Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 91

Thread: Etapa 17 2022/2023

  1. #64
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,101
    Reputatie
    1
    Bai Gioni, tu si cand te caci tot cu Arsenal faci comparatii?

  2. #65
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Bai frate ce greșeli de amatori. Doua goluri cadou. Da-o în plm afara, degajezi ca prostul fix în aia.

  3. #66
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    O sa pierdeti la scor daca nu se schimba ceva la pauza.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #67
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,101
    Reputatie
    1
    Se confirma ca atunci cand nu joaca pe Giulesti sunt mielusei. La scorul asta si cu niste rezultate normale in restantele CFR-ului si Craiolgutei, Giulestina pica pe 4 in clasament.

  5. #68
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    m'aitza, am o vorba de la un amic de pe forum, recent vb la telefon. da repejor o fuga la "casa boierului " sa i belesti barzoiu, mare paranghelie cu acces interzis balaoanelor bronzate, la tine o exceptie.
    aaaa, sa nu mori prost, gasesti pe Hingherul acolo care a mai zis sa ti transmit si un sincer mooie crapid!

  6. #69
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    sa citez un clasic inca in viata, "saptamana mooie crapid "
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Bai Gioni, tu si cand te caci tot cu Arsenal faci comparatii?
    Pai a fost fix aceeasi gresala pe care Xhaka a facut-o acu 2 ani. Insa spun si de ce e nevoie, Arsenal de atunci a schimbat 85% din primu 11, greu de crezut ca si Rapid poate face la fel, altfel degeaba incerci sa joci ca City sau Arsenal daca n-ai cu cine.

    Sa vedem ce se-ntampla dupa corectia asta administrata de o echipa slaba. Inapoi cu picioarele pe pamant probabil, ne asteapta o lupta grea pentru play off.

  8. #71
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    zburatoarele in 10 pana la final, mutulica arunca prosopul

    m'aitza, mai asteapta mult Hingherul? vrea sa sarbatoriti saptamana mooie crapid.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Dario, ati castigat azi, felicitari! Dar tot ZeceSB ramaneti!
    Batuti 10-0 de o echipa cu buget mai mic ca voi in Europa.
    De cate ori va renaste Rapidul, si de 1000 de ori si o asa rusine nu va cunoaste.


    De fapt probabil ca nimeni, ati intrat in cartea recordurilor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    m'aitza, am o vorba de la "casa boierului " mare paranghelie
    aaaa, sa nu mori prost, gasesti pe Hingherul acolo care a mai zis sa ti transmit si un sincer mooie crapid!
    chiar ma intrebam pe ce cuib isi mai duce vEatza hingheru si sevillu si bumbescu su dooba
    daca ma loghez tot cu ess, iese cu bumbum?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  11. #74
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    mah ionele, victoria impotriva crapidului e dulce dar e departe de a rezolva problemele din acest sezon. mai usor cu felicitarile ca nu este meritul meu, ma mir cum digerati faptul ca va bate ciobanul capitalist.
    nb, daca v am deranjat acceptati scuzele mele
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #75
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,101
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce Mutu joaca cu Luckassen in atac, aportul lui e un mare 0. Mult prea multe maini moarte pt o echipa cu obiective indraznete.
    Golul 2 trebuia anulat, dar din moment ce la var a fost imbecilul ala de Radu Petrescu, nu e de mirare ca nici nu l-a chemat pe central sa revada faza.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    nb, daca v am deranjat acceptati scuzele mele
    Nici un deranj, daca atata putem, atata facem.
    Deocamdata in ultimii 2 ani 50-50 infrangeri, victorii cu ciobanu.
    Daca intram in play off, vrem mai mult.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Golul 2 trebuia anulat, dar din moment ce la var a fost imbecilul ala de Radu Petrescu, nu e de mirare ca nici nu l-a chemat pe central sa revada faza.
    Bine ca nu m-am uitat la meci, dar e exact ce-am zis acu o saptamana: urmeaza furtisagul impotriva noastra. Sa vedem daca ajunge sau continua.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Nu am vazut a doua repriza dar e clar ca Rapid a jucat mai bine
    Din ce am vazut in prima, FCSB a fost clar superioara dpdv luciditate si determinare. Rapid a venit in vacanta sau nu inteleg?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #78
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Suna bine ce a spus nu inseamna ca este si realitatea

    Luati in calcul si varianta nu a avut antrenorii potriviti pentru cresterea lui corecta si nu numai a lui.

    In sprijinul afirmatiilor este Hagi si Sumudica...
    Pentru ca Alibec sa aiba o crestere corecta cat era copil si junior era nevoie sa fie tinut in cantonament permanent si antrenat militareste pe undeva prin Germania. Nici faptul ca a fost la Inter nu i-a folosit, dar e stiut ca italienii nu au avut niciodata antrenori de talia lui Jumulica.
    Alibec nu a mers decat in Romania, exclusiv cu Hagi si Jumulica si numai la Viitorul/Farul si mai ales la Astra. Ca Jumulica saracu l-a tras si pe la turci, si la CFR, insa acolo nu a mai mers aura antrenorului. Mai precis a rupt ciulinii Baraganului vreo 4 ani in toata cariera. In rest zero barat.

    Are 31 de ani, e atacant, permanent supraponderal si daca mai trage un pic poate trece bariera de 100 de goluri in vreo 13 ani de jucat fotbal. Asta e super-starul nostru. Este hidro-bicicleta amiral a generatiei actuale de fotbalisti romani: talentat, puturos, fragil psihic, minte putina si ambitie marunta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #79
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    "talentat, puturos, fragil psihic, minte putina si ambitie marunta" ... mda. Este.
    Eu zic mai clar ca principalul sau handicap reprezinta lentoarea in executii. E lent, atat.
    In fotbalul romanesc am apreciat de multe ori eronat atacanti lenti. De multe ori observam reusite rare in executii de o lentoare uluitoare. Ne tot ziceam "uite ma ca stie fotbal ala" ... de parca aveam ceva indoieli dar incercam sa ne convingem in permanenta ca ne inselam.

    Atacantii sunt rapizi. Este o caracteristica esentiala a postului. Sa nu vorbesc de astia moderni Haaland, Mbappe, Neymar etc... Sa vorbesc de Cruyff, Rummenigge, Rush ... si respectand nivelul, la noi Marcel Raducanu, Cartu, Piturca, Raducioiu etc.
    Si cand spun "rapid" nu ma refer la alergat ci la executii, repet.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #80
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E lent pentru ca e gras, that's simple. N-a avut in toata cariera lui ambitia de a da 7-8kg jos macar, sa arate a jucator de fotbal.

    M-ati tot futut la cap cu situatia financiara de la Sibiu, uite ca acum cand sunt feciorii cu banii la zi si prime de joc la victorie au uitat sa joace fotbal. Nu mai alearga nimeni, nu mai recupereaza nimeni o minge la mijlocul terenului si ne trezim batuti de nime' in drum aia de la chindia, o echipa absolut oribila si gretoasa. Era mai bine sa stea ei fara salarii platite, 'mi-as p..a in gura lor de nesimtiti...prinzi asa situatie favorabila in care sa te bati la play-off si sa ai liniste iar ei vin la meci ca la petrecere. PLM

  18. #81
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,101
    Reputatie
    1
    Alibec toata viata a avut in cap Counter Strike, nu fotbal. Nu poti face performanta cand tu pierzi noptile butonand joystickul in nestire, mancand fast food si fumand ca turcul. Macar daca era vreun futac, ramanea cu ceva amintiri.

  19. #82
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Se pare ca in Romania fotbalistii sunt mai motivati neplatiti si se relaxeaza cand au salariul la zi. E drept ca a lua salariul in mod normal a devenit o tinta suprema in contextul intarzierilor mari de plata. Adica atunci cand esti la zi cu banii nu mai ai obiectiv pentru care sa lupti si sa demonstrezi ceva. Motivatia ce venea altadata din prime de meci s-a dus acum la un nivel mai scazut.

    Grasimea la Alibec reflecta o stare de spirit iar rapiditatea in executii nu vine doar din conditia fizica ci si din capacitatea de a gandi si practica jocul in regim de viteza. El nu are decat executii si sclipiri, joaca din talent si s-a multumit de mult cu asta. Minima rezistenta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #83
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Sa te bata cele mai slinoase jivine din saivan asta chiar e jalnic. Sa speram ca se reporteaza jetul auriu pt play-off.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Da, daca in toamna am castigat titlul de mandrie, acum am retrogradat de rusine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •