View Poll Results: Cine va fi in "Big 4" la finele acestui sezon?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    7 63.64%
  • Liverpool

    7 63.64%
  • Arsenal

    3 27.27%
  • Chelsea

    5 45.45%
  • Manchester United

    3 27.27%
  • Tottenham Hotspur

    2 18.18%
  • Newcastle United

    4 36.36%
  • Alta, numiti-o!

    1 9.09%
Multiple Choice Poll.
Page 11 of 64 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1342

Thread: Premier League 2022/2023

  1. #211
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ce nu-mi place la Johnny aici e ca isi modifica postul initial cand vede ce i se raspunde. Astfel modifica logica dialogului si, crede el, e in avantajul sau.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #212
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Numaram trofee? Inseamna ca Sterling e regele benzii stangi?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce nu-mi place la Johnny aici e ca isi modifica postul initial cand vede ce i se raspunde. Astfel modifica logica dialogului si, crede el, e in avantajul sau.
    Ce post initial? ._.'

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Numaram trofee? Inseamna ca Sterling e regele benzii stangi?
    Le numaram cand jucatorii de care vorbim sunt in peak.
    Son e de-o vreme, Martinelli a inceput de anu trecut, abia acum ajunge.


    Ideea era ca Martinelli are deja trofeu desi nici n-a inceput bine, pe cand Son a inceput demult, degeaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    JD, Premier League nu este o cursa de 100 de metri ci un maraton. A castiga o cupa este un trofeu de echipa, a fi golgeterul CM din 2018 si de cateva ori golgeter si o data cel de cel mai bun pasator al Premier League, precum Kane, este un titlu individual. Ca sa nu mai vorbim ca sa dai 185 de goluri in acelasi campionat, fiind pe locul patru in clasamentul tuturor timpurilor. Pe Martinelli il injurai de mama focului acum vreo doi-trei ani si acum il compari cu Kane. Nu inteleg, fii si tu mai ponderat ca lumea pe forum te ar percepe altfel. Si-o rugaminte nu mai blestema echipele pe care nu le placi tu, nu ca imi pasa, dar nu-i normal pentru un moderator.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #215
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Corect ce spui tu, insa uneori trebuie sa ne exprimam supararile bazate pe concret.
    Ce nu e corect e ca pe Martinelli l-am comparat cu Son, nu cu Kane.

    Are titluri individuale Kane, asa e, dar nu are nici un trofeu. Unii tembeli de la voi il vad chiar peste Henry sau Ronaldo, aici deja intram in alta sfera. Sfera materiei cenusii post-apocaliptice.

    Inteleg ca si noi am fost frustrari pentru voi acu vreo 20 de ani, dar de vreo 6 ani, voi sunteti pentru noi. Si culmea e ca n-ati castigat nimic. Cred ca suntem singura echipa mare din Univers care are frustrari in fata rivalilor ce n-au castigat nimic! Doamne fereste si apara ce penal suna treaba asta!

    O rezolvam sezonul asta, nu se mai poate, ca ne ducem cu totii la balamuc!
    Last edited by Johnny D; 22nd August 2022 at 11:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #216
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu dar l-ai comparat cu Jesus, doi jucatori diferiti. Imbecili sunt peste tot daca citesti/te lasi influentat (de) site-uri cu suporteri "exaltati".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #217
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Da, Jesus pare exceptional pana acum, e devreme sa comparam dar daca comparam 3 etape Jesus > Kane.
    Comparatiile mai concrete vor rezulta dupa 38 de etape plus cupe interne si internationale, de acord.

    Imi cer scuze pentru eventuale ofense. Din exces de zel, vorbesc cu nataraii aia care spun ineptii cvasi-totale, borderline pe retard complet. Nu vorbesc cu oamenii care au creier si-l folosesc corespunzator cand aduc acele ofense, am mai zis-o ieri, o zic si azi. Daca ar fi toti ca tine Mirile... aproape ca ar fi o placere sa pierzi la Spurs, fie direct pe teren au indirect in clasament. Mare, mare diferenta... Nici nu incape...



    PS: M-a enervat si JJ cu comentariile lui de copil nordic. Ca cine e Jesus, uite dracu la TV daca nu stii si educa-te!
    Sa zici ca panarama aia care nu stie face o preluare de Richarlison e peste Jesus n-o mai suport. Aia deja e cretinitate!
    D.p. meu d.v. Richarlison trebuie comparat cu Pepe, iar eu cred ca Pepe e jucator mai bun. Am platit o caruta de bani pe el dar daca ma-ntrebi cat valoreaza cei 2, Pepe 30 de milioane, Richarlison 25 de milioane. Inca nu stiu cum ne-au fraierit aia sa dam atatia bani pe asa muciorame, nici pe voi nici pe noi. Ramane de vazut daca vreunu dintre cei 2 vor face ceva in viitor, sincer tot de la Pepe am mai mari sperante, si tocmai pentru ca va juca la un nivel mai mic unde-si va putea arata capacitatea mai bine decat in Premier League.
    Sunt multe cate toate, si toate converg aiurea. Dar vor veni timpuri mai limpezi si pt JJ, si pt mine, sunt sigur.


    Sa zici ca jucatori de 25-30 de milioane nu pot face fata in PL suna oarecum arogant, dar imi permit, ca asa se vede ca e.
    Altmiron ala de la Newcastle mi se pare dezastru, nici 2 lei n-as da pe el, dar uite ca rezista cumva cand altii de zeci de milioane nu rezista. L-am vazut si ieri, a ratat o ocazie cat roata carului iar la gol a clacat total, noroc ca s-a lovit mingea de el. E catastrofa, nu-mi dau seama cum dracu n-au gasit pe nimeni altcineva. Daca era ieri un jucator decent in locul lui, Newcastle ar fi castigat. Ciudatenii...
    Last edited by Johnny D; 22nd August 2022 at 11:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #218
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-mi plac noii patroni ai lui Newcastle, dar mi-a placut dintotdeauna Newcastle ca echipa si ma bucur mult pentru Eddie Howe. Foarte bun Graham Potter si imi pun speranta si in Scottie Parker, ambii antrenori la echipe cu suporteri de bun simt, Brighton si Bournemouth, care joaca fotbal placut ochiului. Pe Graham Potter l-as vedea drept viitor antrenor al nationalei Angliei in locul dinozaurului, in ciuda varstei, Gareth Southgate. Ar fi pacat de aceasta generatiei de fotbalisti englezi. COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #219
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu-mi plac noii patroni ai lui Newcastle
    De ce? Nu sunt cei mai bogati din istoria fotbalului?
    Chiar daca au bagat mai putini bani in echipa in astea 7-8 luni decat se astepta lumea. Dar au bagat. In total vreo 150 de milioane, nu e de colea. Noi vara trecuta am bagat vreo 150 si vara asta trecem de 200 din ce-am auzit. Ca mai facem vreo 2 transferuri. Am vrut sa-l luam pe Milincovic-Savic cu vreo 80 de mil dar derbedeul nu vrea sa vina, si ne vom multumi cu vreo 30 pe Tilemans ca n-avem de ales, pe ala l-am pastrat mereu ca rezerva in caz de avarie ca nu putem lua ceva cat de cat world class. Si inca un transfer este posibil, Pino ala care i-a culcat ieri pe Atletico Madrid dar la ala vorbim de peste 60 de milioane desi are doar 19 ani. Sa vedem.


    Mai e ceva la care punditii aia nu s-au gandit. Tottenham joaca de mult timp impreuna cu echipa asta, si nu e loc de foarte multa crestere si sa vina Dumnezo antrenor, la noi tinerii doar de un an si jumatate joaca cat de cat constant si impreuna pe teren. Jumate din timpul ala au jucat mediocru, jumate bine cu cat a trecut timpul. Anul asta n-au cum juca decat cel putin la fel de bine daca nu mai bine, sunt flamanzi de trofee si de Champions League si-au venit langa ei 3 jucatori World Class: Jesus, Zinchenko - ambii cu mult mai buni fata de ce ne asteptam - ca sa vezi ce nivel are City ca la ei astia nu erau titulari de drept, doar cand si cand, si Saliba ce poate a fost fortat 3 ani imprumut, cumparat cu 27 de milioane la 18 ani puteai la 20 de ani sa-l aduci la echipa si acuma jucam in CL, parerea mea. Dar l-au tinut pana baiatul a subordonat Franta fara sa joace la cea mai buna echipa a ei ca sa citez un mare clasic, pt drepul de-a juca la Arsenal. Daca ma intrebai acu o luna ziceam c-am ratat pe mititelu de Martinez pe care am fi dat o carutza de bani si nu stiu daca-i merita. Bine ca l-a convins Minus-Ten Hag sa mearga la United si noi am luat la jumate pretz un jucator fabulos, ucraineanul care era optiunea nr. 2.


    Apropo de United, tot joaca cu piticu de Martinez fundas central in loc sa-l joace in locul inutilului McTominay in centru mijlocului... e absolut halucinant cum pot fi asa imbecili aia cu Ten Hag-ul lor cu tot, si se mai mira ca-i bat toti. Azi s-a aflat ca n-au putut sa-i faca rost de viza la timp lu Casemiro, deci se vor prezenta tot in fundul gol in fata lui Klopp si armasarilor lui. Asa, tineti-l prin aeroporturi, asa-i creste valoarea si poate face 31 de ani intre timp, ca la 30 e prea tanar! 2 solist fratilor, casa! Ai 68% ramburs easy!
    Last edited by Johnny D; 22nd August 2022 at 13:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #220
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    PS: M-a enervat si JJ cu comentariile lui de copil nordic. Ca cine e Jesus, uite dracu la TV daca nu stii si educa-te!
    Sa zici ca panarama aia care nu stie face o preluare de Richarlison e peste Jesus n-o mai suport. Aia deja e cretinitate!
    D.p. meu d.v. Richarlison trebuie comparat cu Pepe, iar eu cred ca Pepe e jucator mai bun. Am platit o caruta de bani pe el dar daca ma-ntrebi cat valoreaza cei 2, Pepe 30 de milioane, Richarlison 25 de milioane. Inca nu stiu cum ne-au fraierit aia sa dam atatia bani pe asa muciorame, nici pe voi nici pe noi.
    Raman la parerea mea. Richarlison inca e jucatorul care a marcat mai mult pentru Everton sezonul trecut decat a reusit Jesus pentru City. Anul asta.. cam greu sa prinda minute.
    Pana una-alta Jesus a facut un meci senzational din trei jucate, si ala cu un Leicester care pare pe drum de lupta la retrogradare anul asta (aparare praf in frunte cu Ward).
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #221
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A facut 3. Daca nu te uiti la meciuri, degeaba. A dat 2 goluri si 2 pase de gol in al 2-lea, gol si pasa de gol in al 3-lea. A fost offside pentru niste pixeli acolo de i-au anulat golul. Da cum a creat faza de la primul gol acuma in ultima etapa... PELE! In statistici nu apare! Uita-te ce face cu mingea la picior el si uita-te ce face habarnistu ala.

    Etapa asta:
    https://www.youtube.com/watch?v=8PUl...ttube%E1%8D%AA
    Magic. Asta e atacant, mijlocas si magician toate in una. Messi cu nr. 9!

    Acolo cand sare si preia pe piept din saritura in careul advers! S-a lipit mingea de piept!
    Kktu ala de Richarlison nu poate face preluare nici pe picior, sare din el ca din coltul blocului!

    Hai sa ne uitam la primul meci, unde n-a facut "nimica":
    https://www.youtube.com/watch?v=7-eu...channel=VComps
    A dat 2 pase de gol, dar nu se pun ca nataraii aia rateaza. Ce sa le faca el?

    Asta e varful perfect, nu-ti pierde mingea si deposedeaza, creaza, paseaza, fotbal total.
    Last edited by Johnny D; 22nd August 2022 at 20:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #222
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    4+ in derby-ul țãranilor. Ultimul meci de pe bilet.

  13. #223
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Multumeste-i Elongatziei care a ratat singur, singurel cu portaru.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #224
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Si tot dau gol. Que passa con Liver-pul?


    Uimited peste ei in clasament, la ora asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #225
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ce lovitura libera a batut Eriksen, si ce-a scos-o Alisson.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #226
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Mijlocul lui Liverpool e inexistent. Milner ala nu a dat o pasã bunã.

  17. #227
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Las ca era cat pe-aci sa-si dea Bruno un autogol cat casa, noroc cu ala micu ca a scos de pe linia portii.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #228
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Atunci nu mai era 1 pauza, 2 final.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #229
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ce pasa de gol Henderson. Praf toți din mijloc.

  20. #230
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sa nu uitam de cel mai bun fundas al planetei.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  21. #231
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce culcaj ne-a tras PUUL astia, pilaf.

    Merita sa fie jos in clasament, sa fie United peste ei.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Sa nu uitam de cel mai bun fundas al planetei.
    Van Dick? Foarte bun, a dat pe langa minge cu poarta langa el etapa trecuta.
    Acum nici nu ma uit, prefer sa ma uit la Radu Banciu revenit din concediu cu forte proaspete.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •