Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 111 of 111

Thread: CM 2022 Grupa C: Argentina Arabia Saudită Mexic Polonia

  1. #106
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Polonezii si-au facut treaba ! Nu au luat golul 3 si nici nu au luat galbene !

    Mexic nu a mai dat golul 3 !

    Noi daca eram in locul polonezilor, ori luam 3-0 de la Argentina in min 96, ori facea Mexic 3-0 in 97 =))

    Asa ca Bravo Polonia ptr calificare !
    Eu unul nu-mi amintesc macar un meci al nationalei noastre la un turneu final in care sa fi jucat asa penibil ca polonezii...nici macar cu nea piti antrenor, cand baga autocarul.

  2. #107
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Doar asa ca o idee... xg pentru Argentina la 2-0 cu Mexic: 0,26, si la 2-0 cu Polonia 3,83.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #108
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Eu unul nu-mi amintesc macar un meci al nationalei noastre la un turneu final in care sa fi jucat asa penibil ca polonezii...nici macar cu nea piti antrenor, cand baga autocarul.
    In 2016 la CE a fost record. Cel mai slab fotbal din istoria Romaniei la un turneu final. Ultimul la care ne-am calificat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #109
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In 2016 la CE a fost record. Cel mai slab fotbal din istoria Romaniei la un turneu final. Ultimul la care ne-am calificat
    Sunt de acord cu tine, dar asa slabi cum am fost noi am iesit la joc, am cautat poarta. Astia in seara asta s-au multumit sa numere minutele pana la final, Argentina putea sa joace fara probleme fara portar.

  5. #110
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Doua echipe, Polonia si Mexic, care nu meritau sa se califice, dar in mod egal. Nu am vazut marea superioritatea mexicană decat la 1-0, cand sauditii au cedat meciul si ratalăii au irosit 30 de ocazii uriase. Aia nu e echipa de calificare, daca din 7 contre 4 vs 1 nu dai un gol. Pur si simplu i-au invitat sa marcheze, a fost un non combat antologic. O echipa de cotonogari care nu a demonstrat nimic. Daca nu rata Lewa erau eliminati de acum 5 zile. Tata Martino, cu un fotbal din alt secol. La revedere, un gunoi 👍

  6. #111
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Polonia si Mexic au fost aproape sa fie departaje de criteriul fair-play cum s-a intamplat in 2018 cu Columbia si Senegal
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •