Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 112

Thread: UCL 22-23: Grupa D: Eintracht Frankfurt, Tottenham, Sporting CP. Marseille

  1. #85
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce handicapați îs aia de la Marseille ba. Au pierdut tot la ultima fază și Sporting revine incredibil în EL.
    Spurs pe primul loc și nemții doar pe 2 cu golaveraj negativ.
    Cea mai penala grupa din istorie fără doar și poate.

  2. #86
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Victorie de senzatie si calificare in optimi pentru SG Eintracht Frankfurt!
    Si Tottenham na c-au castigat si grupa... si i-au promovat pe Sporting in EL cu un contraatac in min. 95.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #87
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Credeam ca aia de anul trecut cu Lille si Salzburg a fost cea mai penala grupa din istoria CL...

    Dar asta, grupa D de anul asta a depasit-o ! )
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pacat de golul din ultima secunda, se scria istoria istoriilor penibilitatii, sa termine pe locu 1 o echipa cu golaveraj negativ in CL, intr-o grupa de EL.


    Spurs e victima oricum in turul urmator, decat daca n-are arbitru si bulan ca si cu City cand au ajuns in finala aia CL.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pacat de golul din ultima secunda, se scria istoria istoriilor penibilitatii, sa termine pe locu 1 o echipa cu golaveraj negativ in CL, intr-o grupa de EL.


    Spurs e victima oricum in turul urmator, decat daca n-are arbitru si bulan ca si cu City cand au ajuns in finala aia CL.
    Eh...daca pica cu locul 2 dintre Leipzig/Sahtior, sau cu Brugges dupa ce au avut grupa de EL...ii vezi pe Spurs cum fac sferturi in CL, jucand doar meciuri de EL.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Se vor kk pe ei in campionat mai mult. I guess there is a positive to everything.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Credeam ca aia de anul trecut cu Lille si Salzburg a fost cea mai penala grupa din istoria CL...
    Grupa penala e aia in care Liverpool s-a calificat la pas si Rangers a terminat cu 2-22. Sau aia a lui City de maine. Asta a fost cea mai interesanta grupa de foarte, foarte mult timp.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Intre echipe de acelasi nivel, cred ca Leicester de era in grupa asta facea minim 14p.
    West Ham facea minim 16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Grupa penala e aia in care Liverpool s-a calificat la pas si Rangers a terminat cu 2-22. Sau aia a lui City de maine. Asta a fost cea mai interesanta grupa de foarte, foarte mult timp.
    Te contrazic...Faptul ca toate sunt slabe si vai de ele, si intr-un minut esti pe 1, in alt minut esti pe 4 (in etapa a 6-a) nu face absolut cinste UCL-ului...E doar amuzament de "Super"Liga 1 Romania...

    ===
    Ce se intampla in grupele lui Bayern, City etc e normalitatea in CL...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #94
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Normalitate e sa ai o penalitate de echipa ca Rangers - cea mai slaba din istoria CL?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si a jucat finala EL anu trecut?
    Anu asta avem Barca, Sevilla, Juventus, Arsenal...

    Doar de Barca mi-e frica, alealalte-s praf, jucam cu echipa a 2-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Normalitate e sa ai o penalitate de echipa ca Rangers - cea mai slaba din istoria CL?
    Normalitatea este sa ai macar 1 echipa de nivel UCL intr-o grupa din UCL !

    Nu 4 echipe de EL, avand in vedere ca NU joci in EL !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Normalitatea se cheama ca echipele pe locul unu si doi in faza pe grupe sa mearga in turul urmator, eliminatoriu, atat. Asta-i regulamentul, restul sunt pareri subiective. Vom trai si vom vedea la primavara. COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Normalitatea se cheama ca echipele pe locul unu si doi in faza pe grupe sa mearga in turul urmator, eliminatoriu, atat. Asta-i regulamentul, restul sunt pareri subiective. Vom trai si vom vedea la primavara. COYS!
    Noroc ca s-a prins si UEFA de anormalitatea grupelor precum au fost acum B si D, si din sezonul 24-25, va fi o grupa imensa cu 36 de echipe.

    Si atunci daca esti echipa de rang B, nu mai poti juca DOAR cu echipe de rang B in UCl, deoarece in acele 8 meciuri din grupa, prinzi si 2 granzi...

    ====

    Si nu vor mai fi niciodata cap de serie in optimi echipe de genul, intr-o grupa mare cu Real, Bayern, Man City, Chelsea, Liverpool, PSG etc...
    Last edited by YoNuTzz; 2nd November 2022 at 12:12.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #99
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Noroc ca s-a prins si UEFA de anormalitatea grupelor precum au fost acum B si D, si din sezonul 24-25, va fi o grupa imensa cu 36 de echipe.

    Si atunci daca esti echipa de rang B, nu mai poti juca DOAR cu echipe de rang B in UCl, deoarece in acele 8 meciuri din grupa, prinzi si 2 granzi...

    ====

    Si nu vor mai fi niciodata cap de serie in optimi echipe de genul, intr-o grupa mare cu Real, Bayern, Man City, Chelsea, Liverpool, PSG etc...
    Ce bine le face! Si mai bine o Super Liga, nu zici? Ce frumos ar fi Real-Bayern de 10 ori intr-un sezon sau City-PSG. Vor creste si numarul de suporteri (de...plastic) in toate colturile lumii. Venitul patronilor cu petrodolari si gaze nenaturale cu sponsori pe masura gen Bet 3740 sau Red Bull 50 si de ce nu Kazakstan Airlines sau Welcome To Aruba va creste inmiit. Fotbal adevarat cu alte cuvinte, dupa modelul NFL, aceleasi echipe, acelasi gen de suporteri. Ce fericire sa fii plasticizat. Vad ca esti multumit si nu esti singurul. Pe aici si nu numai.
    Last edited by miril; 2nd November 2022 at 13:29.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #100
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Eu tin cu Milan de prin 2000, si am avut 1 deceniu de LOC 7 recent. Deci...nu chiar petrodolari...

    Dar actualul format mi se pare oribil.

    Faptul ca ai avut BULANUL imens sa iti pice in UCL, o grupa de EL, nu te face mai bun, ci doar norocos...

    Si asta creeaza un dezechilibru mare in optimi....cu super derby-uri vs meciuri de EL...

    ===
    Daca intr-adevar esti bun, termina in TOP 8/36 acea grupa mare cu toti granzii, si da, vei fi cap de serie in optimi pe merit, nu pe bulan....

    But wait...mai greu sa termini in top 8/36, cand adversarii tai din grupa nu mai sunt doar Wolfsburg, Salzburg, Frankfurt, Brugges etc...
    Last edited by YoNuTzz; 2nd November 2022 at 13:39.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #101
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu e grupa slaba. E doar o grupa fara una dintre cele cateva echipe de top (de top in sens cu miliardari pe teren).

    Daca luam ca exemplu care ar fi diferenta cu:
    Grupa E: AC Milan, Chelsea, RB Salzburg, Zagreb (Chelsea nu mai e ce a fost)
    Grupa B: FC Porto, Atletico, Bayer Leverkusen. Brugge

    sau chiar
    Grupa F: Real Madrid, RB Leipzig, Șahtior Donețk, Celtic, unde in afara de Real, toate sunt mai slabe fata de cele din grupa D.

    Se poate da ca exemplu si grupa lui Liverpool dar sa zicem ca Napoli acolo ridica valoarea in prezent.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #102
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Eu tin cu Milan de prin 2000, si am avut 1 deceniu de LOC 7 recent. Deci...nu chiar petrodolari...

    Dar actualul format mi se pare oribil.

    Faptul ca ai avut BULANUL imens sa iti pice in UCL, o grupa de EL, nu te face mai bun, ci doar norocos...

    Si asta creeaza un dezechilibru mare in optimi....cu super derby-uri vs meciuri de EL...

    ===
    Daca intr-adevar esti bun, termina in TOP 8/36 acea grupa mare cu toti granzii, si da, vei fi cap de serie in optimi pe merit, nu pe bulan....

    But wait...mai greu sa termini in top 8/36, cand adversarii tai din grupa nu mai sunt doar Wolfsburg, Salzburg, Frankfurt, Brugges etc...
    Ce nu intelegi tu este ca esti obsedat de palmares si esti, prin postari, fanul echipelor mari, indiferent de cum si-au obtinut rezultatele si aici nu ma refer la Milan sau MU. Ca sa fac o paralela la modul cum gandesti, echipele pe care le sustii, in ultimii ani, Milan si MU vs Spurs. Daca ii vorba, Spurs a ajuns in finala Ch L, ele nu. Si inca ceva, Spurs s-a calificat pe merit in Ch L pt acest sezon, jucand bine, dar e drept acum joaca sub standard, oricum sezonul nu s-a terminat. Concluzia, dupa cum postezi, nu esti un fan adevarat ci de palmares ceea ce se vede la modul in care judeci cine este o echipa mare si nu. Si mai faci si pe Mafalda, dai pronosticuri ce se va intampla peste vreo doua sezoane. COYS!

    P.S. Eu nu am nimic cu Milan desi...Berlusconi. Sunt un fan al fotbalului italian indiferent de vremea de afara si in general. Tin cu Inter dar imi place mult Napoli si echipe ca Sassuolo sau Udinese, oricum suntem...verisori. Juve, vaffanculo . MU este o echipa pe bune, nimic de discutat. Si nimic de discutat despre Arsenal pe care ii percep ca pe rivalii lui Spurs si nu ca pe o echipa pe care o urasc, dar insistenta asta de a compara si cere rezultate maxime de la echipe care nu sunt sponsorizate obraznic sau protejate indirect de stat sau regiune sau prin alte mijloace dopante, imi da dreptul sa cred ca nu iubesti fotbalul in sine ci pe cei care sunt cei mai tari, indiferent de mijloacele cu care au ajuns acolo sus.
    Last edited by miril; 2nd November 2022 at 14:49.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Spurs s-a calificat pe merit in Ch L pt acest sezon, jucand bine, dar e drept acum joaca sub standard, oricum sezonul nu s-a terminat. Concluzia, dupa cum postezi, nu esti un fan adevarat ci de palmares ceea ce se vede la modul in care judeci cine este o echipa mare si nu. Si mai faci si pe Mafalda, dai pronosticuri ce se va intampla peste vreo doua sezoane. COYS!
    Aici Oozing Expressions te contrazice zilnic, doar "Fossil footbal" si "We only qualified because Arsenal bottled it!" aud de la el, dar desi are si el dreptatea lui, eu mai degraba sunt de acord cu tine aici, ati jucat bine per total in era Conte, si noi am jucat bine dar era greu sa obtinem ceva pe White Heart Lane cu echipa asta si sa castigam la Newcastle, si prin asta zic cea de anu trecut cu 1 an mai tanara si fara Saliba, Jesus, Zinchenko si Partey ce n-a jucat in ultimele 3 luni, fiind accidentat. Ultimately, half bottled I'd say. Adevaru e undeva la mijloc.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Concluzia, dupa cum postezi, nu esti un fan adevarat ci de palmares ceea ce se vede la modul in care judeci cine este o echipa mare si nu. Si mai faci si pe Mafalda, dai pronosticuri ce se va intampla peste vreo doua sezoane. COYS!
    Cu asta sunt doar foarte putin de acord, adica eu il urmaresc pe Yonutz si el mai mult are tendinta sa glorifice senzationalul, nu neaparat ca ar fi fanul unuia sau altuia din acest punct de vedere, si e relativ echidistant cu acest senzational fie ca e vorba de echipa lui sau alta, in mod egal tratandu-le cu lipsa de respect pe care dealtfel si-o merita, daca ma-ntrebi pe mine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Ce nu intelegi tu este ca esti obsedat de palmares si esti, prin postari, fanul echipelor mari, indiferent de cum si-au obtinut rezultatele si aici nu ma refer la Milan sau MU. Ca sa fac o paralela la modul cum gandesti, echipele pe care le sustii, in ultimii ani, Milan si MU vs Spurs. Daca ii vorba, Spurs a ajuns in finala Ch L, ele nu. Si inca ceva, Spurs s-a calificat pe merit in Ch L pt acest sezon, jucand bine, dar e drept acum joaca sub standard, oricum sezonul nu s-a terminat. Concluzia, dupa cum postezi, nu esti un fan adevarat ci de palmares ceea ce se vede la modul in care judeci cine este o echipa mare si nu. Si mai faci si pe Mafalda, dai pronosticuri ce se va intampla peste vreo doua sezoane. COYS!

    P.S. Eu nu am nimic cu Milan desi...Berlusconi. Sunt un fan al fotbalului italian indiferent de vremea de afara si in general. Tin cu Inter dar imi place mult Napoli si echipe ca Sassuolo sau Udinese, oricum suntem...verisori. Juve, vaffanculo . MU este o echipa pe bune, nimic de discutat. Si nimic de discutat despre Arsenal pe care ii percep ca pe rivalii lui Spurs si nu ca pe o echipa pe care o urasc, dar insistenta asta de a compara si cere rezultate maxime de la echipe care nu sunt sponsorizate obraznic sau protejate indirect de stat sau regiune sau prin alte mijloace dopante, imi da dreptul sa cred ca nu iubesti fotbalul in sine ci pe cei care sunt cei mai tari, indiferent de mijloacele cu care au ajuns acolo sus.
    Nu pot spune ca nu iti dau dreptate in anumite directii !
    Oricum aici nu ne certam, doar discutam lejer.

    Aia cu peste 2 ani, nu este pronostic, ci realitate. Aia se va intampla. Este agreat noul format.
    Am zis doar sa vedem atunci, pe acel nou format cum mai ajung cap de serie echipe mai slabe.

    Actualul format e axat mult pe noroc chior.

    Dau un exemplu:
    Esti Spurs...ti-a picat cap de serie Frankfurt (Oricum o mizerie ca nu poti pune castigatoarea EL cap de serie in CL). A se vedea Rangers.
    Ai evident o grupa foarte slaba....
    Apoi iti mai pica Brugges in optime, sau un Sahtior ceva...

    Si...cumva ai ajuns in sfert de finala, evitand tot...jucand EL in UCL...

    ===
    Ma bucura ca noul format va limita acest aspect al bulanului.
    Ok...va mai fi vreo surpriza in acel Top 8, dar in general acel Top 8 al capilor de serie din optimi va fi unul mai accurate dpdv al valorii...

    Si aici cred ca am dreptate.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #105
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Nu pot spune ca nu iti dau dreptate in anumite directii !
    Oricum aici nu ne certam, doar discutam lejer.

    Aia cu peste 2 ani, nu este pronostic, ci realitate. Aia se va intampla. Este agreat noul format.
    Am zis doar sa vedem atunci, pe acel nou format cum mai ajung cap de serie echipe mai slabe.

    Actualul format e axat mult pe noroc chior.

    Dau un exemplu:
    Esti Spurs...ti-a picat cap de serie Frankfurt (Oricum o mizerie ca nu poti pune castigatoarea EL cap de serie in CL). A se vedea Rangers.
    Ai evident o grupa foarte slaba....
    Apoi iti mai pica Brugges in optime, sau un Sahtior ceva...

    Si...cumva ai ajuns in sfert de finala, evitand tot...jucand EL in UCL...

    ===
    Ma bucura ca noul format va limita acest aspect al bulanului.
    Ok...va mai fi vreo surpriza in acel Top 8, dar in general acel Top 8 al capilor de serie din optimi va fi unul mai accurate dpdv al valorii...

    Si aici cred ca am dreptate.
    Ce de fapt vreau sa spun este ca valoarea unora dintre acele echipe are la baza dopaj economic. Adica, accurate murdar! Esti de acord cu asa ceva? Mai conteaza care sunt cele opt avand in vedere cum au ajuns ca sa fie acolo? Ce se intampla cu fotbalul mondial este rezultatul unora ca Blatt...er, Plat...ini, Infantin...o, nume predestinate. Fotbalul a ajuns ca boxul sau mai rau. Coruptie totala. Emirati, saudisti, quataristi, putinaci si alti borfasi globali.
    Si acei suporteri? Slugile lor.

    P.S. Sa inteleg ca echipa marelui Guardiola care a investit in jur de un miliard de euro in jucatori ca sa (nu) castige Ch L a avut pana acum un ghinion teribil?
    Last edited by miril; 2nd November 2022 at 18:25.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •