View Poll Results: Pe ce loc se claseaza Romania?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • 2

    2 66.67%
  • 3

    0 0%
  • 4

    1 33.33%
  • 5

    0 0%
  • 6

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 60

Thread: Calificari Euro 2024: Grupa I Elvetia, Israel, ROMANIA, Kosovo, Belarus, Andorra

  1. #1
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0

    Calificari Euro 2024: Grupa I Elvetia, Israel, ROMANIA, Kosovo, Belarus, Andorra

    Calificarile sunt intre martie si noiembrie 2023, primele 2 se califica.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    La cât de slabi suntem, sigur ne încurcăm și cu Kosovo sau Belarus. Șanse mici de calificare

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Grupa usoara. Avem sanse
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Am avut bulan dus la extrem.

    Norocoasa rau si Elvetia
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #5
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,049
    Reputatie
    1
    Ca sa fie bulanul complet, n-ar fi rau ca pana in martie sa fie si Belarusul exclus din competitii.

  6. #6
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Funny - avem chiar sanse la barajul pe ruta Nations League, daca absolut niciuna clasata mai jos ca noi nu se califica direct. Riscurile sunt Suedia (cu Austria si Belgia), Turcia (cu Tara Galilor, Croatia, Armenia), Bulgaria (cu Muntenegru, Serbia, Ungaria), Slovacia sau Luxemburg (cu Islanda si Bosnia pt. locul 2) si Georgia (cu Scotia si Norvegia pt. locul 2). Desi un baraj cu de exemplu Irlanda/Albania/Muntenegru parca ar fi mai greu decat meciurile din grupa.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #7
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Urez succes statelor Israel si Elevetia in temerara tentativa de a se califica in dauna noastră, echipa incropită pe simpatii, slugărnicii si idei fixe. Ne-am saturat, in **** mea, sa incepem inca o campanie de calificare cu Puscas, Bancu, Marin, Tanase, umilitii Muntenegrului si ai oricui reuseste sa isi incalte espadrilele invers. Multa-multa **** in avans selctionereului, daca o sa convoace mai de un fotbalist de la fc fcsb, adica Olaru, pt a se impăca inca o data cu voievodul Fecali. Ei nefiind certati, dar orisicat.

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Grupa usoara. Avem sanse
    de Israel si Kosovo nu trece Edi o sa vezi...

    Romania arata rau de tot
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eu zic ca Xhaka de bucurie c-a vazut ca e calificat din oficiu la Europene, a rupt pe Liverpool asta seara!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Edi Iordanescu "Daca nu ne calificam la Euro, va fi altcineva in locul meu"



    Eu as spune altfel, in toamna anului viitor o sa constatati mai bine nivelul selectionerului.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Iedi are o inalta tinuta morala, isi va da cu demnitate demisia desi dupa ce va obtine locul 4 in grupa asta o sa fie rugat cu lacrimi sa mai ramana. Sau poate ca va pleaca primul sperand sa evite mult asteptatul sut in cur.

    Serios vorbind, grupa asta e o ironie a sortii, e tragic sa ai bulan maxim la tragerea la sorti dar sa fii asa de slab incat asta nu te ajuta sa mergi mai departe. Ma rog, ar mai fi nevoie de vreo 4-5 minuni legate ca sa ne calificam din cea mai slaba grupa de calificare posibila. Si inca vreo cateva ca sa nu ne facem de ras in cazul unei potentiale calificari.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Grupa e atat de slabă, ca l-as fi demis pe Iedu si as fi semnat cu Magiun, Aurică Șunda sau Gică Ciorceri, cu Viorel Hizo director sportiv. Faceam economie de 400 de mii pe an, cu care mai dezvoltam cateva sectii de minifotbal. La urmatoarele alegeri ieseau mai multe voturi decat echipe, ca in parlamentul sovietic.

    Aceasta fantastica Kosovo, de care tot auzim că va rupe, are victorii la Cipru si Irlanda de Nord in ultimul an. Si cam atat. Cu siguranta le tinem pumnii, dar sunt slabanogi rau de tot. Mai bine ii trimit sa joace p-aia de la Ballkani, care s-au pișat pe campioana țării, decat sa aduca toti mercenarii sclifositi care nu bat pe nimeni.

  13. #13
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Ne duelam cu Israel si Kosovo pentru locul 2 . Israel a crescut in joc deci va fi un duel echilibrat. Elvetia nu va avea probleme in aceasta grupa.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #14
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sigur, atunci cand am spus-o noi s-au oparit toti cretinii. Acum e by Ionut Pirvu, un baiat care a jucat si el cu fcbs prin liga sampionilor. Intrebat ce parere are despre nationala, a dat un raspuns sincer, care il onoreaza.


    Eu cred că sunt unele meciuri la care sunt aduși jucători doar ca să fie vânduți!

    Asa se intampla la noi, dar nu e vorba doar despre echipa de seniori. Uitati-va ce mizerie a facut Vasai la campionatul european under 19, jumate din lot erau ai lu' Haji. Cu Nicholas Popescu mare jogador, care la 20 de ani nu prinde niciun meci la Voluntari.


    De asta a si fost confirmat Iedu Politico. Un baiat cuminte, care isi face treaba. Se mai duce prin Qatar sa vada Elvetia, profesionist pana la maduva din moaste. Mai baga la misto cate un Cordea, un Pantea, un Petrila, un Paun. Si Tarnovanu ala mare portar ce era cand lua goluri direct din corner, de la Silkeborg. Bine ca apara in liga 1, senzational, marile ocazii ale Botosaniului

    Bine, ba, il chemi pe ala din Italia, de la Frosinone, liderul ligii. Il bagi 5 minute in doua meciuri. Eu am dubii legate de baietii astia din diaspora, care nu ne mai vorbesc limba, nu mai simt romaneste, cu care nu mai impartim aceleasi idealuri. Ba, dar daca l-ai chemat, baga-l, in mortii lui, o repriza, sa vedem si noi daca e doar gura de el sau poate sa dea macar o pasa la adversar, cum face Manea. Sau Nedelcearu. Sau Vatajelu. Zici ca mare concurenta ce are acolo, Maldini, Baresi, Costacurta si Tasotti. Si nu are loc Boloca, bababatule, in mannschaftul pisdii.

    Inca o data, aviz cretinilor si respect Ionut Pirvu
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rocada interesanta in varful piramidei fotbalului mondial. Oscar Gloukh, Israel, un playmaker interesant, dar in general un mijlocas bun la toate, se transfera la Salzburg. Rares Ilie, un...inca n-am aflat ce joaca el mai bine, pt ca atunci cand nu e vopsit e fie accidentat, fie neacomodat, fie nepregatit fizic si nu face nici faza de aparare. In tot cazul, Rares Ilie, talentatul fotbalist roman, cum ar spune presa de specialitate , a semnat cu puternica Maccabi din Tel-Aviv. Pe felia din care a plecat Gloukh. Intelegeti acum care va fi raportul de forte in aceste preliminarii?

    Intre timp, a crescut fantastic acest Edon Zhegrova, kosovarul de la Lille. Incep sa prind sperante ca putem termina grupa pe locul 4
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Incep sa prind sperante ca putem termina grupa pe locul 4
    Romantic incurabil, cum bine te stiam.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Convocarile preliminare ale amantului Deliei, iedu politico, pt meciurile cu Andorra si Belarus miros a căcatul de care speram că s-a curatat nenorocitul asta. Ciocălău de la camile, stanciu de la fc pangolinu, mihaila si geamanul lui ratat, micul penis tatuat, fl tanase (camile), paun (wtf), v gheorghe, alexi pitu (ahaha, cata slugarnicie), rotariu (double wtf) 🤣 Ca sa stie toata lumea cate alocatii primeste gunoiul asta la sfarsit de luna pt vopsit nulitati. Daca e de râs, e unul cu vomitat la final. Bleah, ce jeguri! 🤮

  18. #18
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    L-a luat și pe Chiriches, norocul nostru ca s-a accidentat ala.

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Începem cu aceleași gloabe ca anul trecut. Penis Man, Tănase cămila, Popescu din Crevedia și tot felul de nulități. Eu nu știu la ce se mai aduc jucători din străinătate, atât timp cât aia nu joacă acolo, sunt niște jaloane la antrenamente. Mai bine jucam cu ăștia din campionatul intern, așa slabi cum sunt.
    Ma mir ca nu l-a chemat și pe faiantarul din Glasgow. Văd că rejelee se kk pe el, ca trebuia chemat marele Ianis. Da ma, trebuia chemat pentru alea 16 minute jucate în 5 meciuri în ultimii 2 ani. E în formă băiatul la frecat banca.

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Este inadmisibil si imi bag **** oficial in conducerea tehnica si administrativa a echipei nationalel sa il piedem le Coubiș. Acum, eu va intreb: jucati acolo cu Pirvulescu de la Brasov, asta spuneti? E mare valoarea pisdii aceat baiat? E peste capitanul u19 de la Milan, care joaca semifinala youth league? Mergeti in Qatar sa va lafaiti la biznis clas, sa vedeti fotbalistii de la Sity, Bayern, Monaco, Arsenal etc ai Elvetiei, dar nu va duceti sa discutati cu Coubiș, in Italia? Sa va luam in ****, bai gunoaielor! Stropița, Iedi, muriti, ba!

  21. #21
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bine ca l-am salvat macar pe Enes Sali, o mare valoare a scolii cu handicap locomotor romanesti 🤣 Bravo, felicitari, idiotii dreacu'!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •