Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 76

Thread: Etapa 15 2022/2023

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Astia n-au invatat nimic dupa meciul de la Ploiesti, aceeasi frustrare care-i face sa vada alt meci. Pe ocazii mari de gol la pauza trebuia sa fie 4-1 pt Hagi, cum sa spui ca doar tu ai jucat?
    Marsh la dioptrician, bunicule.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Daca nu era henÈ› era aut de poarta. S-au legat de henÈ›, ca era reluarea mai bunã ��
    De la tine nu mai am sperante, te-ai uitat cu ceafa la faza aia cu out-ul inexistent.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,103
    Reputatie
    1
    Mars sa-i spui lu' doamna ******, tarane! Acelasi labagiu habarnist ai ramas.

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Rapid e furata 4 meciuri la rand, se plange prin comunicat oficial semnat de Niculae
    O sa se regleze si asta, nu degeaba a urcat impetuos in comitetul executiv 🤣

    Daca stam cu lupa si observam ce ne convine, nu vedem ca golul lui Morais, cu Botosani, a venit dupa un fault clar in atac al rapidistului. Faultul la Papeau chiar nu a necesitat mai mult de un galben. Ala era un godac cãruia ii ticaia ceasul pana cand s-ar fi accidentat. La fizicul ãla poti aplica pentru delfinariu, sa tii mingea pe mustati cu focile.

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Johnny, ai redevinit rapidist?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Mars sa-i spui lu' doamna ******, tarane! Acelasi labagiu habarnist ai ramas.
    Asta da limbaj de bunic. Bunic de hitleri si caliguli.
    Si cam cu tot atata pricepere de fotbal cat aveau si aia.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Johnny, ai redevinit rapidist?
    Mai bine decat viitoro-furunculist la creier.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Faultul la Papeau chiar nu a necesitat mai mult de un galben. Ala era un godac cãruia ii ticaia ceasul pana cand s-ar fi accidentat. La fizicul ãla poti aplica pentru delfinariu, sa tii mingea pe mustati cu focile.
    Last edited by Johnny D; 21st October 2022 at 23:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta e frumusetea fotbalului. Ne uitam impreuna si vedem lucruri diferite 🤣

    Vad ca meciul cu Dumbravita nu l-a inclus in comunicat D Niculae. Pai, cum isi permite ãla sa lase suspansul pana in repriza a 2a, cand putea sa rezolve meciul in prima?

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    P-aia-i bateam si-n 10 oameni si cu penalty pentru ei, nu era o problema.
    Si-au semnat infrangerea in momentul cand au acceptat banii din bilete, sa joace pe Giulesti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Mai bine decat viitoro-furunculist la creier.
    Mai bine fii atent la limbaj, moderatorule
    Altfel intru tare la tine ca la Hingher pe vremuri sau la alti natarai ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Probabil cel mai bun meci urmarit anul acesta in Liga1, a mai fost si CFR:Sepsi la fel de bun.

    Astfel de meciuri sunt rare in Liga1....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #31
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    ba m'aitza, io am crezut ca tu ai doar pitici pe creier cand vezi ros albastru dar m am inselat. cum plm o dai ca ti o iei in cioc aproape zi dezi, esti un natarau...ciorbica a dat de inteles ca esti tare prost.
    mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai bine fii atent la limbaj, moderatorule
    Altfel intru tare la tine ca la Hingher pe vremuri sau la alti natarai ...
    Eu doar am replicat, supermoderatorule, daca n-ai observat.
    Dreptul la replica e garantat de constitutie, mai bine ai avea 2 neuroni in cap.

    Tu-ai crezut ca ma refeream la tine? Era vorba de diferenta dintre rapidist si pseduofarist.
    Ai si tu problemele tale cum le avem toti, dar pana sa ajungi Ciorbica... Doamne fereste.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    ba m'aitza, io am crezut ca tu ai doar pitici pe creier cand vezi ros albastru dar m am inselat. cum plm o dai ca ti o iei in cioc aproape zi dezi, esti un natarau...ciorbica a dat de inteles ca esti tare prost.
    mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni
    Ciorbica e aproape la fel de zero ca tine, doar ca mai intr-o dunga asa.
    Atat ati dat de inteles amandoi, cel mult.

    Adevarul a fost grait de jucatorii ambelor echipe si de antrenorii lor dupa meci, care au spus la unison exact ce-am spus si eu, de unde rezulta ce zero materie cenusie sunteti amandoi, ce ziceam si aseara despre Ciorbica. Cam atat.
    Last edited by Johnny D; 22nd October 2022 at 11:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Astia n-au invatat nimic dupa meciul de la Ploiesti, aceeasi frustrare care-i face sa vada alt meci. Pe ocazii mari de gol la pauza trebuia sa fie 4-1 pt Hagi, cum sa spui ca doar tu ai jucat?
    Ca s-o reiau la obiect, in prima repriza trebuia sa fie 3-2 cu multa indulgenta, nicidecum mai mult de 1 gol diferenta, deoarece am dominat si am avut si noi ocazii mari aproape ca ale voastre. Sa zicem 3-2 pentru voi dupa claritatea ocaziilor. Dar asa a si fost, 1 gol diferenta, deci dreptate. In repriza a 2-a insa trebuia sa fie 4-1 pentru noi, fara probleme. Lipsa totala de justete, pe care orice prost si afon in fotbal l-a sesizat.

    Fiecare cu meciul sau, unii vad un meci, altii altul. Cum zice Capitanu cu mult umor.


    Nu-i asa o mare problema, in ultimul meci din campionat o sa venim la malul marii sa ne luam punctele pierdute inapoi, ce daca ne-ati spart in ultimele 2 deplasari acolo? Nu vom uita meciul asta si nu se va mai repeta ce s-a intamplat in acele 2 jocuri, stai linistit.
    Last edited by Johnny D; 22nd October 2022 at 12:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,103
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Adevarul a fost grait de jucatorii ambelor echipe si de antrenorii lor dupa meci, care au spus la unison exact ce-am spus si eu, de unde rezulta ce zero materie cenusie sunteti amandoi, ce ziceam si aseara despre Ciorbica. Cam atat.
    Bai laba trista, Hagi aseara a zis ca trebuia sa fie 3-0 la pauza aseara (eu zic 4-1, iau in considerare si bara voastra si ocazia lui Munteanu cand a scapat singur si a fost semnalizat in offside, desi pe reluare s-a vazut ca fusese regulamentara pozitia si var-ul ar fi validat un eventual gol)...pana si Mutu a recunoscut cu juma de gura ca pe ocazii prima repriza a fost echilibrata.
    https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1...i-mutu-1988077
    Uita-te dracului pe ocaziile din prima repriza si vezi ce-ti da! Bine, la cat de tantalau esti ma astept sa mananci acelasi ***** in continuare.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Am scris in postul anterior obiectiv cum s-a desfasurat meciul.
    Te-am trimis la doctor pentru ca tu ai zis 4-1, o aberatie in sine. Ma mir ca de miri.

    Daca Hagi a zis 3-0 in prima repriza, si-a numarat doar ocaziile lui, tu ai numarat una in plus care nu exista, amadoi aveti nevoie de doctor. Am avut si noi 2 ocazii mari. Sau una mare si vreo 3 mai mici care fac cat una mare, din dominare, voi n-ati avut in afara de alea 3 nimic. Contra-atac, joc dezgustator in stil Tottenham sau Inter ati avut din plin, nu zic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,103
    Reputatie
    1
    Care voi, bai nataraule?
    Uite, cu jocul asta pe contre in deplasare care mie imi aduce aminte, pastrand proportiile, de jocul nationalei din America si cu mult bulan au 5 puncte in fata rapizilor, iar distanta se va face si mai mare in retur. Tragand linie, aseara Giulestina a fost echipa mai buna, dar fotbalul se joaca pe goluri.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Nu fii sigur. Cu Rapidul nu e de glumit.
    Suntem la 5p de voi jucand prost, stai sa vezi ce va fi cand vom juca si bine ca si ieri!

    Cum zic suporterii lu Tottenham, ca doar asta aud de vreo luna incoace!


    Oricum anu asta am zis ca ma concentrez mai mult pe Arsenal, nu pe Rapid. Rapidul e unde era Arsenal acu 2 ani, in debut de formare. Peste 2 ani voi nici n-o sa mai existati pe langa Rapid, asta ti-o spune nataraul. Tine bine minte peste 2 ani ce-am discutat azi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,103
    Reputatie
    1
    Nu cred ca recuperati, in deplasare sunteti mielusei si aveti cateva deplasari nasoale in retur. Si ai grija ca nu fata de Hagi trebuie sa recuperati, ci fata de CFR care probabil va avea tot 5 puncte in fata voastra dupa ce-si joaca restantele.
    Hagi are nevoie in perioada de transferuri de un Tamas pe linia de fund, de un fundas lateral in locul acelui copil pe care-l tot forteaza si sa schimbe vitaminele ca sa nu se mai termine benzina in repriza a 2a...in felul asta isi poate asigura locul 2 la final.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Nici eu nu cred ca recuperam, faza aia cu paralela intre noi Tottenham a fost o gluma, asa scuza ei jocul prost.

    Dar faza aia ca vom progresa de la an la an n-a fost.

    In acelasi timp, nu vom mai fi mielusei la voi acasa, in ultimul meci. We'll give you hell.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rapid are al 5lea lot ca valoare din ligã, orice e peste statistica asta e plusvaloare, oricum ai lua-o 👍 Nu e ca si cum ar fi Hermanstadt acolo, nici sa o dam in ciungã acum, sa supralicitãm o pozitie oricum intermediara. De pe margine au venit jucatori in general slabi, plafonati, totusi Emmers ãsta, ca orice olandez, stie putin fotbal. Ia, bã, din Olanda, daca tot ai bani, nu mai aduce de la Columbus, de prin parcuri, fosti fotbalisti de la groapa de lãturi de la Ovidiu! Sefer, ca orice fatalau, a inceput sa se creada Ronaldinio, rateaza ca un ******* pt ca vrea sa dea fancy, trendy. Un cocalar nenorocit, dar fata de ce a adus Nuculae si ãsta pare fotbalist 🙃

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Lasa ca-ti place foca aia cum duce mingea pe mustatzi, stie foca cu dansa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Toni Piatrã efectiv isi bate **** de liga 1, 4/4 castigate. Ce a stricat prostalaul de Mihalcea in 10 etape a reparat Toni Greblã in 4 🤔 Nu intamplator poate, cam singurul antrenor cu coae de la wcbs, chiar daca i-au crescut mai tarziu. Si cu un fotbal interesant, plus golul campionatului.

    Acum imi dau seama ca am pierdut doo punte cu FC Calu, in cupa, mizeria puscariasului abia a scos un egal cu sãsãlãii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •