Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 129

Thread: Etapa 29 2022/2023

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    zic sa lasi omul in pace, in maghiara este corect
    Pas de probleme
    Eu credeam ca face un joc de cuvinte etc etc ...

    Daca intelegem ce vrea sa spuna atunci nu e problema in exprimare. Nu suntem un forum al Academiei Romania.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    E special, sau insisti cu ...?
    Da, ca discutam la o bere cu un prieten si ne uitam la faza cu Botosani. Si mi-a zis "mai sa fie".
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  3. #87
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Bre, singura scuza pt toate interpretarile astea ale fazelor ar fi ca te numesti Dan Petrescu. Daca nu esti el, opreste-te, ca te faci de ras!

  4. #88
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Bre, singura scuza pt toate interpretarile astea ale fazelor ar fi ca te numesti Dan Petrescu. Daca nu esti el, opreste-te, ca te faci de ras!
    Chiar ? Ca asa zici tu ? Care ti-e explicatia ? Sau ca asa zice turma ?
    Eu nu zic ce zice Dan Petrescu zic ce vad si eu.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pas de probleme
    Exact, cam asta e viata Rapidului, nici un pas fara probleme.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    "nici o problema", "fara probleme"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu intelegi franceza cum o inteleg eu sau parizianul, aici e problema ta, tre talent.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TZEFERU View Post
    Chiar ? Ca asa zici tu ? Care ti-e explicatia ? Sau ca asa zice turma ?
    Eu nu zic ce zice Dan Petrescu zic ce vad si eu.
    Pai daca tu zici ca la faza penaltyului pt aradeni n-a fost fault si ca aradeanul e de vina ca s-a bagat in fata portarului, nu te pot acuza decat de subiectivism sau de nestiinta. Ai vazut cumva Sibiu-Arges? Farul-Craiolguta? Faze similare, de fiecare data s-a fluierat penalty. In plus, dintre toti cei care au comentat faza pe la tv si in presa si care probabil se pricep ceva mai bine la fotbal ca tine, n-a fost unul sa zica ca n-a fost 11.
    P.S. Despre faultul de eliminare al lui Deac, nimic?

  9. #93
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pai daca tu zici ca la faza penaltyului pt aradeni n-a fost fault si ca aradeanul e de vina ca s-a bagat in fata portarului, nu te pot acuza decat de subiectivism sau de nestiinta. Ai vazut cumva Sibiu-Arges? Farul-Craiolguta? Faze similare, de fiecare data s-a fluierat penalty. In plus, dintre toti cei care au comentat faza pe la tv si in presa si care probabil se pricep ceva mai bine la fotbal ca tine, n-a fost unul sa zica ca n-a fost 11.
    P.S. Despre faultul de eliminare al lui Deac, nimic?
    Nu am zis ca nu a fost fault. Am zis ca poate ca nu a fost si oricum nu era asa de evident sau e acelasi lucru ?
    Nu stiu faza cu Deac, nu am vazut meciul decat rezumatele ca eram la munca. Da-mi un link sa vad si iti spun.

    Si a fost un meci recent ca o echipa s-a plans de un fault la mijlocul terenului care nu s-a dat si apoi a continuat faza si s-a marcat gol. La care a fost ? FCSB - Farul poate ?
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  10. #94
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    L’attaccante di Palermo, 26 anni, e arrivato in Romania a Craiova nel 2020 dopo una carriera che non era andata oltre la Serie D e ha fatto scalpore per essere stato l’attaccante italiano con piu gol all’attivo nel 2022. Dopo due anni a Craiova e stato ingaggiato dallo Steaua Bucarest con cui ha esordito anche in Europa League.
    https://www.gazzetta.it/Calcio/Nazio...02201582.shtml

    STEAUA, Steaua, STEAUA, Steaua Bucarest!
    Last edited by delaoltenia; 5th March 2023 at 00:07.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #95
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Da, la Steaua-Viitorul s-a cerut fault de catre stelisti, la golurile 2 si 3 ale baietilor din camp. N-a fost nimic neregulamentar, la fotbal nu orice contact este fault, lucru valabil si pt faza de la Botosani pe care ne-ai dat-o exemplu. In schimb cand vezi piciorul unui jucator taiat de crampoanele adversarului nu poti sa cauti scuze, mai ales ca exista posibilitatea de a revedea faza.
    Ca un rezumat, la CFR-UTA, Clujul a beneficiat de un penalty care n-a fost, a fost iertata de un penalty si de 2 eliminari. Toate greselile arbitrului in favoarea clujenilor. Si asta e abia inceputul.

  12. #96
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Da, la Steaua-Viitorul s-a cerut fault de catre stelisti, la golurile 2 si 3 ale baietilor din camp. N-a fost nimic neregulamentar, la fotbal nu orice contact este fault, lucru valabil si pt faza de la Botosani pe care ne-ai dat-o exemplu. In schimb cand vezi piciorul unui jucator taiat de crampoanele adversarului nu poti sa cauti scuze, mai ales ca exista posibilitatea de a revedea faza.
    Ca un rezumat, la CFR-UTA, Clujul a beneficiat de un penalty care n-a fost, a fost iertata de un penalty si de 2 eliminari. Toate greselile arbitrului in favoarea clujenilor. Si asta e abia inceputul.
    E cam exagerata analiza ta, meciul nu se mai desfasura la fel daca erau alte decizii. Adica vrei sa spui ca o eliminare in plus rezulta si a 2-a in mod automat ? De unde stii ? Si vrei sa spui ca Sapunaru nu a facut fault la Botosani ? Pai a trecut mingea de el si a oprit atacantul cu mana la impins efectiv inspre afara. Mai clar fault ca acela nici nu se poate, nu a avut treaba cu mingea. Au fost meciuri la CFR in trecut in care au fost jucatori care au avut piciorul rupt si scosi cu targa si nu a fost decat fault. Faze din astea se mai intampla la ciocniri involuntare sau vrei sa spui ca portarul de la CFR a intrat la jucator ? Daca te uiti atent la faza incet vei vedea ca atacantul de la UTA a intrat cu piciorul inainte cu talpa inainte spre portar si portarul a sarit sus si nu cu picioarele inainte, apoi a cazut si cel de la UTA s-a izbit de el. Repet portarul era in aer in cadere dar uita-te atent si nu superficial. Da, avut consecinte nefaste e clar accidente din astea se mai intampla in fotbal.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  13. #97
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    N-am de unde sa stiu cum s-ar fi desfasurat meciul, doar am scos in evidenta ca s-au facut greseli majore care ar fi putut fi corectate cu ajutorul var, toate in favoarea CFR-ului. Greseli care pot influenta atat clasamentul actual cat si pe cel viitor.
    La faultul portarului nu conteaza daca a fost sau nu intentie, poate fi si din inertie cum a fost la Sibiu-Pitesti, este atac violent care pune in pericol integritatea adversarului, dupa orice manual de arbitraj din lumea asta era fault si eliminare.
    Da, la Sapunaru la Botosani nu e fault.

  14. #98
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    N-am de unde sa stiu cum s-ar fi desfasurat meciul, doar am scos in evidenta ca s-au facut greseli majore care ar fi putut fi corectate cu ajutorul var, toate in favoarea CFR-ului. Greseli care pot influenta atat clasamentul actual cat si pe cel viitor.
    La faultul portarului nu conteaza daca a fost sau nu intentie, poate fi si din inertie cum a fost la Sibiu-Pitesti, este atac violent care pune in pericol integritatea adversarului, dupa orice manual de arbitraj din lumea asta era fault si eliminare.
    Da, la Sapunaru la Botosani nu e fault.
    Uita-te atent la video si vezi cum intra cel de la UTA cu talpa inainte spre portar in careul mic. Inainte de orice se putea da si fault la portar, intri cu talpa inainte la portar in careul mic. In fotbal sant faulturi, greseli neintentionate si accidente.
    Dar faultul lui Sapunaru e fost de manual. Apoi greselile de la CFR au fost intr-un meci pt. 3 puncte daca o luam asa la Rapid in 2 meciuri consecutive afectand 6 puncte. Sant convins ca de faultul lui Sapunaru nici nu s-a pomenit.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  15. #99
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Pai nu s-a pomenit fiindca n-a fost, dar tu tine-o pe-a ta. Rapid are bubele ei, din punctul meu de vedere e cea mai avantajata echipa de arbitraje in campionatul asta, dar in nici un meci de pana acum n-a fost asa hotie la drumul mare ca in meciul vostru cu UTA.
    Bun, deci a fost fault la portar...si zici ca nu esti Dan Petrescu?

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Si Craiova ne depaseste imediat.
    Locu 5 pt Mutu anu asta mai mult ca sigur.
    Sa te speli cu el pe cap Angelescule, ca tu l-ai pus pe Niculae care l-a adus!

    Nici o problema, daca vrei sa dai bani mult mai multi decat ai fi dat cu Shumudik pentru reusite mult mai putine, cu progres mult mai anevoios. Asa da plan de afaceri.

    Pe de alta parte, doar asa putem sa avem 8 sezoane la rand cu progres de la un sezon la altul, daca si anul asta ne kkm pe noi si ratam toate obiectivele (cupa deja fiind ratata), ca anul trecut, dar facem 7 la rand. Mutu fiind responsabil de ambele! Precum si cei care l-au adus, si cei care i-au adus pe cei care l-au adus.
    Last edited by Johnny D; 5th March 2023 at 17:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Ba, lasand la o parte valoarea lui Sumudica, care in opinia mea nu se ridica la nivelul unei pretendente la titlu in 2023, tu chiar o vezi pe doamna Diana aparand in poza de prezentare langa un taran coclit ca ala?

  18. #102
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Rapid este peste Craiova lui Rotaru o sa se vada in play-off, Ivan a salvat echipa de cateva ori...vine UTA o sa se vada nivelul.

    Anul asta multe echipe pot ataca CFR-ul si sa-i detroneze, Farul pare mai hotarata, nimic nu este pierdut pentru Rapid, FCSB
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #103
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Ce argumente ar avea Rapid sa detroneze CFR?

  20. #104
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    3.1 cota CFR-ului maine, Sepsi favorita conform cotelor.😎

  21. #105
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    bravos uta, mai merge unu!

    dragos pop s a pisat pe vedetele ciobanului si implicit pe cioban. mori fmm de gaozar cu ifose de mare antrenor!
    Last edited by delaoltenia; 5th March 2023 at 22:47.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •