View Poll Results: cine se califica?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Croatia

    3 50.00%
  • Brazilia

    3 50.00%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 96

Thread: CM 2022 Sferturi: Croatia - Brazilia 4-2 penalty (1-1)

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Am si zis, era clar ca asta se intampla dupa ce au egalat. Croatii nu pierd la penaltiuri.

    Croatia cu 1 victorie si 4 de 0-0 e in semifinala de mondial.

  2. #65
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E bine ca Spania a evitat Brazilia in sferturi. Si Brazilia Argentina in semifinala. Practic, in ritmul asta, Franta - Anglia e singurul meci interesant de la acest mondial. Finala CM.

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Adica Franta a castigat, cum am si zis.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Deci e vina lui Richarlison. Esti incurabil. Ha, ha, ha!!! Tete, ala e de vina. Uite, l-as fi bagat pe Mart Mu Eli in prelungiri. Croatii, obositi, Marti, foarte rapid. Te bagi?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Am vazut 5% din prelungiri, contra-atac Brazilia, om in stanga, om in dreapta, pushlamaua ta trebuia sa dea o pasa absolut banala in lateral-fata, direct in fata-fata a dat-o, in fundash. Poate ii trebuie ochelari! Un kkt de jucator cum nici la Liga a 2-a Romania nu gasesti, pana si aia gasesc extrema cu o pasa banala. E practic cea mai simpla, mai triviala si mai intalnita pasa dintr-un contra-atac si carpa aia nu e in stare sa o dea cand e presiune, cand se joaca pe coaie. Dar da foarfeci cand joaca pentru margele.


    Nu e vina lui, e meritul lui. Sa stea la Tottenham pana va baga-n mormant bine de tot, daca nu sunteti deja acolo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Prea multe ratari Brazilia. Sigur nu s-au antrenat la penalty.
    Greseala mare in ultimul minut sa incerci sa marchezi din lovitura libera cu 8 jucatori in careul advers. Trebuia sa plimbi mingea un minut si gata.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Dario ???? Dario gdje si ???
    acum in RO, de sarbatori pa pa
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #71
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu e al meu, asta e diferenta intre noi. Vorbind asa de subiectiv, cu invective, pierzi si respectul celor putini care te luau in seama. Sincer, nu ma omor dupa Richarlison dar de aici pana la... Noapte buna! Poate te linistesti.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #72
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    acum in RO, de sarbatori pa pa
    ))))))))))))
    Libera La LAZIO !

  10. #73
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Incredibil. Livakovic jucatorul turneului. Ce a putut sa scoata in meci, si dup-aia si penalty-ul ala care a contat (si n-a fost tras deloc rau).
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Al dracu' sport fotbalul asta.
    Dupa doua ore unde s-a vazut clar care sunt cei mai buni fotbalisti, s-a dovedit Croatia echipa mai buna. Bravo lor. E o performanta sa te califici contra Braziliei avand doar un sut pe poarta si primind 11.
    Meciul asta trebuie dat ca exemplu in toate scolile de fotbal din lume. "Nu se stie niciodata. Mingea e rotunda" ... se tot vorbeste de zeci de ani. Asta e unul dintre meciurile care demonstreaza perfect adevarul acelor vorbe.

    Putem regreta brazilienii deoarece pt multi dintre ei este ultimul mondial la care pot participa. Ne pare rau de Neymar si alti plin de talent pe care doream sa-i vedem mai departe. Dar sa nu disperam. Brazilia va aduce la fiecare editie CM o echipa fantastica. Va inventa "neymari" pe banda rulanta si cel putin unul dintre ei va deveni vedeta.

    Croatia are "generatia ei de aur" si ma bucur ca nu se lasa dusa la pensie asa usor. Chiar imi par mai buni ca in 2018, mai ales Modric. Este primul jucator din lume care a luat Ballon d'Or pt ce avea sa faca 4 ani mai tarziu
    Mare popor. DPDV sport colectiv sunt nr1 mondial de departe respectand proportia bazei de selectie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    asta da.. balonu de aur la luat in avans.. de la Dumnezeu a fost asta.. hai ma ial tu ca iti dau plămâni si pt 2022.. Bravo HRVATSKA!! singura din balkani care mai ridica capu in lumea mare a fotbalului..

  13. #76
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Acum chiar ca doresc o revansa in finala Franta - Croatia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Ba, justitie divina ar fi o finala Messi vs Ronaldo. Cu lusitanul frecand banca desigur.

    Cred ca s-ar retrage a doua zi din cauza rusinii.

  15. #78
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Si asta ar fi o finala premium, adevarat.
    Portugalia are o echipa cu jucatori exceptionali. Ar fi o "brazilie" 1970 cu un Pele pe duca dar decisiv.
    Messi cu Argentina lui pe care o tot tine de par sa nu se scufunde, ne poate oferi un recital de adio exceptional.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #79
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Al dracu' sport fotbalul asta.
    Dupa doua ore unde s-a vazut clar care sunt cei mai buni fotbalisti, s-a dovedit Croatia echipa mai buna. Bravo lor. E o performanta sa te califici contra Braziliei avand doar un sut pe poarta si primind 11.
    Meciul asta trebuie dat ca exemplu in toate scolile de fotbal din lume. "Nu se stie niciodata. Mingea e rotunda" ... se tot vorbeste de zeci de ani. Asta e unul dintre meciurile care demonstreaza perfect adevarul acelor vorbe.

    Putem regreta brazilienii deoarece pt multi dintre ei este ultimul mondial la care pot participa. Ne pare rau de Neymar si alti plin de talent pe care doream sa-i vedem mai departe. Dar sa nu disperam. Brazilia va aduce la fiecare editie CM o echipa fantastica. Va inventa "neymari" pe banda rulanta si cel putin unul dintre ei va deveni vedeta.

    Croatia are "generatia ei de aur" si ma bucur ca nu se lasa dusa la pensie asa usor. Chiar imi par mai buni ca in 2018, mai ales Modric. Este primul jucator din lume care a luat Ballon d'Or pt ce avea sa faca 4 ani mai tarziu
    Mare popor. DPDV sport colectiv sunt nr1 mondial de departe respectand proportia bazei de selectie.
    Nu ii poti da ca exemplu asa simplu, croatii in primul rand se pozitioneaza corect in teren asta necesita inteligenta in general si nu neaparat fotbalistica.

    Baza de selectie? Nu stiu sa aiba Hagi jr, Marin jr, Ganea jr, Popescu jr cati or mai fi varul, unchiu fotbalistului de care nici nu stim...

    Apoi ce generatie de Aur au ca, nu am uitat zambetul lui Suker cand au facut muci pe Hagi&Comp.
    Last edited by iulian_1976; 9th December 2022 at 22:44.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #80
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ma bucur ca au ieșit circarii. Pot dansa samba acum în avion spre Rio. Neymar nici nu a mai apucat sa bata. O alta regula nescrisa tâmpită, de a începe cu mijlocași și fundași și cei mai buni ii lași ultimii. În loc sa fie invers.
    Totuși dacă erau echipă, Brazilia făcea scor azi cu Croația, mai ales ca aia au jucat 120 minute și în optimi. S-a dovedit ca nu sunt asa buni pe cât ii vedea lumea.

  18. #81
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,099
    Reputatie
    1
    In ce film i-au facut croatii muci pe Hagi&comp, ca eu in afara de penaltyul ala scos in Franta, care l-ar fi facut invidios si pe Lacatus, nu-mi amintesc sa fi fost superiori cu ceva.

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Apoi ce generatie de Aur au ca, nu am uitat zambetul lui Suker cand au facut muci pe Hagi&Comp.
    Aia era o echipa facuta pe vremea Yugoslaviei
    Aici vorbesc de Federatia Croatiei. Munca lor se vede azi.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Neymar nici nu a mai apucat sa bata. O alta regula nescrisa tâmpită, de a începe cu mijlocaČ™i Č™i fundaČ™i Č™i cei mai buni ii laČ™i ultimii. În loc sa fie invers.
    Da.
    In mod normal cand bati al doilea penalty pui jucatorul sigur. Nu stai sa astepti a 5-ea lovitura sa pui Neymar. Intre timp poti pierde.
    Total tampit ce au calculat brazilienii.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    In ce film i-au facut croatii muci pe Hagi&comp, ca eu in afara de penaltyul ala scos in Franta, care l-ar fi facut invidios si pe Lacatus, nu-mi amintesc sa fi fost superiori cu ceva.
    Nu mai imi aduc aminte f bine, dar noi nu am ajuns la poarta in meciul ala. Tactic au jucat bine, nu ne-a iesit nimic. Nu au facut mare jogo bonito, doar ne-au strans in mengjina 90 de minute. Noi eram pe tocuri, vopsiti in cap dupa meciul cu Anglia, nu am avut nicio sansa.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu e al meu, asta e diferenta intre noi. Vorbind asa de subiectiv, cu invective, pierzi si respectul celor putini care te luau in seama. Sincer, nu ma omor dupa Richarlison dar de aici pana la... Noapte buna! Poate te linistesti.
    Exageram si noi. Dar doar prostii il vad pe ala peste Jesus, cu tot cu antrenorul ala de kkt al lor cu tot. Jesus in viata lui n-a dat o pasa pe contraatac asa simpla direct in fundas, nici cand era la gradinita. Si sa nu mai vorbim de primul meci pe care l-a jucat pentru Tottenham, 3 preluari, toate cu coltul dupa ce-a intrat de pe banca de rezerve. Jesus nici la masa-n burta n-a avut asa picior shchiop.


    In fotbal ca sa fii fotbalist respectabil, trebuie sa arati ca esti prieten cu mingea, nu inamicul ei. Inamicii mingii niciodata nu vor face mai mult decat un kkt cand meciul capata presiune si piciorul antitehnic respinge mingea. Daca ai vreo treaba cu fotbalul vezi imediat ca jucatorul ala nu te scoate, ci te ingroapa cand te arde buza. Dar sunt multi orbi si prosti in fotbal ca si antrenorul ala al Braziliei care s-a ingropat singur cu astea 2 panarame de atacanti.
    Last edited by Johnny D; 10th December 2022 at 00:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •