecut s-a jucat permanent cu un u19 și un U21 în echipă, ca asa se cere la liga a doua da' nici nu am stat sa pun sublerul.
    Și pana la urma la ce te ajuta strategia cu tineri cât timp vezi și tu ca la toate grupele de Uxx suntem ciumetii Europei? Gică își permite ca o face pe banii lui și ai ciobanului unde își vinde marfa, ca dacă era sa fie pentru performanta ar fi închis taraba de mult timp.
    Te fura faza acum ca îl vezi pe Mazilu asta care e fără manele, tatuaje și atitudine de bombardier dar restul de 95% au un viitor în fotbal doar dacă ii duci la Poplaca sau la Ghiroda.

  21. #210
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Degeaba aveai regula, ca multe echipe ii bagau 30 secunde si ii scoteau. La liga 1, zic. Sigur, jucatorii nu aveau valoare pt ca erau selectati doar pe criteriul varstei, nu al meritelor. Daca ai creste cateva grupe, nu academii de sute de insi, ai avea, poate, sa bagi cativa pe merit. Oricum, ne batem gura de pomana, nu o sa creasca nimic in țara asta de căcat, decat gunoiul de sub pres, chimicalele din mancare, analfabetismul si fecebesismul.

    Ma ajuta strategia cu tineri. Un exemplu care imi vine in minte, Kopenhaga a jucat cu 6 tineri din academie meciul cu City, din CL. 0-0 s-a terminat. Nu mai dau exemple din tari ca Olanda, Belgia, unde nivelul academiilor pare din alta galaxie. Dar sa te tii de treaba. Asa, daca o faci ca la Dinamo, cu Raduta care facea selectia in functie de mamele care ii rasundeau la avansuri, cu spagile luate pe la grupele de copii etc sigur ca o faci degeaba. Si tu din tribuna zici: a, pai de ce sa ne mai complicam. Mai bine aducem cu piroga de alde Giugulan, Popindau si care **** mea mai era.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •