View Poll Results: Cine va fi in "Big 4" la finele acestui sezon?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    7 63.64%
  • Liverpool

    7 63.64%
  • Arsenal

    3 27.27%
  • Chelsea

    5 45.45%
  • Manchester United

    3 27.27%
  • Tottenham Hotspur

    2 18.18%
  • Newcastle United

    4 36.36%
  • Alta, numiti-o!

    1 9.09%
Multiple Choice Poll.
Page 34 of 64 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast
Results 694 to 714 of 1342

Thread: Premier League 2022/2023

  1. #694
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Penaldo. < Messi, easy.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #695
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Hai, gata cu panarama.

    Treceți acasã.😂

  3. #696
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Vine Craciunul, revine si Premier League.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #697
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ce slab e Lampard ala ca antrenor. Ii bagã în liga secundã pe Everton.

  5. #698
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    A scapat anu trecut la limita, tot cu aceeasi carpa de antrenor. E doar normal sa nu mai scape acum daca nu si-au invatat lectia si-au pastrat carpa. Doar mecla aia de ratza ratata de Ranieri si Southgate sunt antrenori mai slabi ca ala in fotbalul englez, aia 2 sunt paraleli cu fenomenul, la unu echipa ii joaca total arbitrar, la alalat echipa ii joaca mai slab decat suma componentelor. Nici Gerard nu e departe, dar e clar peste Lampard, orice s-ar spune.


    Newcastle in schimb e scula, nu degeaba am zis la inceput de sezon ca mi-e frica de ei!
    Lupta la locu 4 de CL va fi dura, cred c-o va castiga Liverpool cand ii revin atacantii.
    De fapt pe Newcastle nu-i scot din calcule nici la lupta la locurile 1-3 alaturi de noi si City.


    Tocmai de aia am zis ca ce s-a intamplat cu Arsenal pe finalul sezonului trecut n-a fost un bottle job total cum zic englezii. A fost pe jumatate, doarece n-am avut 3 titulari de drept, iar Newcastle a jucat cam ce joaca si azi si pe teren propriu, iar pe White Heart Lane ne-au furat aia ca-n codru in prima repriza, unde pana la furt am fost peste ei, meci decis de arbitraj.


    Gol Liverpool, exact ce ziceam. Locul 4 este tot mai aproape.
    Last edited by Johnny D; 26th December 2022 at 19:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #699
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Darlose Nunez ala e dezastru, are niste executii de fundas central de Italia, Liga a 3-a.
    Cum sa renunti la Mane pentru asa panarama!? Slab management Liverpool, nimic nu e intamplator. Se zice ca sezonu 7 a lu Klopp e naspa peste tot, dar aici si-a si cautat-o singur.
    In general nu e jucator rau, adica e clar peste Richarlison la tehnica si control al balonului in regim de viteza si demarcare, problema lui e doar la finalizare, parca mingea devine inamicul lui in acel moment. Din 17 ocazii da un gol, nu e problema.


    2-0 game over. Van Dick e mult mai bun finalizator decat Nunez.
    Last edited by Johnny D; 26th December 2022 at 20:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #700
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Nunez are o tehnica de lovire a mingii rudimentara. Cu City în cupã a ratat 4 ocazii singur cu portarul, toate șuturile fiind pe lângã poarta. Un ratangiu de mare clasã.

  8. #701
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Uite-l ba ce face, iarãși singurul cu portarul și lovește mingea aia ca un amator pe lângã poarta. Dezastru omul!

  9. #702
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Nketiah avea 20 de goluri sezonu asta daca avea cate ocazii a avut ala!
    Dar asta nu spune mare lucru, tot asa ar fi avut si Alibec.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #703
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    În etapa asta câștiga doar oaspeții? Ma gândesc ca e o panica la United pentru meciul cu Forest de mâine
    Buni de tot Newcastle, rãmâne în top 4 pana la final.

  11. #704
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Prea mare pãlãria de lider pt Arsenal care joaca, practic, nimic. Cam cum ar fi fost la noi cand ajunge, conjunctural, Rapidul pe primele locuri 🤣

  12. #705
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    Eu recunosc ca e primul meci al lui Arsenal pe care-l vad anul asta, ma gandesc ca au jucat altceva pana acum decat jocul asta previzibil cu minge adusa pe aripi si centrari demne de Cretu de la fcsb.

  13. #706
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Buna seara.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    În etapa asta câÈ™tiga doar oaspeÈ›ii? Ma gândesc ca e o panica la United pentru meciul cu Forest de mâine
    Buni de tot Newcastle, rãmâne în top 4 pana la final.
    Nu jucase Arsenal.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Prea mare pãlãria de lider pt Arsenal care joaca, practic, nimic. Cam cum ar fi fost la noi cand ajunge, conjunctural, Rapidul pe primele locuri ��
    Absurditati cu Capitanu' pe Premier League, versiunea 2.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Eu recunosc ca e primul meci al lui Arsenal pe care-l vad anul asta, ma gandesc ca au jucat altceva pana acum decat jocul asta previzibil cu minge adusa pe aripi si centrari demne de Cretu de la fcsb.
    Juma de meci, de meci sa vorbesti la final. Chiar tin minte un meci Rapid - Farul in care la final a fost cu totul altceva decat la pauza. Ai zice ca ti-ai invatat lectia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #707
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    Ce lectie mi-am invatat, bulache? Am zis ca imi imaginez ca au jucat altceva fata de ce au jucat in prima repriza, cu jocul ala era imposibil sa adune atatea puncte. Drept dovada ca dupa pauza au jucat altceva si au intors.
    Oricum, chiar si cu jocul din a 2a repriza inclin sa-i dau dreptate Dogului, asta nu-i fata de campioana.

  15. #708
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    1. N-ai zis de prima repriza, ai zis de meci, verifica-ti postul.
    2. Fara Jesus nu putem juca la fel de bine, Nketiah nu poate controla jocul cu extremele cum o face el. Daca vrei sa vezi cum a jucat Arsenal anu asta, cauta pe youtube, o sa-ti pice plombele pe jos, vezi sa fie curat.
    3. Capitanu habar n-are ce vorbeste. Arsenal a jucat cel mai bun fotbal din lume sezonu asta, poate cu exceptia lu PSG, dar aia au doar antrenamente in campionatul lor, e normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #709
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    1. N-ai zis de prima repriza, ai zis de meci, verifica-ti postul.
    Renunt, esti mare natarau. Hai, sarbatori fericite in continuare!

  17. #710
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Portarul si antrenorul lui West Ham sunt atat de slabi, ca in premier lig n-ar gasi de lucru decat la Manchester United. In Romania, probabil doar pe perioada verii, cand se coc pepenii si trebuie sa-i alere cineva de manglitori 🤣 De fapt, West Ham e o echipa un pic mai rasarita decat fcbs, dar sub Saburtalo si Karagandy. Doamne, mai Ionicã si Harfeta, cum sa faceti atata taraboi dupa un gol la coltul scurt pe care il apara si Apiula Bete, portarul de legenda al Rapidului 🤣 Normal ca am schimbat programul la pauza, ma saturasem sa-l vad pe Saka cum țopãie ca o potîrniche stârnitã de pe ouã.

  18. #711
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acest Declan Rice e cel mai supraevaluat jucator din istorie. Costa 200 de milioane, cand el valoreaza 250 de mii, cat Marius Marin de la Pisa. Si ca realizari, tot pe acolo e. Ce e la el, fuzicul. Intr-adevar, iti descarca un camion cu mobila in 40 de minute, ceva incredibil. Ce e mai grav, ca cea mai buna impresie despre el o are mister jiletcã, la fel de rudimentarul jucator si antrenor, gares sausgheit.

    Apropo, recititi si pildele maestrului Capello despre jocul de pase al zilelor noastre, acest fotbal la-la-bã cate face ravagii printre analisti. Respect, maestre Capello!

  19. #712
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Renunt, esti mare natarau. Hai, sarbatori fericite in continuare!
    Nu e vorba ca n-am inteles ce-ai zis, dar exprimandu-te de meci, eu a trebuit sa intervin cu o corectie. Am alergie la prostii care vad doar cele 4-5 reprize mai proaste pe care le-am facut anu asta, si nu cele 20 excelente. E un raport important de sesizat ca diferenta. Ieri in a 2-a repriza am jucat bine dar nici pe departe n-a fost una din primele 10 reprize de anu asta, cu Jesus jocul e si mai titi-kaka, omul e fabulos in devieri, driblinguri si 1-2iuri cu extremele si mijlocasii. Am avut meciuri in care am jucat mirific, cel mai bun exemplu fu cel de la Brentford cand am batut 3-0 si suntem singura echipa ce-a castigat pe terenul alora. Dar maniera de joc a fost ceva de genu posesie 85% la 15%, ocazii de gol 30 la 0. Le-am suflat mucii din minutu 1 pana in 90 la ei acasa, ce sa-ti spun si Brentford nu e nimeni acasa, au batut pe City (in deplasare), trebuiau sa bata pe Spurs dar au prins un meci mai slab din minutu 60 incolo. Ce-a facut Capitanu' la meciul ala de l-a ratat? Asta as vrea eu sa stiu.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Portarul si antrenorul lui West Ham sunt atat de slabi, ca in premier lig n-ar gasi de lucru decat la Manchester United. In Romania, probabil doar pe perioada verii, cand se coc pepenii si trebuie sa-i alere cineva de manglitori �� De fapt, West Ham e o echipa un pic mai rasarita decat fcbs, dar sub Saburtalo si Karagandy. Doamne, mai Ionicã si Harfeta, cum sa faceti atata taraboi dupa un gol la coltul scurt pe care il apara si Apiula Bete, portarul de legenda al Rapidului �� Normal ca am schimbat programul la pauza, ma saturasem sa-l vad pe Saka cum È›opãie ca o potîrniche stârnitã de pe ouã.
    Na poftim, asta vede doar cand jucam prost. Ce coincidenta!

    Dar e adevarat ca West Ham e pilaf chiar daca a jucat cu prima echipa azi, sKaka-Maka ala italian e varza totala, era singurul lor absent. De fapt asta fu singurul meci usor al nostru pe care ne puteam baza sa-l castigam dintre cele care incep acum, de-aci inainte incepe greul. Si fara Jesus ne va fi teribil de greu sa terminam luna Ianuarie pe primul loc, dar vom lupta. Avem jocul necesar pe teren propriu sa batem pe oricine si moralul e bun.

    Brighton - deplasare
    Newcastle - acasa
    Tottenham - deplasare
    United - acasa
    (si ceva meci de FA Cup printre ele)

    Cu 9p din astea 4 meciuri as fi foarte multumit, sau cu 8 asa am fi si neinvinsi. De nu era Jesus accidentat, chiar mizam pe minim 8p, asa, e de dorit mai degraba decat de mizat! Pe urma avem o deplasare la Everton si apoi vine ceva pauza de final de Ianuarie si inceput de Februarie si apoi City acasa, examenul examenelor! Cum ziceam, incepe greul. La meciul de la Everton nici nu ma gandesc inca, sa vedem cum scapam din astea 4 prima data!
    Last edited by Johnny D; 27th December 2022 at 07:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #713
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Fordul grabit e in forma. Ce gol de carciuma! Si apoi pasa de gol.
    Toata lumea bate, numa Spurs nu. Asa... da!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #714
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Iar s-a rupt James la Chelsea dupã 50 de minute de la revenire. Probabil va sta iarãși vreo 2 luni pe tușã.
    Pana la urma o etapã ușoarã pentru favorite. Nimic interesant.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •