Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: EL 22-23: Faza grupelor

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pune ****. Nu va mai prezentati, ce **** mea. Africanii aia de la Arsenal sigur au inceput fotbalul pe iarba de la Crucible, nu printre pietre si crocodili. Atatea figuri pe bașiții astia, zici ca cine stie ce **** mea echipa e Arsenal si a coborat de pe tron.1-0 cu Bodo, strans din buci, cu simulari si trageri de timp tiganesti, e aproape o infrangere. E ca si cum te-ar fi batut Forest Green si Torquay. Rusine, demisia, sa imi bag **** in Plesan inca o data, ca nu l-a rupt pe tigan cand l-a avut sub crampoane. Astazi ar fi avut si Arsenal un antrenor, nu o pisda pensata👍🤗

  2. #23
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Johnny ce facurati muica? Ati inceput cu jumate titulari, ati bagat toti titularii dupa pauza, si tot v-ati luat-o?
    Fenerbahce a scos egal de la 0-3, Dinamo Kiev de la 1-3, iar voi?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Johnny ce facurati muica? Ati inceput cu jumate titulari, ati bagat toti titularii dupa pauza, si tot v-ati luat-o?
    Am stiut ca nu vom castiga si probabil vom pierde, asa am si pariat.
    Din pacate Arteta a bagat cam multi titulari, unii nu pe postul lor. Asta nu trebuia.


    Din ce-am vazut, inainte sa deschida ei scorul, noi am fost echipa mai buna.
    Probabil ceva ghinion. Oricum si daca nu pierdeam, Zurich i-a batut pe Bodo, era gata grupa.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Fenerbahce a scos egal de la 0-3, Dinamo Kiev de la 1-3, iar voi?
    Aia au jucat cu nimeni. Nu poti compara PSV care a fost la un pas de CL cu ciumetii aia. Si nici nu cred c-au jucat cu jumatate echipa a 2-a.


    In plus, Dinamo Kiev e o carpa de echipa, cand am pus ca nu pierd acasa in primul meci din grupa, au pierdut 0-1 cu niste carpe. Nu ai ce sa comentezi la o asa carpa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rușine de echipa Arsenal. Sa te bata unii antrenati de rezerva lui Mugur Gușatu la Herenveen

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Din mila c-au ratat CL-ul, am zis ca-i lasam sa joace c-o echipa de CL in turul urmator!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Parca vad ca bagati toata echipa a doua peste o saptamana, va trage Zurich un 1-1, si picati cu pretenii vostri de la Atletico in prima runda.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nici o sansa, si cu Under23 le dam 4.


    Dar Arteta cum e fricos o sa bage iar dintre titulari, desi duminica ne asteapta o echipa spurcata pe Stamford Bridge la care i-am dat 8 in ultimele 2 meciuri. 4 pe meci, 12?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Grupa A: Arsenal si PSV, cu Arsenal probabil prima. Pentru ECL se dueleaza teoretic la distanta Bodo cu Zürich, dar greu de crezut ca Bodo rateaza.
    Grupa B: Fener si Rennes, Fener are un gol avans. AEK Larnaca merge in ECL
    Grupa C: Betis prima, Ludogoret are nevoie de egal la Roma pentru locul doi, altfel merge in ECL.
    Grupa D: USG prima, Union are nevoie de victorie la belgieni desi are 2 puncte avans, ca probabil Braga va bate acasa pe codasa eliminata Malmo.
    Grupa E: Primul loc se joaca la San Sebastian, United are nevoie de victorie la doua goluri. Sheriff trebuie sa nu piarda la 3 goluri acasa cu Omonia ca sa mearga in ECL.
    Grupa F: Incurcata treaba. Daca gazdele castiga in ultima etapa (Feyenoord-Lazio si Midtjylland-Sturm Graz), termina toate cu 8 puncte, si se califica Feyenoord si Midtjylland. Lazio se califica cu un egal, ba chiar si cu o infrangere la un gol, daca Midtjylland nu cumva bate si ea. Midtjylland se califica daca bate la orice scor, Sturm Graz se califica cu egal.
    Grupa G: Freiburg prima, Qarabag si Nantes se lupta de la distanta pentru locul doi. Ca sa se califice Nantes in EL, trebuie sa bata la Olympiakos, iar Qarabag sa nu bata pe Freiburg. Grecii sunt pa.
    Grupa H: Ferencvaros e castigatoare de grupa! Toate celelalte 3 au sanse, Monaco se califica daca bate sau daca face egal si Trabzonspor nu bate. Daca nu bate, Trabzonspor si Steaua Rosie sunt la egalitate perfecta, cine bate cu scorul cel mai mare dintre ele se califica.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #30
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Ireal cum o echipă din Ungaria e în optimile Europa League. Și proasta tarii bagă rezervele în Conference.

  10. #31
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Ferencvaros castiga (INCA DIN ETAPA 5), o grupa crima cu Monaco, Trabzon si Steaua Rosie, in EL, iar mizeriile de la noi iau 0/6 (0-10) cu Silkeborg si 0/6 (0-4) cu Sivaspor ! Domane fereste !

    ===

    Mi se pare tragic cum a ajuns Roma sa joace calificare cu Ludogorets, si sa aiba nevoie de victorie.

    De asemenea, daca Man Utd nu bate la +2 la San Sebastian, atunci vor juca in 16zecimi EL cu Barca / Juve / Sevilla / Atletico 100%
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #32
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Grupa F s-a terminat cu toate cu 8 puncte, Feyenoord a castigat grupa la nr. de goluri marcate fata de Midtjylland, care a iesit in fata lui Lazio si Sturm Graz la golaveraj. Lazio merge in ECL, unde e cat pe-aci sa fie insotita de Roma - bulgarii de la Ludogoret ii conduc la pauza.
    Grupa G: Nantes s-a calificat, sa zica merci Freiburg. Nemtii au fost nemti, au scos un egal in Azerbaidjan, iar canarii i-au batut pe distrusii de la Olympiakos.. Ce rau au ajuns si grecii bre.
    Grupa H: Monaco s-a calificat en fanfare in decisivul cu Steaua Rosie, hattrick Volland. Sarbii merg acasa, campioana Turciei merge in ECL.
    Grupa E: Doar 1-0 pentru United la San Sebastian, ajunge doar pentru locul doi. Sheriff merge in ECL.
    Marea performanta ramane USG - venita acum un an din liga a doua, a terminat pe 2 dupa Bruges in Belgia, iar la debutul in grupele europene isi castiga o grupa complicata, cu Union Berlin, Braga si Malmo.
    Last edited by JJ; 4th November 2022 at 01:36.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #33
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Group Winners:
    Arsenal, Fenerbahce, Betis, Union St-Gilloise, Sociedad, Feyenoord, Freiburg, Ferencvaros

    ---

    Runners-Up ce vor juca cu locul 3 din CL: cu de-al de Barca, Juventus, Sevilla etc...
    PSV Eindhoven, Rennes, Roma, Union Berlin, Man Utd, Midtjylland, Nantes, Monaco.

    De mentionat ca Man Utd au gafat-o, clasic !
    Respect in special ptr echipe precum Union Gilloise, Ferencvaros sau Midtjylland

    ---
    Surprinzator ca francezele merg toate mai departe

    PS: Urata umilinta lui Lazio.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca si pe Lazio, ca pe omologii din capitala sectorului agricol ilfov, nu i-a interesat competitia. Scopul a fost sa bifeze cateva umilinte colosale, care sa dainuie cateva sute de ani de acum inainte
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •