View Poll Results: cine se califica?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Bayern Munich

    2 66.67%
  • PSG

    1 33.33%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 84 of 84

Thread: Optimi UCL 22-23: PSG - Bayern Munchen 0-3 (0-1, 0-2)

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Iaca si diula, neamtul Gnabry , pariziene,mai respiri mah ?
    L-am aruncat ca pe o masea stricata la Bayern, echipa mai saraca ca noi, cu salarii mai slabe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cand cel mai bun atacant al tau e Sergio Ramos...
    Pana si Gnabry a marcat, e abia al doilea lui gol anul asta.. Mane mai lipseste
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #66
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    L-am aruncat ca pe o masea stricata la Bayern, echipa mai saraca ca noi, cu salarii mai slabe.
    Tu treci pe celalalt meci, sa vezi alti tantalai englezi bogati, aia de la Rotenham, poate asa te mai consolezi...
    granita la Orsova!

  4. #67
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Deci rãmâne doar Plzen cu goluri marcate împotriva nemților sezonul ãsta. Duble victorii cu Inter, Barca și PSG. Asta într-un sezon slab pentru bavarezi.

    "Bayern Munich in this season's Champions League:
    8 games, 8 wins, 21 goals, 2 conceded, 7 clean sheets.

    They've played Viktoria Plzen, Inter, Barcelona & PSG."

  5. #68
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Acum sa speram ca si City va fi scoasa
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Tu treci pe celalalt meci, sa vezi alti tantalai englezi bogati, aia de la Rotenham, poate asa te mai consolezi...
    Adevaru e ca-n ultimii 6 ani nu prea m-am consolat cu ei, dar acum au inceput pajiturile lor sa prinda gust din nou. La Spurs si de faci transfer si aduci Real Madrid cu tot cu Spania, Rolando, Messi, Neymar, Benzema, Rodrygo si Mbappe cu tot cu Zidane antrenor si tot nu vor termina mai sus de locul 2 in Premier League si nu vor castiga nici un trofeu in veci amin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Deci rãmâne doar Plzen cu goluri marcate împotriva nemÈ›ilor sezonul ãsta. Duble victorii cu Inter, Barca È™i PSG. Asta într-un sezon slab pentru bavarezi.
    In campionat abia au o mana de meciuri fara gol primit.. Gladbach le-a dat 3 intre turul si returul cu Paris. Se stie ca Gladbach e calcaiul lui Bayern, totusi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #71
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Cred ca iar e chef la Marseille , ma si mir ca inca nu s-au infratit astia cu bavarezii...
    granita la Orsova!

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Ridic si eu paharul alaturi de tunarul meu Tavares!


    Si de Radu Banciu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    A disparut brusc Andrei
    Parca vad maine stire in ziarele frantuzesti, un fan psg cu origini dubioase din sudul Romaniei a devalizat dupa meci o berarie nemteasca si o taraba care vindea carnati bavarezi in corn. A fost incatusat in timp ce se pregatea sa topaie pe un bmw second-hand al unui vecin maghrebian...
    granita la Orsova!

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    A disparut brusc Andrei
    Parca vad maine stire in ziarele frantuzesti, un fan psg cu origini dubioase din sudul Romaniei a devalizat dupa meci o berarie nemteasca si o taraba care vindea carnati bavarezi in corn. A fost incatusat in timp ce se pregatea sa topaie pe un bmw second-hand al unui vecin maghrebian...
    Iti arde de glume...
    Eu sunt serios. Aici e drama, viata se opreste, oameni mor in acest moment, suporteri PSG, fotbal, nenorocire, optimi etc... nu am cuvinte


    Si ce sa mai zic? Inainte era mai bine? Acum 20 de ani PSG era un club care se zbatea sa joace cu propriile mijloace, centru de formatie juniori, un jucator vadeta cumparat, probabil doi etc... Si aveam rezultate. Am castigat Cupa Cupelor bre
    Azi avem Neymar, Messi, Mbappe etc si nu castigam nimic. Nici macar puncte pt coeficient UEFA

    Suntem un FCSB al fotbalului ieuropean
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am castigat Cupa Cupelor bre
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    puncte pt coeficient UEFA

    granita la Orsova!

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Bietul Delap, e baiat bun, muncitor, perseverent, competent, staruitor. Nu merita o echipa ca asta. Merita o echipa de echipa, o echipa ca Arsenal, ii uram bun venit cand doreste el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Sa speram ca Messi isi va prelungi contractul la PSG am inteles ca s-a aclimatizat cu metropola pariziana...

    Putem trage o concluzie ca poti juca cu Messi, Neymar, Mbappe si sa nu castigi Champions League

    PSG de cand au venit arabii nu sunt o echipa, nu stiu de ce, miroase a amatorism. Sa faci o echipa necesita timp si nu este numai o
    chestie de bani sunt multi alti factori care te pot aduce intr-o finala de Champions League.

    Ar mai fi o sansa pentru PSG sa schimbe formatul UEFA sa formeze Super Liga aia de starlete
    Last edited by iulian_1976; 9th March 2023 at 11:42.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #79
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,479
    Reputatie
    1

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa speram ca Messi isi va prelungi contractul la PSG am inteles ca s-a aclimatizat cu metropola pariziana...
    Doar asa pot avea Marseille, Lens sau Monaco o sansa la titlu.
    A fost mirific ieri, mirific de inutil.
    Last edited by Johnny D; 9th March 2023 at 14:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Campionatul il castiga, niciodata nu s-a pus problema asta.

    O echipa se construieste de jos, metropola pariziana are multe talente, de acolo trebuie sa vina jucatorii si apoi 1, 2 alesi cu penseta.
    Aduci profesionisti ii platesti cat trebuie nici mai mult, nici mai putin.

    Champions League nu il castigi exclusiv doar cu bani, nimeni nu a putut pana in prezent, sezonul asta nu este foarte performant si tot nu poti castiga.

    Ce sanse sa ai cand Liverpool, Barça, Real, Bayern chiar au echipe sa castige Champions League?

    Apoi iti mai vin un Ajax, MU, Spurs, Juve si te rastoarna astea nu le mai pun...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #82
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,479
    Reputatie
    1
    Rasfoind printre stirile italienilor, am dat peste asta:
    https://www.sportmediaset.mediaset.i...-202302k.shtml

    Pe scurt, sarpili felicita echipele italiene si admite ca in fazele finale din UCL detaliile fac diferenta. E inca tanar, mai are multe de gafat, pardon, de aparat.

    "Mentre al 93' il suo erede Maignan effettuava una parata da urlo su Kane decisiva per la qualificazione, Donnarumma era già negli spogliatoi a metterci la faccia dopo l'ennesimo flop europeo dei parigini."
    qued

    Super Mike venea pe jos la Paris dupa titlul cu Lille. Dar n-a avut loc de petrodolareii lui Gigi. Hai ca e mai bine asa.

  20. #83
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce e adevarat, Parisu' a fost retezat in optimi ( momentul lor favorit de parasit CL) doar de trupe de calibru: Real, City, Bayern, Chelsea, Barsa. De cateva ori, cu arbitraje absolut infecte, mustea coruptia pe Bernabeu si Bou Camp ca piºatul in balega vacii. Poate daca jucau si ei cu Spuds, Frankfurt, Porto, Milan etc se discuta altfel. Asta ca toata lumea are impresia ca qatarezii sunt corupti. Ba, ei nu au ekipa,, strategie, dar corupti se pare ca nu sunt

  21. #84
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si ii aplaudam pentru asta. Atat a putut Mbappe anul asta. Plm, joci singur CL de la 18 ani, faci o semifinala, o finala, nu s-a putut mai mult.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •