View Poll Results: cine se califica?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Croatia

    3 50.00%
  • Brazilia

    3 50.00%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 96 of 96

Thread: CM 2022 Sferturi: Croatia - Brazilia 4-2 penalty (1-1)

  1. #85
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,039
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu mai imi aduc aminte f bine, dar noi nu am ajuns la poarta in meciul ala. Tactic au jucat bine, nu ne-a iesit nimic. Nu au facut mare jogo bonito, doar ne-au strans in mengjina 90 de minute. Noi eram pe tocuri, vopsiti in cap dupa meciul cu Anglia, nu am avut nicio sansa.
    Pai n-am ajuns, ca am luat gol repede din penaltyul ala de *****, si s-a ales praful de toata tactica lui cashcheta. Da, nu ne-a iesit jocul, croatii au fost mai buni, dar e prea mult spus ca ne-au facut muci in meciul ala.

  2. #86
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca valoarea unor Jesus si Richarlison reflecta clar valoarea de azi a Braziliei. Probabil, primul e pus putin mai in valoare de o echipa cu un stil mai efervescent. La nationala, nivel sferturi CM, adevarul e ca niciunul nu existã. Jesus, mai grav, nu a existat nici in fata Camerunului.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Jesus a fost accidentat si a avut o singura faza in care i-a scos mingea lui Fred care a dat la dracu din 14 metri. Nu a pierdut mingea, nici nu a dat pasa la adversar, nici nu a ratat vreo faza. Echipa e efervescenta cu Jesus pentru ca o echipa formata in imaginea lui, nu pierde mingi usor si-si pune in valoare coechipierul asa cum coechipierul il pune pe el. Brazilia nu a fost echipa, a fost Neymar si restu. De-aia le-a dat Germania 7 cu tot cu Neymar si restu cu tot.
    Last edited by Johnny D; 10th December 2022 at 00:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, ba, dar cum **** mea sa te accidentezi cu Camerunul? Cat de bou poti sa fii? Chiar au zis bine englezii, nu mai stiu ce ziar era, ca Jesus was struggling to make an impact to the game. Poate tu esti putin subiectiv, dar asa a vazut majoritatea

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Hai totusi sa nu facem moale pe noi. Croatii au dat fix 1 gol in tot turneul in afara de meciul ala cu naivii canadieni, si ala in prelungiri, dupa o deviere norocoasa.

    Nu bat pe nimeni la nivelul asta decat dupa un meci anost, la penaltiuri. Ceea ce se poate intampla evident pentru ca nici Olanda si nici Argentina nu dau pe afara de practica a fotbalului. Dar presupun ca o sa vina macar cu lectiile invatate si o sa incerce sa nu se ajunga acolo, croatii pun f putin in pericol poarta adversa pana la urma. Nu au de ce sa joace fricos.
    Nu te contrazic cu nimic. Sunt de accord cu ce zici.
    Dar,
    Adversarii au morcov de acum. Croatia reprezinta otrava. Cine joaca contra lor, pierde.
    Doar Franta le poate vine de hac. Au un complex de inferioritate contra francezilor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Doar Franta le poate vine de hac. Au un complex de inferioritate contra francezilor
    Cred ca au trecut de complexul asta cand i-au batut in Nations League in vara.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #91
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar Franta mai are meci/meciuri pana sa intalneasca Croatia. Nu e nimic special Croatia, Juranovici juca prin div C croata acum 5 ani, Bruno asta cu golul parca prin liga a 3a italiana, no? Ei nu au varf, altfel, asa cum a spus un mare antrenor croat, daca ii aveau pe Vlahovici sau Mitrovici erau deja campioni mondiali ☺️ Dar au Modric, Kovacic si Brozovic la mijloc care, plm, nu vor termina benzina dupa 50 de min, ca azi, pt ca Argentina joaca de parca dã sare la pisdã.. Se uita si Tuchel la meciurile astea? Bai, boule, te uiti? L-ai vazut pe Kovacic? Da, e bine, du-te-n

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Cred ca au trecut de complexul asta cand i-au batut in Nations League in vara.
    Iar ma sacai cu LN?
    Vorbeam de CM pe thd de CM
    Franta bate Croatia in sir palmares ...

  9. #93
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    O natiune de 3,9 milioane de locuitori Croatia invinge la mondial o natiune de 3,9 milioane de fotbalisti: Brazilia!!

    Baiatul unui secretar de stat este eroul Croatiei la Mondial-Livakovic !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #94
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pai n-am ajuns, ca am luat gol repede din penaltyul ala de *****, si s-a ales praful de toata tactica lui cashcheta. Da, nu ne-a iesit jocul, croatii au fost mai buni, dar e prea mult spus ca ne-au facut muci in meciul ala.
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu mai imi aduc aminte f bine, dar noi nu am ajuns la poarta in meciul ala. Tactic au jucat bine, nu ne-a iesit nimic. Nu au facut mare jogo bonito, doar ne-au strans in mengjina 90 de minute. Noi eram pe tocuri, vopsiti in cap dupa meciul cu Anglia, nu am avut nicio sansa.
    Tactic ne-au facut muci

    Am urmarit rezumatul pe bein sport, am vazut o preluare cat multe meciuri la gramada la un atacant croat care a lasat doi brazilieni in urma, totul doar din preluare foarte rar mai vezi asa ceva
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #95
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Bine ca am scapat de simulanti si tiki-taka. Acum poate incepe mondialul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Da, ba, dar cum **** mea sa te accidentezi cu Camerunul? Cat de bou poti sa fii? Chiar au zis bine englezii, nu mai stiu ce ziar era, ca Jesus was struggling to make an impact to the game. Poate tu esti putin subiectiv, dar asa a vazut majoritatea
    Pai daca n-a avut cu cine ca la Arsenal. Daca Brazilia e pielea pwlii, ce sa-i fac io?
    Bine, echipa a 2-a a Braziliei fu pielea pwlii, n-a avut cu cine. Dar nici prima n-a fost departe. Asa cum bine a vazut majoritatea cu Croatia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •