Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 111

Thread: CM 2022 Grupa C: Argentina Arabia Saudită Mexic Polonia

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Final de poveste, cu portarul saudit plutind maiestuos pt poze si copertile ziarelor, dar fiind si eficient, deopotriva.

    Herve Renard, antrenor. Cat sa mai castige cupa africii, are deja vreo 3 acasa. E timpul pt alte provocari

  2. #23
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Mi se parea mie ca il stiu de undeva pe antrenorul sauditilor.

    Absolut jenant rezultat pentru Argentina, mai ales ca au luat golurile devreme si aveau o gramada de timp sa revina.

    Nu a mai fost un rezultat atat de jenant pentru o echipa cu hype, de la Franta Senegal in 2002

    Acum le va fi extrem de greu cu Polonia si Mexic...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Africanii astia mereu incurca borcanele unora sau altora.

    Doar ca astia nu-s africani, stai asa. Penibil adevarat. Nici macar africani nu sunt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Aflam din gsp ca marcatorii sauditilor au fost antrenati, in 2014 de Reghele blatului si 2019 de Lucescu jr, astfel explicandu-se si forma lor extraordinara de la acest CM. Daca stiam asta ininte, daca nu eram asa ignoranti, jucam si eu la pariuri cota asta de 1 pauza/ 2 final. Imi luam si eu Lamborghini galben si leopard, cum are fiecare saudit antrenat de Reghe in 2014.

    Ma surprinde ca Printul camilelor, Golanoiu Cocalaroiu, nu are niciun elev la acest CM de care sa fie mandru. La cat s-a plimbat prin toate tarile astea de *****, sa nu ai un marcator la CM, ma?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #26
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Poti sa intorci meciul pe toate partile, Argentina n-are nici o scuza, a avut o repriza intrega pt. a egala, macar...

    O sa aibe 2 meciuri de foc
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Cum Dumnezeu a făcut Argentina 35 de meciuri fără înfrângere? Au jucat cu toți mayasi aia prin Bolivia și Peru probabil.
    Romero le-a mâncat meciul. Jalon acolo în apărare. Trebuie sa intre Martinez titular.

  7. #28
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    polonia vs. mexic... ce plictiseala, joaca la 0-0

    sper sa le incurce sauditi calculele si sa plece ambele acasa, ai ajuns la CM si tu iti bati joc de suporteri/telespectatori cu gafele pe care le fac, in loc sa-ti dai viata pe teren te multumesti cu complezenta la un campionat mondial.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cred ca baietii din nationala Poloniei sunt suparati oe Lewa ca ii califica mereu, ei fiind niste neispraviti de prima clasa. De aia nu trimit nici macar o uitatura spre Lewa, despre pase ce sa mai vorbim. Stateau si ei ca noi si frecau pla o luna, ce sa faci cu nulitatile astea la mondial. Trist sa fii varf polonez in astea 45 de minute.

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta e. N-am apucat sa scriu, ca a si ratat 11m Lewa ex.Gol 👎 Gata, ba, atarna-ti coaele flambate in cui si iesi in mm! Nu-i mai pasati, ba, da-l in mm de ratalău!

  10. #31
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Final de poveste, cu portarul saudit plutind maiestuos pt poze si copertile ziarelor, dar fiind si eficient, deopotriva.

    Herve Renard, antrenor. Cat sa mai castige cupa africii, are deja vreo 3 acasa. E timpul pt alte provocari
    Ar fi una mare aici in Europa, pe meleagurile po****te candva de daco-geti.
    Dar cred ca baietii nostri au deja mijloace sa contracareze metodele lui Herve care i-au bagat in priza pe africanii si arabii pe unde a facut minuni. Miserupismul lor e bine sedimentat de ceva vreme si e greu de invins.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    fara sut pe poarta, trageri de timp ca n liga lui burleanu. asta este nationala polacilor, calificata la mondialul qatarez. cm de kkt!
    Last edited by delaoltenia; 22nd November 2022 at 20:03.

  12. #33
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    fara sut pe poarta, trageri de timp ca n liga lui burleanu. asta este nationala polacilor, calificata la mondialul qatarez. cm de kkt!
    si cand ne gandim ca, la editia viitoare a CM o sa fie 48 de echipe...
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    si cand ne gandim ca, la editia viitoare a CM o sa fie 48 de echipe...
    si cand ne gandim ca s a inceput cu 13!
    cu 48 maharii fotbalului vor bani, cat mai multi, dar uita sa anunte pulimea privitoare ca avem si un cost ascuns. scaderea nivelului competitiei!

    edit.
    sanse mai mari ptr nationala lui burleanu & secu, europa merge cu 16 in loc de 13.
    Last edited by delaoltenia; 22nd November 2022 at 20:25.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Au jucat sauditii cu argentinienii cum jucau romanii in vremurile bune. Superb meci contra marii favorite.
    Dincolo Lewy ramane fara gol la CM, l-a fentat Ochoa. Din ce am vazut mexicanii ar cam fi meritat sa castige.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #36
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Lewa, in fata primului gol al lui la vreun mondial, s-a panicat si a ratat !

    La Euro nu a iesit dintr-o grupa, unde in general mergeau si 3 mai departe....

    Cam asta e diferenta intre el si legenda Bale
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ar fi una mare aici in Europa, pe meleagurile po****te candva de daco-geti.
    Dar cred ca baietii nostri au deja mijloace sa contracareze metodele lui Herve care i-au bagat in priza pe africanii si arabii pe unde a facut minuni. Miserupismul lor e bine sedimentat de ceva vreme si e greu de invins.
    Si acum e po****t tot de daco-geți. De ăia care stateau in copac, necuceriți 🤣

    Pe mine ma uimeste ca Iordanescu are salariu mai mare decat vreo 6 antrenori de la mondial. Ceea ce e incredibil, el fiind urna 3, ultimul loc in grupa cu neica nijmegen. Castigi mai mult ca Predator ăla al Senegalului. Pai, aia au jucat fotbal, ma, nene, sunt campionii Africii ☹️

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Al Shahrani s-a accidentat foarte serios cand a primit genunchiul ala in fata de la Al Owais catre finalul meciului cu Argentina. Mandibula fracturata, hemoragie interna.. Mondialul asta s-a terminat pentru el.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #39
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Pana la urma egalul Mexicului o ajuta pe Argentina. Pot câștiga grupa argentinieni cu 2 victorii.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1
    Doar ca le trebuie 2 victorii

    Mexic mi se pare echipa tare. Polonia probabil ca o vor lua contra Argentina.
    Vad Argentina cu 4 pct la final de grupa.
    Last edited by delaparis; 22nd November 2022 at 23:27.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E pehlea poolii si Mehico. Panarama de antrenor si echipă. Defileaza Arhentina cu amandoua, asa modesta cum a fost astazi 🤫

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1
    Ezit.
    Si eu eram gata sa zic ca alea doua Mexic si Polonia se pregatesc sa piarda urmatoarele doua meciuri deorece Argentina va sterge pe jos cu ele.
    Dar tare cred ca Messi nu tine la presiune. A dat din nou in ultimele minute o lovitura libera pt el in tribune. Exact ca in finala CM 2014. De asta Maradona e Maradona si Messi e (doar) Messi. Maradona era in stare sa se rupa in doua pt echipa. Messi doar incearca sa ajute pe aici pe colo.
    Argentina trebuie sa castige meciul urmator pt a spera. Mexic se multumeste cu un egal.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •