Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 116

Thread: Etapa 16 2022/2023

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    craiolguta e ptaf ciorbica... nu cred ca se bate la 3 4.. locu 6 il au asigurat
    Sunt buni da-i dracu, dar vor veni si ei pe Giulesti unde nu castiga nimeni in afara de Rapid.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. 30th October 2022, 23:06

  3. #65
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    fotbaliștii sunt ok da.. dar echipa care lucreaza in spatele lor e praf fara gram de viziune... cand lau pus pe reghe trebuiau sa il lase.. echipa pe final incepuse sa se miște ei idiotii lau dat afara... lau adus pe balint.. 2 3 săptămâni.. afara si asta tare imi e ca si pe mirel la fel o sa il dea afara exact cand echipa o sa inceapa sa miste

  4. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dar la noi e centenar, si suntem in urcus an de an de 5 ani si-un sfert incoace! Ar fi un efort senzational in al 6-lea an de la reformare din Liga a 4-a sa luam titlul, exact de centenar!
    Ca sa traduc, ca poate nu v-ati prins ce-nseamna asta!
    De 5 ani mergand pe 6 in continuu nu am terminat mai jos sau egal cu pozitia din anul precedent: mereu am terminat mai sus! Let that sink in for a minute.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    fotbaliștii sunt ok da.. dar echipa care lucreaza in spatele lor e praf fara gram de viziune... cand lau pus pe reghe trebuiau sa il lase.. echipa pe final incepuse sa se miște ei idiotii lau dat afara... lau adus pe balint.. 2 3 săptămâni.. afara si asta tare imi e ca si pe mirel la fel o sa il dea afara exact cand echipa o sa inceapa sa miste
    Asa e, Regele Kampf > Ratzoi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #67
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu cred ca e mai praf decat Rapid, pe Rapid ii ajuta mult atmosfera. Daca isi castiga restanta oltenii vin la 2 puncte in spatele Rapidului.
    sa vedem.. eu zic ca la titlu. Farul, fcsb si CFR.. rapid intra si ei in carti cu 3 4 transferuri le trebuie neaparat 2 atacanti 2 mijlocasi si cel puțin 1 in aparare in locul lui Grigore...

  6. #68
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,092
    Reputatie
    1
    Eu vad bataie pt locul 3 intre Rapid, Craiolguta si Steaua, in ordinea asta.

  7. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Eu cred ca tu si Ciorbicul supraestimati un pic campionatul Romaniei.
    Nu e chiar atat de bun pe cat credeti. Oricine poate bate pe oricine, ca e slab.
    Farul merge din moral acum, daca ar fi pierdut 2 meciuri cum merita, nu mai era mare lucru.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #70
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Salutam, inca o data, prezența in comitetul executiv a d-lui Daniel Niculae

    Scrisoarea deschisa a conducerii Rapidului, cu amenințări concrete, publicata acum o saptamana in presa centrala, a creat o simpatie generala pentru cazul social al giulestilor

    Pacat. Sigur ca Rapidul nu avea nevoie de doua penalty-uri inventate, ar fi castigat oricum

  9. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Asa este, Scrisoarea Rapid - CFR 2-1!


    Niculae stie!


    Pai daca esti furat la drumu mare, tu de ce sa nu furi ca sa-ti acoperi pierderea?
    Esti mai prost?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #72
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Salutam, inca o data, prezența in comitetul executiv a d-lui Daniel Niculae

    Scrisoarea deschisa a conducerii Rapidului, cu amenințări concrete, publicata acum o saptamana in presa centrala, a creat o simpatie generala pentru cazul social al giulestilor

    Pacat. Sigur ca Rapidul nu avea nevoie de doua penalty-uri inventate, ar fi castigat oricum
    nu castiga niciodată fara var..

  11. #73
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dani Șucu ăsta esti
    Bernard Tapie dă Giulești

  12. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    nu castiga niciodată fara var..
    Dar am fi castigat cu Chindia si cu Farul clar, fara VAR (goluri anulate de VAR).:whistle:
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #75
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu cred ca tu si Ciorbicul supraestimati un pic campionatul Romaniei.
    Nu e chiar atat de bun pe cat credeti. Oricine poate bate pe oricine, ca e slab.
    Farul merge din moral acum, daca ar fi pierdut 2 meciuri cum merita, nu mai era mare lucru.
    Daca si cu parca. Te-ai uitat pe programul lui Hagi in urmatoarele etape? Gandeste-te ca jucand prost au castigat la Sepsi si Craiova si au plecat neinvinsi din Giulesti. Acum au cateva meciuri numai bune sa-si reintre in mana si sa se distanteze si mai mult de urmaritoare.

  14. #76
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    bai da ti am zis... nu va port pica eu ti am mai zis.
    daca nu ia farul imi doresc sa luati voi

  15. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Daca si cu parca. Te-ai uitat pe programul lui Hagi in urmatoarele etape? Gandeste-te ca jucand prost au castigat la Sepsi si Craiova si au plecat neinvinsi din Giulesti. Acum au cateva meciuri numai bune sa-si reintre in mana si sa se distanteze si mai mult de urmaritoare.
    La asta ma gandesc, daca le-ar fi pierdut cum merita, erau grele meciurile astea.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    bai da ti am zis... nu va port pica eu ti am mai zis.
    daca nu ia farul imi doresc sa luati voi
    Ba si meciul asta l-am fi castigat fara VAR, toate deciziile au fost luate de arbitru, VAR-ul nu a intervenit, daca te gandesti. Am castigat pt ca VAR-ul n-a mai intervenit ca sa "ne fure" iar, sa zic asa. A furat ca a intevenit inainte, acum a furat ca n-a intervenit. Bine si-asa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #78
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    dar dc zici tu ca merita sa piarda?
    Uite ce zic astia amandoua penalty-uri au fost greșite... aici oare nu meritati voi sa nu câștigați meciu asta?

  17. #79
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dani Șucu ăsta ești
    Cristi Borcea dă Giulesti

  18. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    dar dc zici tu ca merita sa piarda?
    Uite ce zic astia amandoua penalty-uri au fost greșite... aici oare nu meritati voi sa nu câștigați meciu asta?
    Pai nu, dar meritam sa castigam meciul trecut cu Farul.
    As fi dat 1p lu CFR pierzand 2, daca-mi dai 2p de la Farul, cum trebuia.

    Iar la Craiova aia de la coada clasamentului, Farul merita sa ia 5!
    Noi am pierdut 1-0 jucand ca voi, voi ati castigat 1-0 din simplu motiv ca in meciul cu noi suteaza in golul portii, nu in bara, in fundas, in portar si tot asa. Nici asta nu e corect.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #81
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,092
    Reputatie
    1
    Eu zic ca primul a fost, al 2lea de rasul curcilor!

  20. #82
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    nu a fost nici primu.. a faultat rapidistu cu 2 secunde înainte.. pw ala cu foarfeca.. si porma la lovit portarul

  21. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Eu zic ca primul a fost, al 2lea de rasul curcilor!
    Si mie imi pare primul penalty, la al 2-lea am vazut ca l-a tinut pe Dugagici de tricou si asta l-a tinut cu mana invizibila pentru arbitru pe fundas, si arbitrul a vazut tinerea de pe tricou si caderea in bazin a atacantului. Dar doar pe-a 7-a reluare mi-am dat seama.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    nu a fost nici primu.. a faultat rapidistu cu 2 secunde înainte.. pw ala cu foarfeca.. si porma la lovit portarul
    A pus mana pe el, nu cred ca l-a lovit, nu stiu daca e fault.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #84
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai nu, dar meritam sa castigam meciul trecut cu Farul.
    As fi dat 1p lu CFR pierzand 2, daca-mi dai 2p de la Farul, cum trebuia.

    Iar la Craiova aia de la coada clasamentului, Farul merita sa ia 5!
    Vad ca nu prea urmaresti cu atentie liga 1, cele mai nemeritate puncte ale Viitorului au fost cele de la Sepsi, nu cele cu Rapid si Craiova.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •