View Poll Results: Cine va fi in "Big 4" la finele acestui sezon?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    7 63.64%
  • Liverpool

    7 63.64%
  • Arsenal

    3 27.27%
  • Chelsea

    5 45.45%
  • Manchester United

    3 27.27%
  • Tottenham Hotspur

    2 18.18%
  • Newcastle United

    4 36.36%
  • Alta, numiti-o!

    1 9.09%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 64 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1342

Thread: Premier League 2022/2023

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0

    Cool Premier League 2022/2023

    M-am gandit sa votam top 4 anu asta, deoarece lupta acolo va fi poate mai nebuna ca niciodata.
    La titlu chiar n-are nici un interes, erau doar 2 optiuni:
    1. Liverpool o mica sansa ca pleaca Mane
    2. City spulbera tot ca a venit Haaland
    Chiar n-avea nici un Dumnezeu.


    Mie anu asta mi-e frica de Newcastle, noii Chelsea si City. Ba ar putea fi chiar mai mari ca ei ca au mai multi bani, daca exista asa ceva. Ei bine, exista.


    PS: Nu mai las ciumeti sa abuzeze poll-ul, gata, il fac din timp!
    Last edited by Johnny D; 8th June 2022 at 12:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Unde rãmãsesem? A, da. Jonathan Moss, la ultimul meci in arbitraj, ii calificã pe Forest in Premier League. La noi se platesc bani grei pt un arbitraj atat de rigid si partinitor. E o performanta sa nu acorzi doua penalty-uri aceleiasi echipe, iar aceasta sa piarda barajul cu 1-0. Multumim, domnule Moss, it was quite a ride! Ne vor lipsi mediile incredibila de 2.32 cartonase per game, respectiv 17.84 faulturi, unele pur britanice.

    Inchei si eu cu traditionalul COYA 🤣 si de-abia astept sa gustam prima lingurita de folbal englezesc pe pâine. Din pacate, o sa fie transmis pe gigi de anul ãsta, o demonstratie de eroism de care n-avea nimeni nevoie (cum a zis si Tina Turner ).

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect, au cam fost penaltyuri alea doua.

    N-am urmarit Championship dar pentru mine a fost remarcabil sa vad Huddersfield Town terminand campionatul pe 3 in fata unor echipe cu mai mult potential si nume (ex. QPR, Sheffield W, Blackburn, Middlesborough) si jucand barajul de promovare.

    Altfel ma bucur sa vad Nottingham Forest din nou in prima liga.
    Au avut echipa tare in candva, culminand cu triumful din 1980 in Cupa campionilor Europeni aka stramoasa CL de azi. Atunci au eliminat Argesul lui Dobrin printre altii, proaspat campioana. Daca mi-aduc bine aminte golul pentru FC Arges l-a dat Ilie Barbulescu.
    Ii aveau atunci printre altii pe Peter Shilton,Martin O'Neil, Tony Woodcock si pe Brian Clough manager.

    Si imnul lor din anii '70 a devenit hit: We have the whole world in our hands: https://www.youtube.com/watch?v=odzCxDug4P8
    Sunt fenomenali englezii astia cum transforma cantece simple in imnuri celebre ale echipelor de fotbal.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Inchei si eu cu traditionalul COYA �� si de-abia astept sa gustam prima lingurita de folbal englezesc pe pâine.
    COYG e = COME ON YOU GUNNERS! Ca sa stie si pulimea romaneasca!

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Woodcock
    Cu asta-i lasam in mana, dupa ce se-ntorc de pe Emirates!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Apropo de Gunners, au culoarea rosie pentru ca Nottingham Forest le-a donat un set de echipament cand s-au infiintat pe la 1890. Asa ca putin respect nu strica.

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Le-am aratat destul respect in FA Cup anu trecut, unde noi suntem cei mai tari ca i-am lasat sa ne scoata in primul tur.
    Mai mult ca sigur ne vom lua revansa pe Emirates. Nu uitam usor sezonul trecut, si acel meci face parte din durere.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu va fi greu pentru Arsenal sa castige.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Depinde de circumstante, cand se joaca meciu - incadrat de ce meciuri, accidentari, ce jucatori mai aducem la club etc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nottingham are echipa incomparabil mai slaba si e greu de crezut ca vor creste peste vara.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trebuie sa creascã, au

    Nottingham are ceva ce Arsenalului ii lipseste: antrenor Bai, baiatule, campion european u17 cu Anglia, pe vremea cand Sancho și Foden se jucau cu puțulica în nisip. A dus Swansea în play-off, unde a pierdut cu Brentford. A preluat Forest dupa cel mai prost start din ultima sutã de ani și a castigat play-off-ul (ok, am arãtat cum). Asta ar trebui sa valoreze ceva, de asta uelºmanul pare cel mai valoros asset al clubului, in momentul de fațã.

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Padurarul sef a fost si pe la academia lui Liverpool, pare ca a crescut frumos si ca nu a ars etape cu licenta Pro la Chisinau si numit direct la nationale.
    Altfel are o mecla ce-l recomanda mai degraba drept huligan fara prea multa glagorie.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Steve_...tball_manager)
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    HEheeeeeeeeeeeee, ce s-au mai strans de catzei aici la noi la PL o data cu mazilirea lui Dinamo!
    Ne bucuram sa va primim, cat de des si cat de multi! Avem loc suficient in cel mai tare campionat din lume!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De fapt motivul ca am trecut pe aici este promovatea padurarilor, am spus mai sus de ce.
    PL e unul dintre cele mai tari si frumoase campionate pentru ca e in tara in care vorbim despre echipe infiintate cu vreo 100-150 de ani inaintea astora de la noi. Fotbalul la ei e inca o stare de spirit.
    Si vorbim despre un campionat intr-o tara fost imperiu, ce vorbeste limba compromis pe plan international si asta o face extrem de atractiva pentru investitori pentru ca expunerea si reclama este imensa.
    De asta de cand fotbalul a devenit industrie salbatica noi nu mai avem nicio sansa sa mai ne apropiem de cei puternici. Fotbalul romanesc e deja nesemnificativ iar noi ne vom uita la astia tari drept compensatie.


    Faptul ca Dinamo s-a dus pe tobogan ar putea eventual sa ne rareasca prezenta pe aici. Desi distanta fata de fotbalul romanesc era deja mare de multa vreme.
    O sa fie mai multa liniste si consens ca dupa orice mazilire sau taiere de motz, fie ca a fost dictata de vreun sultan sau de boierii pamantului. Bucuria suprema a omului sarac e sa veda cum cad capete. E o egalizare in jos, faptul ca boierii de ieri sunt acum in tarana da oamenilor senzatia de dreptate si de mai bine, desi conditia lor e poate chiar mai rea.
    Ca sa parafrazez un clasic, este o mazilire pentru linistea voastra.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    De-acord cu tot ce-ai zis cu un amendament: PL e cel mai tare campionat din lume in acest moment pentru ca se joaca cel mai rapid fotbal, in 6-7 secunde se ajunge de la o poarta la alta. E si fizic, si tehnic si extrem de rapid. Ce zici tu acolo sunt motivele ce au condus la acest fapt. Ca e cel mai vechi din lume, ca a inventat fotbalul, ca se vorbeste engleza, ca-s cei mai multi bani pompati deci cei mai scumpi jucatori din lume, etc.

    Cat despre Dinamo, asa se curata fotbalul romanesc, siluit, ca ne place, ca nu ne place.
    Eu cred ca Dinamo va ajunge mai puternica exact cum e Rapidul azi tocmai pentru ca exista un moment 0.
    In Romania de azi nu poti acumula datorii, daca o faci, esti mazilit, simplu si clar. Nu avem de unde plati.
    De platit trebuie sa plateasca cei care au cauzat aceste datorii, cu inchisoarea. Sau macar cu averea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca conditiile de piata nu erau acolo, atunci PL nu era unde este, nu veneau toti miliardarii sa investeasca sume imense in echipe.

    Cat despre Dinamo, eu vad situatia in context si nu cred ca fotbalul romanesc va mai depasi vreodata nivelul de periferie.
    Dinamo nu a retrogradat pentru datorii si sunt exemple de echipe in L1 cu datorii mai mari si mai putin sustenabile.
    Iti dai seama ca la noi vorbim despre bugete anuale imense la vreo 8 mn euro. Fa diferenta cu PL si alte campionate tari.
    Iar piata romaneasca nu va atrage veci investitori de talia alora din campionatele puternice.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    A venit si Delapul, ar putea macar pune thread-ul sticky, ca aici n-avem moderator.
    Ca-n rest, stim, Franta de mult viseaza sa aiba un campionat ca PL-ul dar de-atunci abia ce-a reusit s-aiba o echipa.
    De mijlocul clasamentului daca ar fi sa concureze in PL. Sa zicem ca s-ar bate la EL, cu indulgenta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Ce cauta Arsenal in poll?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Abuzatorule!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    PS: Nu mai las ciumeti sa abuzeze poll-ul, gata, il fac din timp!
    Ce-ai mah cu Delapu,ca doar el te-a facut mod

    Nottingham,ca astia au mai venit din C si au luat direct CL,chiar de 2 ori.
    Acum e mai simplu,ca vin din B
    granita la Orsova!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ne-am certat de cand si-a batut joc de Paul.
    Lui i s-a parut o necesitate bataia asta de joc, credea ca vine politia dupa el daca-l mai lasa pe Paul pe forum! Asta daca a fost sincer si n-a folosit prostia asta drept scuza, eu insa il cred c-a fost doar tampit si ca a crezut treaba asta, nu c-a folosit-o ca un paravan de hartie cum defapt si este si orice om cu 2 neuroni in cap isi da seama. Sa zicem ca l-am crezut ca a crezut tampenia aia si n-a folosit-o doar drept delapidare morala, razandu-si in barba.

    Chiar si-asa...

    De atunci mi-am dat seama ca avem mai putine in comun decat credeam inainte.
    Si cred ca sentimentul e reciproc.
    Last edited by Johnny D; 10th June 2022 at 16:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    I-auzi Andrei ce zice rapidistul...
    Eu zic sa aplici sharia cu el, il duci in piata publica din Saint-Denis si-i tai aripa dreapta,simplu ca o schema...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •