View Poll Results: Cine va fi in "Big 4" la finele acestui sezon?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    7 63.64%
  • Liverpool

    7 63.64%
  • Arsenal

    3 27.27%
  • Chelsea

    5 45.45%
  • Manchester United

    3 27.27%
  • Tottenham Hotspur

    2 18.18%
  • Newcastle United

    4 36.36%
  • Alta, numiti-o!

    1 9.09%
Multiple Choice Poll.
Page 7 of 64 FirstFirst ... 567891757 ... LastLast
Results 127 to 147 of 1342

Thread: Premier League 2022/2023

  1. #127
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Bv Jesus ! Arsenal incepe cu 6/6 si cred ca anul asta va fi o batalie frumoasa intre Chelsea, Arsenal si Tottenham ptr 2 locuri de CL...

    Man Utd au ajuns circarii Europei )

    Dupa tragedia de sezon trecut, acum nu vor obtine nici locul 6.
    Momentan 0/6 cu Brighton si Brentford !

    Si ceva ce nimeni nu ar fi crezut: 0-4 min 35 cu Brentford ! Can't get any lower than this ! )

    Pacat de Ten Hag...a venit, l-au mintit ca ii aduc jucatori si acum va lua umilinta dupa umilinta pana va fi dat afara.

    ===

    PS: De Gea nu mai tb sa fie portar la Man Utd de acum vreo 2-3 sezoane deja, cand facea 20 de gafe pe sezon, sau cand a luat 11/11 goluri in finala cu Villarreal.
    Si in schimb, el are salariu de peste 20 de mil de euro pe an !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #128
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Are antrenament Brentford. United arata groaznic. Lotul e subțire rãu, la fel ca sezonul trecut.

  3. #129
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa stiti ca Geambaºu, acest ctp wannabe, nu scrie doar despre natatie, ci si despre un suporter al lui Tottenham care a fost injunghiat.

    https://www.gsp.ro/opinii/editorial-...at-671753.html

  4. #130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Pt prima data dupa mult timp sunt fan Chelsea in meci cu Spurs.
    Orice doar sa nu bata aia, ca m-am saturat de ei. Egal de preferat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #131
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Ce mizerie de echipã Spurs, nimic ba nu au jucat zero barat. Gol din corner la ultima fazã și un gol luat dupã o greșealã de prost fãcutã de Jorginho.
    Doua puncte pierdute aiurea. Dar asa se întâmplã când nu închizi meciul când ai ocazia.

  6. #132
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Egal nemeritat, arbitraj dezastros. Daca merita cineva rosu este Tuchel, un autist isteric. Conte, commedia dell'arte.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #133
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Chelisoul ala de arbitru ar trebui suspendat 10 etape. Fault la Havertz cu câteva secunde înainte de primul gol, plus offside la Richarlison, iar la golul 2, Cucurella a fost tras de pãr în fața arbitrului, fault în atac clar, nu trebuia executat cornerul ala.

  8. #134
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Chelisoul ala de arbitru ar trebui suspendat 10 etape. Fault la Havertz cu câteva secunde înainte de primul gol, plus offside la Richarlison, iar la golul 2, Cucurella a fost tras de păr în fața arbitrului, fault în atac clar, nu trebuia executat cornerul ala.
    Corect, cu exceptia ca Richarlisson a fost in offside. Nu conteaza ca fost afara din joc, nu a jucat balonul si nici nu l-a mascat pe portar caci Koulibaly a facut-o. Cucurella putea lua rosu direct in prima repriza cand l-a calcat voit pe Romero. Nici macar galben nu s-a dat. Cum am zis, egal nemeritat. Tuchel s-a salvat cu interviul dupa meci.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #135
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Richarlison a fost fix pe traiectoria mingii, asta s-a vãzut pe reluare. În fine, arbitraj incredibil de slab.

  10. #136
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    N-are nicio treaba atata timp cat Koulibaly a fost si el, inaintea lui. Singura situatie este daca l-a mascat pe portar si este exclus din cauza ca Koulibaly era pe aceesi directie in fata atacantului lui Spurs. Portarul a plonjat fara ezitare pe directia balonului fara sa-l opreasca. Deci nu se poate spune, de fapt, ca a fost mascat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #137
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Urata echipa Spurs...la fel si antrenorul Conte...dar omul are mental si stie sa isi motiveze echipa si sa le insereze rautate....pct nemeritat, dar important !

    In continuare mentin ca va fi o batalie tare tare in 3 intre Chelsea, Spurs si Arsenal ptr 2 locuri de CL.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Urata echipa Spurs...la fel si antrenorul Conte...
    Pai eu ce tot zic?
    Aproape ca m-am simtit vinovat cand au egalat de 2 ori desi imi doream egalul.

    Chiar si-n prima etapa cu sfintii, au fost dominati ca niste domnisoare primele 15 minute. Apoi daca iei posesia prima repriza cred ca sfintii au fost peste ei. Ei 2 centrari, 2 capuri, 2 goluri. Apoi la repriza a 2-a nici nu m-am mai uitat ca mi-a fost scarba dar si-a dat un sfant un autogol de Benny Hill.

    Nu e echipa rea Spurs, nu zice nimeni, dar e echipa urata, Atleticol de Londra ar trebui sa li se spuna. De ce vad englezii ca ar avea prima sansa la locul 3 doar ei stiu, n-are nici un sens.

    Richarlison ala e exact ce-am zis, un handicapat, zero barat. Mitrovic de la Fulham e cu 2 clase peste. Nu inteleg cum unii il vad fotbalist, e cea mai mare teapa din fotbal dupa jucatorul ala luat de Liverpool de la Newcastle, imi scapa acuma. Sa dai 60 de milioane de lire pe asa ceva... Pepe pe care am dat noi 70 e cu mult peste si nu mai are loc la Arsenal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #139
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Richarlison si Mitrovici sunt doi atacanti diferiti, primul poate juca extrema dreapta si stanga si atacant central, d'aia l-a cumparat Spurs, iar Mitrovici este un varf de atac autentic. Richarlisson este titular in echipa nationala a Braziliei si a salvat Everton de la retrogradare. Intrarea lui in teren ca si a lui Bissouma, Perisic si Moura a dat energie echipei si rezultatul s-a vazut la final. La cornerul de la golul doi, batut excelent de Perisic trei jucatori ai lui Spurs puteau sa marcheze, Kane, Moura si Richarlison, Koulibaly si Silva, exelenti pana atunci, au privit neputinciosi.

    Repet rezultatul a fost nedrept dar energia si dorinta de a lupta pana la capat a fost acolo mai ales ca Chelsea ramane cea mai dificila echipa pentru Spurs de a o intalni lucru care s-a vazut si astazi. Spurs a jucat prost si s-a vazut si inestetic dar sa fiti la unison ca Spurs este o echipa urata...

    JD insista cu meciul cu sfintii, scorul final spune totul, posesia din primele 15 min nu conteaza si nu inteleg golurile cu capul din faze excelente nu contaeza? Ce JD uita, uita sa revada meciul lui Arsenal cu Palace, acolo dominare de peste 60 de minute a lui Palace cu autogol norocos pt tunari si nenorocos pt Palace. Concluzia, nu posesia conteaza ci scorul final. Pe final, mai in gluma, mai in serios, Cucurella ar trebui sa mearga la frizer sa evite controverse si ar trebui sa invete sa nu mai irite jucatori "rai" ca Romero calcandu-i pe coapse in mod voluntar COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Richarlison si Mitrovici sunt doi atacanti diferiti, primul poate juca extrema dreapta si stanga si atacant central, d'aia l-a cumparat Spurs, iar Mitrovici este un varf de atac autentic.
    Doar ca unu stie cu mingea, alalalt e strain de ea.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    JD insista cu meciul cu sfintii, scorul final spune totul, posesia din primele 15 min nu conteaza si nu inteleg golurile cu capul din faze excelente nu contaeza? Ce JD uita, uita sa revada meciul lui Arsenal cu Palace, acolo dominare de peste 60 de minute a lui Palace
    Bine, dar noi nu ne batem la titlu ca voi fara sa aveti un jucator in primul 11 diferit fata de anul trecut, si nici nu poti compara Palace in deplasare cu South acasa. Si inca ceva, dominarea a fost cand conduceam noi, nu cand eram condusi sau scoru era egal pe tabela, si pe teren propriu. E cu totul altceva. Chelsea v-a dominat ca pe niste jaloane cand erati condusi! Aici e toata diferenta. N-o sa vezi asa ceva la Arsenal. Poate cu City, atat.


    Dar asta nu inseamna ca sunteti echipa rea, sunteti doar echipa urata de contra-atac aka Atletico Madrid. In locul vostru l-as lua pe Godin, are doar vreo 41 de ani, inca tanar. E expert.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    La cornerul de la golul doi, batut excelent de Perisic trei jucatori ai lui Spurs puteau sa marcheze, Kane, Moura si Richarlison, Koulibaly si Silva, exelenti pana atunci, au privit neputinciosi.
    La cornerul de la golul 2 ar trebui facuta o petitie sa fie trecut autogol. Practic Reese James a contribuit la acel gol mult mai mult ca orice jucator al vostru, a facut faultul si apoi el a trimis-o in poarta. Kane ar fi lovit bara daca n-o baga-n poarta fundasul nationalei ce-a pierdut acasa cu el in teren 0-4 cu Ungaria. Si ultima data cand am verificat regulile acestor creatori de fotbal englezi, bara nu face parte din poarta.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Pe final, mai in gluma, mai in serios, Cucurella ar trebui sa mearga la frizer sa evite controverse si ar trebui sa invete sa nu mai irite jucatori "rai" ca Romero calcandu-i pe coapse in mod voluntar COYS!
    Am vazut niste talk show-uri englezesti dupa meci, unii zic c-ar fi de rosu, chiar suporteri Spurs au fost de acord. Eu n-as merge asa departe, dar de galben a fost sigur. Pentru certitudine, trebuia trimis arbitrul la ecran sa se lamureasca si sa lamureasca pe toata lumea in acelasi timp. Norocul vostru ca aveti un fan Spurs mare de tot care ne-a furat de cate ori a putut pe teren Mike Dean care si daca a vazut, s-a facut ca nu vede. Cand am crezut c-am scapat de el, stupiza, e la VAR si acolo poate fi pana dupa ce se pensioneaza cu 10 ani!
    Last edited by Johnny D; 15th August 2022 at 12:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #141
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am zis ca arbitrajul a fost dezastros. Tu ai idei clare care cu greu pot fi discutate in dialog. Cam atat. Godin?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #142
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Pai da - nr 1: pai da, dar a fost dezastruos doar intr-o directie!

    Pai da - nr 2: pa da, dar de asta suntem aici, ca sa ne expunem ideile, ca fac sau nu obiectul unui dia-gol.

    Godin meritati!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #143
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Qed!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Sa traiesti, Mirile!

    Dar nu si echipa-ti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #145
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vad ca esti radicalizat. . Arsemania? Sa fii sanatos!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Ma enerveaza Rapidu, am investit in Arsenal mai mult decat de obicei.

    In plus, de aproape un an urmaresc foarte multe materiale pe youtube, Arsenal TV si Curtis TV, Deluded Gooner mai putin ca mi-a dat ban. Si la fel si celelalte emisiuni cu suporterii ceilalti. Suporterul Spurs preferat al meu e Expressions, te spargi de ras cu el.

    La ultima emisiune "Best of enemies" care e intre parintele Arsenal TV, Robbie Lyle si Expressions a fost invitat un suporter Man U, asta inainte sa piarda 04 acu etapa asta. Si Expressions zice, aratand spre Robbie si pe urma spre fanul MU "I think we're getting top 4, Robbie thinks they're getting top 4, I think you're dead!"

    Cand pierde Spurs ma uit la el la highlights din Watchalong. Te caci pe tine! Nu exista.

    Vreau sa-ncep o sesiune de fifa ascultandu-l 3 ore pe fundal pe Goldbridge live Watchalong Brentford - Manchester United. Pure delight!

    Ai aici prescurtat 10 min: https://www.youtube.com/watch?v=aBVR...tertainment%21
    Dar nu ma uit acolo, ca vreau sa-l aud pe tot, fara spoilere!
    Last edited by Johnny D; 15th August 2022 at 15:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Last edited by miril; 15th August 2022 at 15:32.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •