View Poll Results: cine se califica?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • SUA

    1 25.00%
  • Olanda

    3 75.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 29 of 29

Thread: CM 2022 Optimi: Olanda - SUA 3-1

  1. #22
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Voetbal - Soccer 3-1. Nu stiu ce dai vina pe Turner, poate doar sa fi iesit pe centrare la golul 3, dar acolo sunt tot fundasii sunt mai mult de vina. Daca nu era el, Depay avea hattrick.
    Pe ambele benzi a fost bulevard in aparare la americani, si Dumfries, si Blind au facut ce-au vrut.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Nu e doar de meciul asta vorba, din momentul asta se discuta de 2026. Nu vii cu portar rezerva la club la nationala si punct.
    Nu daca vrei sa ai pretentii la ceva mai mult.

    Nu e rau Turner ca doar nu l-a luat Arsenal degeaba. Cum nu e nici Zack Steffen cand era la City.
    Dar nu e nici unul care-ti scoate goluri ca si facute cand ai nevoie. Cum era Tim Howard. Astea a lui Depay le apara oricine, sa fim seriosi.
    Se poate mult mai bine aici. SUA istoric a avut portari foarte buni cu multe sezoane in PL, o sa
    se gaseasca unu' la un moment dat.

    In aparare da, Robinson si Dest sunt ultra ofensivi pe benzi, stau prost in aparare. Dar mai e Joe Scally pe dreapta, nu stiu de ce nu a fost bagat nici macar un minut. Tipul e om de baza la Gladbach si joaca meci de meci, cand l-a scos pe Dest l-a bagat ori pe Yedlin ori pe Moore care sunt praf.

    Bine, are copilul doar 19 ani. Dar e clar viitorul acolo, imi pare rau pentru Dest, a ales SUA pentru a juca titular, doar ca e altul mai bun care vine din urma.

    Problema mare e in centru. Nu stiu ce mai face Jon Brooks, era bunicel. Cred ca e accidentat pentru ca nu e f batran. Trebuie sa scoata oricum de undeva niste centrali de valoare, astia care sunt acum oricum nu mai prind 2026.
    Last edited by A.Puscas; 3rd December 2022 at 20:38.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu prea cred eu asta, le scot olandezii soccer-ul din cap, victorie la minim 2 goluri.
    Si puteau fi la 4.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Ioane. Lasa astea.

    Ai vazut ca Jesus e out de la mondial si lipseste o luna minimum?

    Ca e cel mai petarda atacant brazilian ever cred ca stiai deja.

    https://www.archysport.com/2022/12/g...y-of-brazil-2/
    Last edited by A.Puscas; 3rd December 2022 at 20:44.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Am auzit, nu e sigur ca lipseste chiar o luna.
    Desi mici sansa sa joace anu asta, dar pe la meciu cu Newcastle cred ca va fi apt.
    Avem 3 din 4 meciuri acasa in care e sub semnul intrebarii Jesus, ne descurcam cumva.
    Eu vad partea pozitiva, avea nevoie de o pauza, a jucat multe meciuri in ultimele 3 luni.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Olanda prima sfertfinalista, s-a vazut si experienta lui Van Gaal + diferenČ›a de valoare ; ocazii au fost de ambele părČ›i. Calificare meritata de olandezi. Dumfries omul meciului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    M-a demolat rezultatul asta: SUA - Mexic 3-0. Mexicul prezent la meci, nu la masa verde, dupa telefon de la Joe Biden. Balogun, Reyna, Captain America, Weah, McKennkie, cam asta a avut Sua in atac. Not bad, not terible. Va dati seama ca noi le-am dat astora un meci prin anii 90, la Brasov cred ca s-a jucat, erau vai de muortii lor. Am dat ca sa intram in nato, ue, pfare, apador, oms, ne-am milogit pt clauză si statutul de colonie. Deziderate aproape rezolvate azi, desi se mai poate sta in genunchi 🤣 Azi, cred ca ne bat ăstia de ne căcăm pe noi. Ca sa vedem ce inseamna progres

  8. #29
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Asta tot anunt de vre-o 10 ani, totusi cred ca mai au de urcat avand in vedere cam ce au jucat in decembrie la pseudo-campionatul mondial.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •