Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 63

Thread: Etapa 9 2022/2023

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E bun, dar de cand a venit la Craiova face numai 0-0, 0-1 si 1-1. E pișat pe el ca pateste ca la nazionala, cand pierdea meciuri de la 2-0 si juca cu 11 varfuri.

    Mai e Hagi care joaca fotbal. In rest, si basitul asta de Croitoru a bagat autobaza cu Pepszi, dupa ce a dat gol cu mâna ca o lichea.

    Rapidu' e aparat de bilele verzi de pe fleșscor, atat. Daca joci asa nu treci de Saburtalo, de vreun tur preliminar in Conferens. Ratarea lu' Ely Fernandes inca ii tine in top

    Voluntariul e pamant, dar nu dam in ei. Vine meciul cu fcbs si Rață are ceva de demonstrat 🤣 Nu stiu cum ai numarat 6 ocazii, Gioni, ai pus si flatulatiile alea ale lui Ionita si Giugangici? Hai sa fim seriosi, chifle. Rapid a avut 0 ocazii clare, dar are un varf care a inventat inca 3 puncte. Asta e adevarul.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Rapidu' e aparat de bilele verzi de pe fleșscor, atat. Daca joci asa nu treci de Saburtalo, de vreun tur preliminar in Conferens. Ratarea lu' Ely Fernandes inca ii tine in top
    Si Papeau a ratat o ocazie poate mai mare ca avea mingea mai in control cu 1 minut inainte.
    Daca e s-o luam dupa ratari, sa fim echidistanti, zic.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu stiu cum ai numarat 6 ocazii, Gioni, ai pus si flatulatiile alea ale lui Ionita si Giugangici? Hai sa fim seriosi, chifle. Rapid a avut 0 ocazii clare, dar are un varf care a inventat inca 3 puncte. Asta e adevarul.
    Au fost ocazii mari alea, coltzucu lung mare liber, nimeni nu te-a jenat ca te-ai descotorosit de ei, si-ai ratat putin cu bara laterala. Doar cand portarul a fost la coltul scurt ai dat cum trebuie ca s-o scoata cu piciorul, cand e poarta goala dam la dracu-n praznic, ca asa e si fotbalul romanesc. Doar cand este portarul in poarta stim suta pe poarta. Rapid e o radiografie a fotbalului romanesc pe plus, fotbal romanesc care e pe minus.


    Daca tot e, am pus si ocazia mucialaului antiPoarta Costache, cat pe ce sa sara-n poarta.
    Am pus-o macar pentru dribling sublim in careu si apoi moarte cerebrala pe 7 metri, dar cu ocazie mare la final. De era Messi, mai dribla o data, dar eu zic ca e bine si-asa.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E bun, dar de cand a venit la Craiova face numai 0-0, 0-1 si 1-1. E pișat pe el ca pateste ca la nazionala, cand pierdea meciuri de la 2-0 si juca cu 11 varfuri.
    De pierde maine acasa, isi pierde si toate penele, asta e tot ce pot sa-i zic.
    Last edited by Johnny D; 4th September 2022 at 01:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    nu ai ce za faci la o echipa cu un patron la fel de retardat ca becali... nu are nimeni ce sa faca..

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E bun, dar de cand a venit la Craiova face numai 0-0, 0-1 si 1-1. E pișat pe el ca pateste ca la nazionala, cand pierdea meciuri de la 2-0 si juca cu 11 varfuri.

    Mai e Hagi care joaca fotbal. In rest, si basitul asta de Croitoru a bagat autobaza cu Pepszi, dupa ce a dat gol cu mâna ca o lichea.

    Rapidu' e aparat de bilele verzi de pe fleșscor, atat. Daca joci asa nu treci de Saburtalo, de vreun tur preliminar in Conferens. Ratarea lu' Ely Fernandes inca ii tine in top

    Voluntariul e pamant, dar nu dam in ei. Vine meciul cu fcbs si Rață are ceva de demonstrat �� Nu stiu cum ai numarat 6 ocazii, Gioni, ai pus si flatulatiile alea ale lui Ionita si Giugangici? Hai sa fim seriosi, chifle. Rapid a avut 0 ocazii clare, dar are un varf care a inventat inca 3 puncte. Asta e adevarul.
    Ca te-am prins serios...

    Cea mai bine cladita echipa imi pare Hermannstadt cu Maldarasanu, echipa neplatita de luni de zile, singura echipa neinvinsa desi au jucatori care nu iesa din comun.

    Hermannstadt un oras plin de multinationale in domeniu Automotive ca si Timisoara.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Salariile sunt "la zi" la Sibiu ba chiar au avut și prima de victorie pentru meciul cu oltenii dar ma bucur ca apreciezi stilul de joc al lui Maldarasanu ochii pe japonezul de la mijlocul terenului, e o placere sa îl vezi cum joacă și cât de multe mingi recuperează.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Si atunci de ce l-ati mazilit pe bietul om?
    Last edited by Johnny D; 5th September 2022 at 01:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu pot sa apreciez foarte bine ce se intampla in orezaria de la Medias. Cred ca poti sa joci si tenis pe zgura, nu s-ar plange nimeni. Sigur ca ambele echipe joaca pe acelasi, sa zicem, teren. Dar gazdele au deja multe meciuri acolo si pot exploata mai bine sucaocanele generate de ecosistem. Pare o echipa solida, o selectie buna. Are fainosag, cum se zice in zona 😃 Nici Cluj nu arata rau, doar ca, deocamdata, nu face puncte. Le va face 👍

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Viorel Flueran, acest David Elleray românesc 😃

    Altceva, ce sa vezi la FC Arges - Hermittstadt? O mizerie de meci, mai, baieti.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Deocamdata Rapidul, Viitoro-farucul pe prima linie si Fratele lu Stadt si peTROLUL pe linia 2 par echipe ce nu vor sa se lase de victorii. CFR, mooiesb si Craiolgutza Clone vor avea de furca in a le depasi, si nu prea cred ca le vor depasi pe toate pana la play off.
    Last edited by Johnny D; 5th September 2022 at 22:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce tot spioneaza Ciorbica de-o vreme, sta in bara acolo de parca e un terorist cu fitilul la mana, suparat si nervos pe societatile avansate prin furtul din propria-i seva, gata sa le trimita inapoi la taticutzul lor de unde au iesit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A lui Ioana, portaru' shugubatz!


    Si cascadorii rasului lu reghele Haji 3-4 de la 3-1.
    Bai decat asa, parca mai bine 1-0 si la casierie.


    Trebuie sa recunsc ca un egal imi era mai convenabil, e bine sa fii pe primu loc dar parca mai comfortabil e sa stea Craiolgutza Clone pe pwla ei, la distanta de noi pentru play off, mai ales ca ea spre deosebire de CFR si wcsb nu mai are ieuropa lig.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    gata sunteți lider absolut )))

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Hai cu 4-4 ca la teatru.


    Dar imi place sa vad Reghele nervos, ce m-am saturat de el cu gura pana la urechi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    o ieftineala de capionat...

  15. #36
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    'na seara!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0


    Citeste mai sus si raspunde la intrebari!

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    o ieftineala de capionat...
    Intr-un campionat de gloabe... de ce sa nu avem si noi sanse? De centenar.
    Exact ce ziceam, chiar daca Pistolashul nu crede, i se pare o nebunie.


    Sincer... si mie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    Citeste mai sus si raspunde la intrebari!



    Intr-un campionat de gloabe... de ce sa nu avem si noi sanse? De centenar.
    Exact ce ziceam, chiar daca Pistolashul nu crede, i se pare o nebunie.


    Sincer... si mie.
    da puteti si chiar aveți sanse nu am zis ca nu...

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce retardat, trebuia sa fie 4-4 aici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Colosala faza in care bravul capitan al Slujitorului e ridiculizat de un hîrdău cu căcat si șaormă, pe nume Markovici. De unde era cu spatele la poarta, l-a intors ăla in 3 metri cum intorci capacul de la toaletă

    Haji n-are de ales, trebuie sa iasa la joc ca sa vopseasca si apoi sa vandă. Prepuliță, Naie Costatin, Maldarășaru, Mihalcea si alti bugetari isi permit sa joace la nimic, nu au mare lucru de demonstrat, il au pe nu in brațe si, uneori, sunt rasplatiti de zeul Bulan. Tot ce obtin e rodul isprăvniciei lor, tot ce nu, clima, arbitrul, lipsa banilor, federatia si ghinionul😃

    Asa e in Romania. Antifotbalul si antijocul sunt cheile succesului. Chiar am avut un meci atipic asta-seara. Parca ai avansat in timp 200 de ani, dupa mizeria de la Pitesti.

  20. #41
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Doi portari slabi, au făcut aia de la Craiova niște greșeli în apărare de zici ca erau în liga a 3-a. Un egal era mai echitabil.

  21. #42
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    amatori in aparare si uni si ceilalti...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •