Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 116

Thread: Etapa 16 2022/2023

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1

    Etapa 16 2022/2023

    Vineri, 28 octombrie

    Ora 18.00 AFC Chindia Târgoviște - FC Botoșani
    Ora 21.00 FCU Craiova 1948 - FC Farul Constanța


    Sâmbătă, 29 octombrie

    Ora 19.00 FC Voluntari - Petrolul Ploiești
    Ora 21.30 Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova


    Duminică, 30 octombrie

    Ora 18.15 UTA Arad - FC Argeș
    Ora 21.00 Rapid - CFR Cluj


    Luni, 31 octombrie

    Ora 18.00 CS Mioveni - Hermannstadt
    Ora 21.00 FC Universitatea Cluj – FCSB
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Cat bulan pot avea hagireii astia nepromovati!
    Incredibil, a 2-a etapa la rand...


    Incredibila faza din minutu 90! BULANUL BULANURILOR, poarta goala da-n ala!
    Asta a fost cireasa de pe tortul bulanului bulanurilor.
    Last edited by Johnny D; 28th October 2022 at 22:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Va fura si astia?

    Se tin tare faristii, e clar.
    Last edited by delaparis; 28th October 2022 at 23:47.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Va fura si astia?
    Craiova aia spurcata de se bate la retrogradare ne fura.
    Cu noi da gol, cu ceilalti rateaza tot.


    Abia astept s-o juganim pe Giulesti, dupa 3 infrangeri la rand, e cazul!


    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Se tn tare faristii, e clar.
    Normal ca se tine daca ailalti dau hapt in portar sau in fundasul de pe linia portii, ori ne scoate VAR mingea din poarta cum ni s-a intamplat noua.

    Azi nici sa piarda la limita nu meritau, trebuia sa fie 4 sau 5-2 pentru Craiova!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Ba baiete, toti agaricii se mobilizeaza contra baietilor din camp si fac cel mai bun meci din campionat si tot degeaba.

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ei nu chiar, cel mai retardat meci din campionat in fata portii.
    Altfel ati fi luat vreo 8 in ultimele 2 deplasari.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Bai bulache, nu mai vorbi la persoana a 2a plural. Craiova merita azi mult mai multe decat a meritat Giulestiul in meciul cu Hagi.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Asta nu schimba cu nimic faptul ca trebuia sa luati 8 in cele 2 meciuri.
    N-am zis de la cine, 3 de la noi, 5 de la ei. Clar, bai bulache senior.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Labiș, inca o data, fotbalul se joaca pe goluri. Tu numara in continuare cate goluri ar fi trebuit sa ia Hagi, dar vezi ca intre timp s-au dus la 8 puncte in fata.

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    N-am zis ca nu e important ce fac nepromovatii, ba chiar asta e problema, c-au avut prea mult bulan comparativ cu meritele. Practic au avut bulan mare 2 deplasari la rand. Punct.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Gogâie, vad ca o tot dai pe aia cu nepromovatii...cand ai putin timp liber, tu care esti un baiat foarte priceput si nu obisnuiesti sa mananci rahat, explica-mi si mie care e deosebirea intre modalitatile prin care au ajuns actualele Rapid si Farul sa-si poarte denumirile in acest moment? De ce una ar fi mai respectabila decat cealalta?

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1

    pardon
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce-i de ras?

    Ele au promovat pe propriile puteri, sportiv, corect, fair-play, nu prin mariaj onanist intre 2 echipe la malu marii degradante in mai mult de un fel.

    Prin ele ma refer la echipe ca si Rapid, Craiova, U Cluj, Petrolul, etc. Nu nepromovatii.

    Aaaa... denumirile, am crezut ca intrebi cum si-au castigat dreptul de-a juca in prima liga!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Daca esti bun, spune-mi si mie rezultatele cu care a promovat echipa Rapid din liga a 5a in liga a4a.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pai spune-mi tu de Petrolul, Craiova, Steaua si celelalte care au promovat din a 5-a in a 4-a! Eu iti pot spune ca-n acel an in care acest Rapid n-a existat, a promovat AFC-ul din a 5-a in a 4-a. Iar pentru Steaua, Petrolul si Craiova n-a promovat nimeni.


    Din ce motiv nu s-au REunit chiar atunci AFC-ul cu Academia cum era atunci acest Rapid ca sa refaca din nou Rapidul real, veridic, nu ma intreba, ca nu stiu ce râcă intre ei. Cert e ca cele 2 impreuna fac Rapidul adevarat si impreuna sunt "singura echipa" ce-a promovat sportiv de la faliment prin toate ligile asa cum trebuie, corect, aferent.


    E vorba de un faliment care a spart Rapidul veridic in bucati si s-au adunat in forma a 2 echipe: AFC si Academia. La fel ar fi fost si la voi daca Viitorul era parte din Farul de la inceput. Farul s-ar fi desfiintat si s-ar fi rupt in Viitorul si Farul, not the case. Doua echipe total distincte unite onanistic prin rect. Nici nu seamana, nici nu rasare. Rest my case.


    Slightly opening my case again: exagerand foarte putin, ce-ati facut voi e ca si cum io acuma daca as fi patron la Rapid si Real Madrid, as uni Rapidul cu Madrid, l-as numi Rapid Madrido-Bucuresti si as zice ca Rapidul e cea mai galonata echipa din lume!


    Oricum si tu ai zis ca nu-ti place echipa asta, probabil din motivul pe care l-am expus.
    Suntem in acord atunci, nu stiu ce sens mai are discutia astia!
    Sa ai un weekend placut!
    Last edited by Johnny D; 29th October 2022 at 10:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Bun, deci Rapid nu a promovat din liga a5a, ci una din cele cateva echipe care s-autointitulat continuatoare ale fostei echipe si care apoi, dupa promovare, a licitat (cumparat) nume, palmares etc. In cazul Farului, o echipa a parcurs toti pasii sportivi promovand din ultima divizie pana in prima si apoi, la un moment dat, a cumparat nume, palmares etc. In afara de momentul in care si-au schimbat denumirile (liga a4a Rapid si liga 1 Farul) eu nu vad mari diferente intre cele 2 echipe din punct de vedere juridic.
    Da, eu nu sunt de acord cu genul asta de transformari si mi se pare inacceptabil sa poti transfera istoria unei echipe, din pix, de la o echipa la alta.
    Da, pt mine niciodata aceasta echipa nu va fi Farul Constanta, la fel cum nici actualele Rapid, Craiova, Petrolul, Uta, Poli Iasi, Poli Timisoara etc nu sunt echipele care au jucat zeci de ani in liga noastra. Din pacate se pare ca asta e trendul in fotbalul romanesc, putine echipe reusind sa supravietuiasca, printre ele si cele 2 sovietice.. La un moment dat, cand se va face noul stadion si echipa va juca in Constanta, probabil ca o voi accepta si eu ca fiind noua reprezentanta a orasului.
    Strict fotbalistic, imi place ce joaca actuala echipa a lui Hagi, mi se pare singura echipa care in masura posibilitatilor joaca direct, pe atac, fara fotbalul gen moartea pasiunii practicat de majoritatea echipelor romanesti. De aici ies si meciurile astea frumoase cum au fost cele cu Giulestina, Craiolguta, Mititica etc.

  17. #17
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Corect. O data la 5-6 ani, un interval rezonabil pentru o echipa care se autofinanteaza din ce produce, Hagi scoate o echipa de fotbal decenta pentru liga 1. Ca in Europa nu a batut decat o echipa din Luxemburg, ala e alt diagnostic si nu poate sa-i fie imputat exclusiv lui Hagi.

    La Rapid, cu tot respectul pe care, sigur, ne straduim sa il mimam pe un forum unde nu avem dusmani, ci doar adversari, Sucu a inceput sa ridice din sprencene dupa doua egaluri. E adevarat, si cu ceva temei, pt ca acesti antrenori tineri au o patologie a fricii pe care nu reusim inca sa o identificam. Si pe care Hagi nu o are. Nici ca antrenor, cu atat mai putin ca fotbalist. Totusi, chiar daca a avut cateva meciuri abordate stupid si tarselos, as pune si Rapid printre echipele care joaca fotbal in liga 1.

    Fotbalul romanesc a incremenit cu mana in buzunarul statului si trebuie sa i-o amputam. Asistam la un festival de insolvente, bugetari si paranghelii cu taxe locale care trebuie stopat. Sunt de acord sa fie implicati si fanii, dar sa nu fie doar o strada cu un singur sens. Ceri bani si te stergi la cur cu ei. Ca la Dinamo.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #18
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    de acord total cu ciorbicafaristu!

  19. #19
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Corect. O data la 5-6 ani, un interval rezonabil pentru o echipa care se autofinanteaza din ce produce, Hagi scoate o echipa de fotbal decenta pentru liga 1. Ca in Europa nu a batut decat o echipa din Luxemburg, ala e alt diagnostic si nu poate sa-i fie imputat exclusiv lui Hagi.
    Rapid ar fi cea mai nimerita sa incerce o eventuala accedere in Ch.League au stadion, actionariat serios...ramane cu echipa si antrenorul sa vada

    Farul ar trebui sa joace Bucuresti o eventuala califiare in Ch.League, Craiova cu Radoi nu cred ca ar fi capabili sa treaca o un tur, CFR nu a reusit cu Petrescu cand avea echipa...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Anu viitor n-are nimeni nici un viitor in CL.
    Echipa care sa aiba o sansa trebuie sa fie peste CFR de azi, Rapid e sub inca.
    Mai trebuie sa creasca un nivel sa ajunga la CFR si inca unul sa-i depaseasca.
    Abia atunci putem visa sa ne batem la grupele CL. Desi cred ca grupele EL e mai realist, pt grupele CL trebuie si bulan cum a avut Farul in ultimele 2 meciuri.




    But then, where does that leave ZeceSB?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Rapid ar fi cea mai nimerita sa incerce o eventuala accedere in Ch.League au stadion, actionariat serios...ramane cu echipa si antrenorul sa vada

    Farul ar trebui sa joace Bucuresti o eventuala califiare in Ch.League, Craiova cu Radoi nu cred ca ar fi capabili sa treaca o un tur, CFR nu a reusit cu Petrescu cand avea echipa...
    Din cate stiu eu echipa lui Hagi nu poate juca in Europa in urmatoarele 2 sezoane.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •