View Poll Results: pronostic

Voters
1. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 100.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Slovenia

    0 0%
Results 1 to 9 of 9

Thread: Amical: Romania - Slovenia 1-2

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Amical: Romania - Slovenia 1-2

    joi 17/11, de la ora 18:30, Cluj Arena
    Last edited by delaparis; 17th November 2022 at 20:20.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Inimile noastre inca sangereaza, dupa pumnalele primite de la Osterc si Rudonja 😀 Primul a fost fantastic, o bastârca primita de Stelică, in moalele capului, dintr-o pozitie din care niciun jucator roman nu a dat vreodata la poarta. 140 de metri, lateral,un drop, un mortii mamii lui, dupa e ai nostri fusesera in control total. Ăsta era portarul pe care toata lunea l-a cerut in poarta la meciul cu Suedia, de la cm usa, dar avea si Stelu bubele lui...Hagi a terminat returul cu 16 atacanti pe teren, pe un mizerabil gazon, cu ploaie, in ghencea militar. Era vremea cand toate victoriile fotbalului romanesc se datorau echipei militare, iar insuccesele ghinionului si arbitrajului 😀

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Da, imi aduc aminte ca si cum ar fi fost ieri barajul ala pt CM.

    Echipa a fost inchegata de un an de Boloni. Se dorea inlocuirea in masa a "generatiei de aur". Popescu isi anuntase retragerea de la nationala impreuna cu Hagi si altii... Boloni a adus echipa in baraj din grupa, relativ dificila cu Italia care ne-a batut de doua ori parca.
    Am fi trecut de Slovenia cu Boloni la carma, parerea mea. Problema e ca Sporting a venit cu bani sa-l ia antrenor pe Loti. Deci asta a renuntat subit la nationala si s-a dus sa-l antreneze pe viitorul multiplu ballon d'or, Ronaldo. Ulterior a castigat campionatul Portugaliei cu Sporting.
    Mircea Sandu l-a pus pe Hagi selectioner, cea mai mare greseala facuta in fotbalul romanesc.
    Popescu a revenit la nationala sa-si ajute ruda.
    Primul meci castigat de Slovenia cu 2-1 la Liubliana a fost sa zicem echilibrat. Nationala lui Hagi a parut ezitanta in joc, relativ dezechilibrata si rudimentara tehnic desi in echipa aveam nume. Sabau, Popescu, Mutu, Adrian Ilie. Nu am inteles niciodata ce cauta Miu acolo ... dar sa zicem ca a fost gaselnita lui Boloni deci Hagi l-a recondus.
    In retur la Bucuresti a fost jale. Hagi a pus aceeasi echipa ca in tur dar dupa ce Slovenia a deschis scorul, s-a tampit. A schimbat complet ca un amator. Scos Mutu, Miu si Ghioane, intrat Ganea, Pancu si Mihalcea. Toti atacanti centrali, lenti si previzibili. In teren a pastrat pe Niculae si Adrian Ilie.
    Deci a terminat meciul cu 5 atacanti centrali, doi mijlocasi si 3 fundasi. Scor final 1-1 cu un gol dat de "atacantul" Contra

    Asa am ratat o participare la un CM post "generatia de aur" desi aveam culoar foarte favorabil.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    1 solist! Trebuie sa aratam cat de buni suntem in amicale.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Deja 2-0 pt Slovenia

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nici in amicale nu mai suntem buni de nimic. Cat am decazut...
    Asa se-ntampla daca nu-l convoci pe Stanciu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Am vazut doar prima repriza unde Slovenia a dominat de parca erau campioni mondiali. In a doua se pare ca am jucat mai bine, dovada si golul marcat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iedu s-a impacat si cu Dincu, altfel nu stie nimeni de ce a jucat 90 de minute cu acest Petrila. Pt noi a fost un meci al nationalei, pt ei doar un targ de rebuturi si antichitati, cum era ala de prin Vitan, duminica dimineata. Veneau niste batrani cu vechituri de la inceputul secolului trecut, le mai lustruiau, saracii, cum puteau si sperau sa obtina cativa lei pt batranete.

    Sper ca v-ati convins si cu Cordea, cel mai in forma fecesebist Va dau eu in scris ca orice combinatie de fundasi de la Farul e peste Nedelcearu, Burca, Vatajelu si Manea. Iar dragostea pt acest mediocru incurabil, pe nume M Marin, nu poate fi inteleasa de nimeni.

    Multa **** gunoiului mereu bucuros la final de meci. O sfidare, ba, la adresa tuturor. Dar cum suntem imbecili, o sa ne imbrobodeasca si astia, urmasii lor, urmasii urmasilor lor.

    **** poporului.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    A fost un amical pentru a testa anumite variante din pacate testul a fost picat cel putin in prima repriza.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •