Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: Etapa 24 2022/2023

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1

    Etapa 24 2022/2023

    Vineri, 3 februarie
    (17.00) Chindia Târgoviște - UTA Arad
    (20.00) FC U Craiova 1948 - Universitatea Cluj

    Sâmbătă, 4 februarie
    (14.30) FC Hermannstadt – FC Argeș
    (20.00) FC Rapid 1923 - FC Voluntari

    Duminică, 5 februarie
    (15.30) CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
    (21.00) CFR Cluj - FCSB

    Luni, 6 februarie
    (17.00) FC Botoșani – Petrolul Ploiești
    (20.00) Farul Constanța - Universitatea Craiova
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Inca o victima pentru Giulesti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    mUTA se-ndreapta spre B. Urat.

    De fapt, ce-mi pasa mie, am suflet de Bucurestean!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Cum n-a mai jucat pe mocirla, cum U Cluj a aratat cat fotbal stie: 0-5 cu o echipa sub ei in clasament! Ce ti-am zis Ciorbicule ca astia de joaca pe teren de semanat cartofi ar trebui retrogradati? Ala nu e fotbal si nici o garantie ca pot juca fotbal pe gazon bun, dimpotriva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Gogâie, concentrati-va pe fotbal si lasati scuzele. Dupa meciul de azi parca vad ca o sa se planga iar frustratel ca n-au iesit adversarii la joc.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sunt in trecere p'acilea si bag sama ca m'aitza si o ia (din nou) in mufa!
    revenind la fotbal (on topic ) , mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni!

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    mooie GgB!

  8. #8
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Incredibil ce penalty-uri primeste Sibiul! Cu Hagi plonjon cu capul in piciorul fundasului care degaja, acum portarul primul la minge si din inertie piciorul i se opreste pe piciorul fundasului. Bine ca nu i-a dat si rosu, ca putea sa interpreteze si ca atac periculos.

  9. #9
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A fost penalty clar, nu mai postați sub influența băuturilor alcoolice

  10. #10
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Salutări de pe frumosul stadion

  11. #11
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Daca sunteti baieti destepti angajati vreo 4-5 atacanti kamikaze care sa se arunce meci de meci in picioarele fundasilor si luati campionatul.

  12. #12
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Bummm Eeeee

  13. #13
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Da, frumos. Cand e, e!

  14. #14
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Acum ar fi perfect doua egaluri între cele 4 echipe din top 5 si Rapid ar câștiga 2 puncte fata de toate 4 echipe.

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pai da. Maine rapidistii vor fi stelisti de mici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu știu alții cum sunt, dar nu o sa fie cazul meu. Oricum, eu sunt ferm convins ca CFR va lua și acest campionat.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pt a 6-ea oara consecutiva? E cam mult ... parerea mea.
    Sincer pt interesul campionatului sper sa castige maine FCSB. Daca pe final se bat 4 echipe pt titlu care vor fi in 2-3 puncte distanta, macar in meciurile directe nu vom avea blaturi. Adica nu vom avea aranjamente intre echipe... nu vorbesc de arbitrii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Gogâie, concentrati-va pe fotbal si lasati scuzele. Dupa meciul de azi parca vad ca o sa se planga iar frustratel ca n-au iesit adversarii la joc.
    Aberatii, i-am spart. Prea iei de sus pe Rapid, cand Rapidul e peste jaful vostru de echipa care n-a promovat niciodata in Liga 1.

    Dar nici nu m-am uitat la meci, am fost prea dezamagit de Arsenal, cel mai slab meci de vreo 8 luni incoace, de la meciul de la Newcastle de sezonul trecut. Asa cum am zis ma concentrez pe Arsenal, e greu Rapidul sa se poata bate la titlu cu CFR cand joaca doar pe Giulesti fotbal, in deplasare pilaf, sarbatoare la egal, penibil.

    Si totusi, ca sa mai sper la titlu... poate un egal daca ar scoate azi WCSB-istii, dar in nici un caz sa nu bata. Asta cel mai putin, mai bine sa castige CFR de 1000 de ori. Dar... prefer un egal, ca sa fim si noi acolo cat de cat. Pentru ca minuni mai mari s-au mai vazut decat Rapidul sa ia un titlu intr-un astfel de campionat. Fix de centenar, dupa atatia ani.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sunt in trecere p'acilea si bag sama ca m'aitza si o ia (din nou) in mufa!
    revenind la fotbal (on topic ) , mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni!
    Bag deseama ca pe langa ca ai o echipa de kkt, ai si ochi pe masura.

    Si data viitoare cand faci double post la 1 minut distanta un post de altul, baga la cap sa scrii mai mult de 2 cuvinte in postul urmator, ca sa nu fie 2 posturi de kkt la rand macar.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    A fost penalty clar, nu mai postați sub influența băuturilor alcoolice
    Vorbesti totusi cu cineva care tine sa castige campionatul o echipa care joaca abuziv in Liga 1. Ce sa mai discutam de penalty-uri...

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pt a 6-ea oara consecutiva? E cam mult ... parerea mea.
    Sincer pt interesul campionatului sper sa castige maine FCSB. Daca pe final se bat 4 echipe pt titlu care vor fi in 2-3 puncte distanta, macar in meciurile directe nu vom avea blaturi. Adica nu vom avea aranjamente intre echipe... nu vorbesc de arbitrii
    Mushca-ti limba, pentru interesul campionatului cel mai bun ar fi un egal, cum am zis. Si Tyler ar semna pentru asta imediat, ca si mine. Ca si orice om cu scaun la cap si sanatos la minte. Crezi ca daca se termina egal, va face cineva blaturi in play off? Tot acolo esti dar macar ZeceSB care ramane singura echipa din Univers ce si-a facut de rusine tara si suporterii ca sa piarda 0-10 intr-o competitie internationala oficiala cu o echipa cu buget inferior, ramane unde trebuie pentru binele natiunii si unde merita: in afara Europei.
    Last edited by Johnny D; 5th February 2023 at 07:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Gogaie, ti-ai luat viteza...pune frana! Pana una alta dupa 2 meciuri, ambele in Giulesti, aveti un egal si o infrangere cu Hagi. Sa-ti aduc aminte cu ce echipa v-a batut? Cu copiii ba, cu copii de liceu, mi-ar fi rusine sa ma mai compar cu adversarii dupa o asa umilinta.

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Aberatii, i-am spart. Prea iei de sus pe Rapid, cand Rapidul e peste jaful vostru de echipa care n-a promovat niciodata in Liga 1.

    Dar nici nu m-am uitat la meci, am fost prea dezamagit de Arsenal, cel mai slab meci de vreo 8 luni incoace, de la meciul de la Newcastle de sezonul trecut. Asa cum am zis ma concentrez pe Arsenal, e greu Rapidul sa se poata bate la titlu cu CFR cand joaca doar pe Giulesti fotbal, in deplasare pilaf, sarbatoare la egal, penibil.

    Si totusi, ca sa mai sper la titlu... poate un egal daca ar scoate azi WCSB-istii, dar in nici un caz sa nu bata. Asta cel mai putin, mai bine sa castige CFR de 1000 de ori. Dar... prefer un egal, ca sa fim si noi acolo cat de cat. Pentru ca minuni mai mari s-au mai vazut decat Rapidul sa ia un titlu intr-un astfel de campionat. Fix de centenar, dupa atatia ani.



    Bag deseama ca pe langa ca ai o echipa de kkt, ai si ochi pe masura.

    Si data viitoare cand faci double post la 1 minut distanta un post de altul, baga la cap sa scrii mai mult de 2 cuvinte in postul urmator, ca sa nu fie 2 posturi de kkt la rand macar.



    Vorbesti totusi cu cineva care tine sa castige campionatul o echipa care joaca abuziv in Liga 1. Ce sa mai discutam de penalty-uri...



    Mushca-ti limba, pentru interesul campionatului cel mai bun ar fi un egal, cum am zis. Si Tyler ar semna pentru asta imediat, ca si mine. Ca si orice om cu scaun la cap si sanatos la minte. Crezi ca daca se termina egal, va face cineva blaturi in play off? Tot acolo esti dar macar ZeceSB care ramane singura echipa din Univers ce si-a facut de rusine tara si suporterii ca sa piarda 0-10 intr-o competitie internationala oficiala cu o echipa cu buget inferior, ramane unde trebuie pentru binele natiunii si unde merita: in afara Europei.
    bolovane, cu tine discutia incepe si se incheie in (doar) doua cuvinte! mooie crapid! sau, amintindu l Hingheru..."sugi poola!"

  21. #21
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    doar ptr cretinul forumului, fmm GgB + sloganul muncitoresc transmis de Hinhgeru!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •