Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 76

Thread: Etapa 15 2022/2023

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1

    Etapa 15 2022/2023

    21.10. 19:30 Rapid Bucarest - Farul Constanta

    22.10. 16:00 FC Voluntari - Chindia Targoviste
    22.10. 20:45 U Craiova 1948 - FC Hermannstadt

    23.10. 12:30 Mioveni - Botosani
    23.10. 17:15 UTA Arad - Univ. Craiova
    23.10. 20:00 U. Cluj - CFR Cluj

    24.10. 17:15 Petrolul - FC Arges
    24.10. 20:00 Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In mod normal, ultimul meci al gansacului sâsâit la cârma umilitei eschimoșilor din Groenlanda. Multumim Nicolae Pisdică pentru momentele unice de ridicol care au golit capitala de opincari si nespalati din judetele limitrofe. Slobozul de pe obraz sters cu mâneca sumanului, la Silkeborg, cu repetir in capitală, merita un moment kodak 👍

    PS. Aici e nevoie de 3x mai multa branza decat a dat nea cici la nunta fecesebistului Simion, ca sa scoata si sarakiile un punct. Se suie pe ei ceangăii, o sa fie pline ambulanțele de pui de crevedia.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Prime Ronaldo a fost Sapunaru la golul asta egalizator, cum a plutit in aer! Sapunaldo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Nu am mai văzut de foarte multa vreme un meci atât de bun în liga-1.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Eu de cand ma stiu ca urmaresc fotbal la noi, meciul Rapid - Farul (si invers ) a fost de obicei spectaculos si ... Rapid are probleme
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Iar ne fut arbitrii, ne anuleaza gol clar muncit si meritat!
    Trebuia sa castigam cu 5-1 meciul asta, al 3-lea furt in ultimele 4 meciuri pe Giulesti!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu de cand ma stiu ca urmaresc fotbal la noi, meciul Rapid - Farul (si invers ) a fost de obicei spectaculos si ... Rapid are probleme
    Ce probleme are bai habarnistule? Cu arbitrajul, da clar are probleme. 2 p furate de gunoaiele cu VAR-ul lor, dupa ce tot cu VAR-ul ne-au mai furat de 2 ori luna asta, tot acasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Iar ne fut arbitrii, ne anuleaza gol clar muncit si meritat!
    Trebuia sa castigam cu 5-1 meciul asta, al 3-lea furt in ultimele 4 meciuri pe Giulesti!
    Să îi iau morții în paulă regelui!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Ce probleme are bai habarnistule? Cu arbitrajul, da clar are probleme. 2 p furate de gunoaiele cu VAR-ul lor, dupa ce tot cu VAR-ul ne-au mai furat de 2 ori luna asta, tot acasa!
    Aici se joaca football nu handball ​... stiutorule
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Mana a fost in pozitie naturala, lua-v-as ochii stricati de pe raft!
    Si nu se da hent la sut de aproape mai ales cand mana e in pozitie normala!

    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Să îi iau morții în paulă regelui!
    Am dat cu el de pamant azi, dar arbirul ne-a furat victoria meritata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Un meci bun, Rapid joacă fotbal cu echipele bune care nu parchează autocarul. Trebuia victorie azi la câte ocazii au fost, dar finalizarea la mulți jucători lasă de dorit. Probabil va fi locul 3 după turul campionatului. Nu-i rău.

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mana a fost in pozitie naturala, lua-v-as ochii stricati de pe raft!
    Si nu se da hent la sut de aproape mai ales cand mana e in pozitie normala!
    Aici dezbaterea e mondiala. Nu mai stie nici dracu' cand se considera hent. Se tot schimba nuanta regulamentului in fiecare saptamana ... E la aprecierea arbitrului ... sau al Domnului VAR, mai modern
    Daca am inteles bine in ultima vreme regulamentul e cinic. Atingi mingea cu mana, e hent indiferent ca e de la 1 cm sau la 10 m.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Cata inversunare pt un meci intre 2 purtatoare ilegale de nume. :d Prima repriza a celor din camp, a 2a clar a celor de pe stadionul de langa gara. Raman la parerea ca mare parte din punctele gazdelor sunt datorate publicului, nu valorii lotului. 2 se bat, CFR castiga campionatul fara emotii.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Valoare, nevaloare, am dat cu ei de pamant si trebuia sa castigam, daca fotbalul era corect si arbitrul ala de kkt nu anula un gol perfect meritat, ce in opinia mea a fost valabil.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Aici dezbaterea e mondiala. Nu mai stie nici dracu' cand se considera hent. Se tot schimba nuanta regulamentului in fiecare saptamana ... E la aprecierea arbitrului ... sau al Domnului VAR, mai modern
    Daca am inteles bine in ultima vreme regulamentul e cinic. Atingi mingea cu mana, e hent indiferent ca e de la 1 cm sau la 10 m.
    In Anglia nu e asa, de aia n-au dat penalty la Gabriel in meciul cu Liverpool.
    Ce-i drept, acolo nu a fost toata mana departata de corp, ci doar antebratul.
    Dar ambele pozitii sunt cat se poate de naturale cand te intorci dupa adversar si acel adversar iti suteaza in mine de langa tine, la asa ceva nu se da hent daca te respecti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    In Anglia, in Anglia ... nu acolo e centrul fotbalului mondial. Stai sa vezi la CM ce ne asteapta. Parca vad controverse interminabile
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    In Anglia Arsenal a fost furata de arbitrii anu trecut si in meciul cu United, s-a plans, si apoi n-a mai fost furata (cu exceptia penalty-ului lu Leeds dintr-un ofside de 2 metri) ba chiar usor avantajata, aici Rapid e furata 4 meciuri la rand, se plange prin comunicat oficial semnat de Niculae, si e furata la drumu mare de victorie total meritata acasa cu Farul, care ar face doar mai interesant campionatul, nu l-ar ucide! Asa e tratata Rapidul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Cata inversunare pt un meci intre 2 purtatoare ilegale de nume. :d Prima repriza a celor din camp, a 2a clar a celor de pe stadionul de langa gara. Raman la parerea ca mare parte din punctele gazdelor sunt datorate publicului, nu valorii lotului. 2 se bat, CFR castiga campionatul fara emotii.
    Eu ma raportez la echipa asta ca la continuatoarea echipei Rapid. Cât despre viitoarea campioana, cred ca mai toată lumea are aceeași părere cu a ta.
    În alta ordine de idei, te așteptăm și pe tine pe Giulesti, sa aduci ai tu puncte echipei.😁
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Johnny, eu inteleg suferinta ta
    Dar sa stii ca trebuie sa fii mai pragmatic in analiza. Nu va fura nimeni. Se aplica un regulament incoerent, dar regulament.
    Iar acum ca vad reluari, se pare ca hent e clar, nefericit pt Rapid, insa hent. Sa fim cinstiti. Oricum nu e esential pt urmarea campionatului. Rapid poate face diferenta la ce ramane de jucat, la fel ca Arsenal.

    La un moment dat trebuie aplicat ceva regulament. Schiop cum e, dar trebuie aplicat. Altfel e ca in targ. Ne luam de gat la fiecare pasa la mijlocul terenului
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Eu ma raportez la echipa asta ca la continuatoarea echipei Rapid. Cât despre viitoarea campioana, cred ca mai toată lumea are aceeași părere cu a ta.
    În alta ordine de idei, te așteptăm și pe tine pe Giulesti, sa aduci ai tu puncte echipei.😁
    Ma cam asteptati degeaba! Eu am ajuns in faza aia a vietii in care astept doar sa pot sa-mi duc nepotii pe viitorul stadion din Constanta sa vada noua echipa a orasului, a cam trecut timpul pt rivalitati.

  19. #19
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Meci bun, dar savoarea spectacolului e golul. S-ar putea ca in Giulesti sa fie putin diferita optica si bara aia sa fi avut valoarea unei triple, pe Copacabana 🤣 Rapid a facut meciul sezonului, dar cu atatia ratalăi nu poti castiga meciuri. Nu e niciun ghinion, e lipsa de valoare macră. Faci 10 transferuri, toate ratate, greul il duce tot vechea gardă. Șucu, daca vrea performanta, sa-i dea afara pe toti care au parafat ultimele achizitii. Asa face un sef de trib cand supusii toacă banii actionariatului pe nimic 👍

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca nu era henț era aut de poarta. S-au legat de henț, ca era reluarea mai bună 🤣

  21. #21
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Astia n-au invatat nimic dupa meciul de la Ploiesti, aceeasi frustrare care-i face sa vada alt meci. Pe ocazii mari de gol la pauza trebuia sa fie 4-1 pt Hagi, cum sa spui ca doar tu ai jucat?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •