View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Victorie Romania

    2 50.00%
  • egal

    2 50.00%
  • Victorie Bosnia

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: Liga Natiunilor 2022: ROMÂNIA – Bosnia 4-1

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Ce a facut, ce nu a facut Edi a retrogradat echipa
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Edi Iordanescu pare sa fi semnat pana in 2023 ?!
    Nici o sansa, am retrogradat dintr-o grupa de C. Ejti nebu'n?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Nu este PDSR-ul la putere?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ce bine jucam de la pauza, de cand stim ca este amical! Ejti nebu'n!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,318
    Reputatie
    0
    I-am rupt! La anul facem show cu Luxemburg, Feroe și Letonia.

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    O victorie e o victorie. E asa de rar incat trebuie apreciat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    da imi spune cineva de unde ura asta pe bosniaci?
    Echipa Bosiniei a fost sanctionata de UEFA pentru spectatorii care au facut remarci rasiale la adresa jucatorilor romani dar nu si impotriva fratilor muntenegrini, primiti cu aplauze. A propos, in meciul cu Finlanda echipa Muntenegrului a avut grija sa ia rosu inca din minutul 17 la meciul acasa cu Finlanda care a castigat cu 2-0, cu doua goluri rapide in min 47 si 53, salvandu-se astfel. Restul se stie, Romania este echipa de grupa C, mediocra, antrenata de antrenori precum jucatorii. Cat despre federatie...numai de bine.
    Last edited by miril; 27th September 2022 at 00:43.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #29
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Daca avem BULAN si ne pica o grupa cu Bulgaria Feroe si Gibraltar, avem o sansa sa promovam in B

    Dar doar asa...

    Ca daca ai ghinion si iti pica in C o grupa cu Kosovo, Macedonia/Slovacia, ramai in C mult si bine haha
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    O victorie e o victorie. E asa de rar incat trebuie apreciat
    Nu e rar deloc, in amicale ne descurcam f bine.
    De la pauza a fost amical, am jucat suprem, am dat mai multe goluri in acea repriza de amical, decat am dat in toate cele 5 meciuri si jumatate oficiale de dinainte.


    Hai Retarzia, hai Romania.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Echipa Bosiniei a fost sanctionata de UEFA pentru spectatorii care au facut remarci rasiale la adresa jucatorilor romani dar nu si impotriva fratilor muntenegrini, primiti cu aplauze. A propos, in meciul cu Finlanda echipa Muntenegrului a avut grija sa ia rosu inca din minutul 17 la meciul acasa cu Finlanda care a castigat cu 2-0, cu doua goluri rapide in min 47 si 53, salvandu-se astfel. Restul se stie, Romania este echipa de grupa C, mediocra, antrenata de antrenori precum jucatorii. Cat despre federatie...numai de bine.
    Intrebam de unde a inceput toata isteria asta impotriva la bosniaci .. .. si atata """afectiune"" pt fratii sarbi .. care daca imi aduc aminte la un meci Partizan Steaua ... tot stadionu tiganii tiganii !
    Libera La LAZIO !

  11. #32
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Dintre toti vecinii tot cu sarbii ne avem mai bine. S-au suparat pe noi cand am sanctionat interventia NATO. In privat ma am foarte bine cu colegii sarbi, avem multe in comun si simpatia inca exista. Pe vremea Iugoslaviei la un meci de baraj la Campionatul European pe natiuni, in 1972, am jucat meci de baraj cu Ungaria la Belgrad. Tot stadionul a tinut cu noi dar din pacate am pierdut cu 2-1 gol in minutul 87.

    https://www.youtube.com/watch?v=fho7ekdT1ug
    Last edited by miril; 27th September 2022 at 10:34.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #33
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Intrebam de unde a inceput toata isteria asta impotriva la bosniaci .. .. si atata """afectiune"" pt fratii sarbi .. care daca imi aduc aminte la un meci Partizan Steaua ... tot stadionu tiganii tiganii !
    O parte a romanilor, mai ales romanverzimea adora sarbii pt cojones-ul lor nationalism, mai e si basina ,,ortodox brothers''.
    FCSB este acronimul Puºcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum ºi cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certaþi cu legea, infractori de drept comun. Cei care susþin aceastã echipã par ºi ei alcãtuiþi din aceeaºi plãmadã.

  13. #34
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    O parte a romanilor, mai ales romanverzimea adora sarbii pt cojones-ul lor nationalism, mai e si basina ,,ortodox brothers''.
    adika o parte a sclavilor..... din punctul meu de vedere fiecare tre sa tina cu tara lui... sarbi nu dau 2 bani pe noi strigau la un meci cu partizan steaua. striga tot stadionu. "Țiganii Țiganii"

  14. #35
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    adika o parte a sclavilor..... din punctul meu de vedere fiecare tre sa tina cu tara lui... sarbi nu dau 2 bani pe noi strigau la un meci cu partizan steaua. striga tot stadionu. "Țiganii Țiganii"
    Pai cine stie,or fi iesit primii din tunel Lacatus si Piturca si aia au crezut ca toti sunt asa...
    granita la Orsova!

  15. #36
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    )

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Hai Steaua, tiganii Romaniei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •