Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: Etapa 19 2022/2023

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Gioni, suporterii adevarati vad meciurile din tribune...macar o data-n viata.
    Am vazut. CFR - Rapid 0-1, laser Spadacio sub transversala. Dar n-ai fost pe forum cand am postat de 2 ori treaba asta. Ca erai cu neoptii la pescuit. Doar eu am sarit in sus la golul ala, ca eram in tribuna CFR-ului si toti s-au uitat la mine ca la felul 3. Eu de colo: da-va dreku ca oricum voi luati titlu la 2 ani si in anul dintre nu prindeti nici locu 5. Acu e anu din mijloc, noi macar cu victoria asta prindem Europa.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Tocmai din motivele pe care ti le-am desenat mai sus n-ai sa intelegi niciodata ca intre echipa asta a lui Hagi si cea de acum 2 ani nu e nici o diferenta.
    Si atunci de ce ai zis ca nu tii cu echipa asta?
    Rapid ai facut permutarile cerebralo-emotionale, la aproape 180 de grade.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,035
    Reputatie
    1
    Simplu, pt ca nu tin, la fel cum nu am tinut nici cu echipa de acum 2 ani. Ti-am zis, o singura echipa in viata asta.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Si care e echipa aia cu care ai tinut?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,035
    Reputatie
    1
    Aia care s-a desfiintat in 2016.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    GREAB(A) strica treaba.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Aia care s-a desfiintat in 2016.
    Si care-i aia?
    Deci ai trecut si tu o data prin ce-am trecut eu de 2 ori cu Nationalul si Rapidul. E drept ca Nationalul a fost prima mea iubire, dar iubirile 2 si 3, Rapid si Arsenal sunt mai patimase.
    Last edited by Johnny D; 4th December 2022 at 19:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    pasarica alba n cioc, subtirica la mijloc/fcR
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Pai avem accidentati, dar lasa ca revin ei si mai si cumparam ceva in iarna langa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Nici pe ăștia sa nu ii bați? E groasa treaba pentru Rapid. Sepsi care e prima sub linie e la doar 6 puncte în spatele Rapidului. Cu jocul asta nu prinde play-offul Rapid.

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cred ca suntem in asentimentul iubitorilor de fotbal daca spunem ca Rapid chiar joacă de căcat si are un antrenor de căcat. Dam gol si apoi jucam la 0-0, tactica preferata a panaramei de Mutu. Daca nu avea suporterii, cu jocul asta Rapid facea jumatate din punctele Mioveniului. Vojtus, jucator de nivel liga 3 Gibraltar, cinste cui l-a adus la Rapid 😊

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Perfect de acord cu tine, cu exceptia faptului ca-n prima repriza am mai incercat sa dam golul 2 de vreo 2 ori.
    Insa in a 2-a am fost catastrofe, fotbal de Liga a 2-a spre a 3-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Formalitate pana vă sar fcbs si Craiova lui Rațoi, asa mizerabila cum e ea. Pt fotbal, ideal ar fi sa o faca si Sepsi. Ba chiar si U Cluj, in cupă, sa invatati sa jucati fotbal. O propaganda proasta facuta meciurilor cu Dortmund si Fiorentina, exact tichia care ii trebuia chelului.

  12. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Van der Vaart se muta in Giulesti, cu nevasta lui, Estevana Polmans, care a semnat cu echipa de handbal Rapid. Ar fi o idee buna transferul acestui jucator, mai prost ca Emmers nu are cum sa fie. Am vazut un sut la Emmers, am crezut ca e reclama la programul Rabla. Totusi, nu mi-am dat seama daca i-a zburat rotula sau era mingea. Bah, e incredibil, de unde **** mea aduceti toate gloabele astea, ma?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Macar nu facem 3-3 de la 3-0 cu echipa de Liga 3.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E pla, ai dat-o in fotbal botswanez acum 🤣

    Vezi va Slobo a fost la doua minute de promovare anul trecut. Dinamo e retrogradata de 3 ani, dar nu i s-a permis sa mearga la treaba ei 🤣

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Macar nu facem 3-3 de la 3-0 cu echipa de Liga 3.
    E pla, ai dat-o in fotbal botswanez acum
    Cu 3 rosii luate, am uitat sa spun.
    Se zice in flock-lore-ul romanesc ca cifra 3 e cifra magica, ati facut-o pilaf azi de 5 ori.


    Sunteti vrajitori deja, nu magicieni!
    Last edited by Johnny D; 6th December 2022 at 22:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dupa Ana Prodan, judetul Dolj propune alta zeita a tacticii de futbol. Doamna Silvia Pirtzu.

    Bah, mi-e dor de Simona Marinescu
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •