Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 78

Thread: CM 2022 Grupa H: Portugalia Ghana Uruguay Coreea de Sud

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Ghana :
    Ati Zigi - Seidu, Amartey, Salisu, Baba - Partey, Abdul Samed - Kudus, A. Ayew (c), J. Ayew - Williams.

    Uruguay :
    Rochet - Varela, Gimenez, Coates, Olivera - Pellistri, Valverde, Bentancur, De Arrascaeta - Suarez (c), Nunez.

    Deci fara Cavani
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Ce tampiti ghanezii. Au ei complexul uruguayan la penaltiuri.

    Cum sa dai in halul asta ba? Si bunica dadea mai bine.


    Mondialul penaltiurilor jenante. Cred ca s-au inscris in jur de 40-50% din totalul penaltiurilor at best.

  3. #45
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Ghana rateaza un penalty. Meciul va degenera si se va lasa cu cartonase rosii

  4. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E stilul clasic al uruguaienilor, din 1930 si pana astazi. America de Sud sa vina, bă, cu două echipe la mondial, atat. Restul in Conference, cu fcbs, ballkani si zalgiris.

  5. #47
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bine, eu v-am spus de Arrascaeta ca e genial, voi ma frecati la icre cu Valverde 😒

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Stai ca vin cu 6/10 de la urmatorul mondial. Plus una in playoff. Nici nu stiu de ce mai joaca aia calificarile. Si vreo 18 meciuri sau cate au.
    Oricum Bolivia e muci cand nu joaca pe plaiurile lor de 3000 m+. Venezuela asemenea.

    Deci se califica practic 6 din 8 sigur, potential 7 din 8. Mai da-o-n plm de treaba.

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Ce penalty în scârbă a dat ala. S-au dus pe sulă ghanezii. Totuși Uruguay încă tremura pentru calificare. O victorie a celor din Korea ii trimit pe asiatici în optimi.

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Clasic, ca in 2010 ! Ghana cu penalty-ul ratat, Uruguay cu calificarea...

    Oricum jenant rau sa bati asa penalty, intr-un asemenea moment, si vs tara "enemy" !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bine, eu v-am spus de Arrascaeta ca e genial, dar ratalăul de antrenor argentinian al Uruguaiului l-a tinut rezerva un meci jumate si a mers clasic, pe jucatori cu cv monden, fanii tabloidelor si panarame expirate. Flamengo tres, rreal madrid zero. Aia e.

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Uruguay de ce nu joaca asa de la inceput? Fac antijoc desi pot juca excelent.
    Daca se califica pot elimina si Brazilia

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pitina lume a observat ca la korieni a intrat Kwon in locul lui Kim. Astea deja sunt masuri drastice in apararea koriană, au ramas doar 4 Kimi 😪

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Inaki Williams asta e un fel de Walmart Jesus. Nu stiu de ce s-au sinchisit aia sa-l ia la ei de la spanioli.

    Ar zice Ioan ca nu conteaza numerele pentru atacanti, atata poate si el sa-si apere Iisusul. Ei bine Inaki asta e si mai muci. Si nu se dezice nici la nationala.
    Iti da un gol la 6 meciuri daca ai bulan, daca nu aia e..

  13. #55
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Ce comentatori prosti are și TVR-ul. Cică penalty la faza asta. Nu e niciun contact, s-a aruncat Nunez ala ca Ronaldo în piscină.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Inaki Williams asta e un fel de Walmart Jesus. Nu stiu de ce s-au sinchisit aia sa-l ia la ei de la spanioli.

    Ar zice Ioan ca nu conteaza numerele pentru atacanti, atata poate si el sa-si apere Iisusul. Ei bine Inaki asta e si mai muci. Si nu se dezice nici la nationala.
    Iti da un gol la 6 meciuri daca ai bulan, daca nu aia e..
    Nu-mi compara bijuteria cu schija aia de gorun negru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Arbitrajul german e mult peste nivelul fotbalistilor din aceasta tara. Excelenta decizia lui Siebert 👍

  16. #58
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Arbitrajul german e mult peste nivelul fotbalistilor din Germania
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Seamana cu Romania.


    Ma rog, arbitrajul international, sa specificam.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu. Kovacs (caruia comunistii i-ar fi spus Covaci ) e acolo din alte interese. El e un arbitru cel mult mediocru, arogant, țîfnos. Nu tin minte sa fi facut vreun meci memorabil in viata lui, dar stiu 40 de partide stricate cu insolență. Pana si Lahoz a facut un meci magistral in viata lui, finala Sity - Celsi. Ce **** mea a facut acest Covaci de e tinut atata pe coae nu pot sa inteleg 🤮

  19. #61
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sunt curios daca la acest CM va fi vreo echipa care va face doar doua faulturi intr-un meci, ca blatoșani impotrva fcbs, aseara 🤮

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Kim jun Kim num,
    Uruguai cum ii, cum nu-i!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Ce-mi place moaca castorului dintos, mai sa planga de ciuda ca au dat gol coreenii si sunt out in momentul asta.

    Asa ba pulelor daca jucati din an in paste, la 2-0 deja s-au bagat cu curul in poarta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •