View Poll Results: Face parnaie?

Voters
1. You may not vote on this poll
  • Da,in temnita cu cioara

    0 0%
  • Nu,scapa,e smecher

    1 100.00%
Results 1 to 21 of 21

Thread: Dani Mocanu si Co. il bat pe unul intr-o benzinarie

  1. #1
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1

    Dani Mocanu si Co. il bat pe unul intr-o benzinarie

    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...itesti-2054435

    Ia ziceti ba ce parere aveti?Infunda Dani puscaria?
    Sau voi chiar credeti ca niste prosti ce sunteti ca nu ii da unuia de la DIICOT 10000 euro pe luna pt astfel de cazuri?

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Traim in plina dictatura progresista, mi se pare normal ca agresorul sa aiba mai multe drepturi decat victima. Mocanu e in trend, face miliarde de vizualizari si e idolul noii generatii, de victima lui nu am auzit. Cine e saracul ala? Nu mai poti sa impusti un criminal, sa spanzuri un pedofil, sa amputezi membrele celor care fură, sa lapidezi un politician corupt care mananca cu curvele alocatia copiilor etc, ca vin cele doua milioane de ong-uri, plus alti cretini hemofili, sa plesneasca de borhot biblic, stangist, umanist, limbist.

  3. #3
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Traim in plina dictatura progresista, mi se pare normal ca agresorul sa aiba mai multe drepturi decat victima. Mocanu e in trend, face miliarde de vizualizari si e idolul noii generatii, de victima lui nu am auzit. Cine e saracul ala? Nu mai poti sa impusti un criminal, sa spanzuri un pedofil, sa amputezi membrele celor care fură, sa lapidezi un politician corupt care mananca cu curvele alocatia copiilor etc, ca vin cele doua milioane de ong-uri, plus alti cretini hemofili, sa plesneasca de borhot biblic, stangist, umanist, limbist.
    Nu stiu cine e,tot un cioroi.
    Oricum si-a luat-o grav.
    Mocanu cu fratesu au plecat in Italia sa produca bani si abia la intoarcere au fost luati 24 de ore.

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu e acelasi infractor care cu cateva luni in urma a intrat cu TABu in masinile parcate pe o strada din Valcea?
    Vedete d’astea ar trebui sa ia condamnare cu executare si bataie zilnica, exemplu pentru altii ca el. Toleranta zero daca mai vrem sa revenim vreodata la normalitate.

    Urcarea pe piedestal a scursurilor sociale nu are nimic de-a face cu progresismul ci cu mizeria de fundatura sociala in care se afunda tara noastra. Pe asta il apara gloatele cu creier neted, politicieni si reprezentanti corupti ai organelor asa cum se intampla cu interlopii si cu.rvele transformate de media in vedete indragite.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Nu e acelasi infractor care cu cateva luni in urma a intrat cu TABu in masinile parcate pe o strada din Valcea?
    Vedete d’astea ar trebui sa ia condamnare cu executare si bataie zilnica, exemplu pentru altii ca el. Toleranta zero daca mai vrem sa revenim vreodata la normalitate.

    Urcarea pe piedestal a scursurilor sociale nu are nimic de-a face cu progresismul ci cu mizeria de fundatura sociala in care se afunda tara noastra. Pe asta il apara gloatele cu creier neted, politicieni si reprezentanti corupti ai organelor asa cum se intampla cu interlopii si cu.rvele transformate de media in vedete indragite.
    Nu stiu cum sa-ti zic dar Dani Mocanu e interlop.Are ani de zile de cand e cu baietii destepti.

    Droage si femei cu aste se ocupa.

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    pai asta ziceam si eu, nicio mila pentru d-astia. insa inteleg ca e si manelist indragit si promovat pozitiv prin media.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Ce nici o mila?

    Nici 29 de zile in arest nu sta,nu mai poate el de mila ta.

  8. #8
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu vorbeam de mila mea, imi doream doar nemilosenia procurorilor si organelor.
    dar bineinteles ca nu va fi nimic pentru ca in tara noastra legea e doar o figura de stil si eventual instrument politic, de altfel inteleg ca victima nici nu a indraznit sa faca plangere.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #9
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In tara asta nu facem plangeri decat pt motive serioase: la tas, pentru campionate si cupe
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #10
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Update:

    Mocanu e in arest la domiciliu.

    Fratesu a in arst preventiv 30 de zile(se pare ca fratesu o sa ia sentinta in cazul asta si dupa cum se vede pe imagini el e mai implicat).

  11. #11
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    nu vorbeam de mila mea, imi doream doar nemilosenia procurorilor si organelor.
    dar bineinteles ca nu va fi nimic pentru ca in tara noastra legea e doar o figura de stil si eventual instrument politic, de altfel inteleg ca victima nici nu a indraznit sa faca plangere.
    Victima e tot din clanuri man.
    E rusine sa te duci la gabori,tre sa rezolvi singur astfel de probleme pe strada.Asa se face.

  12. #12
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Banuiam ca e din clanuri mari, dar asta nu face decat sa mute problema pe un plan mai profund. Ce tara cu stat de drept e aia in care toata lumea stie de existenta clanurilor astora de infractori marunti dar nimeni nu face nimic sa le elimine? Dimpotriva, unii sunt vedete pe social media sau pe la televiziuni precum celebritatea asta in discutie.
    O rusine, intr-un stat functional rahatii astia ar fi rezolvati in cateva luni.

  13. #13
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Marunti?

    Probabil tu intorci banii cu lopata daca aia sunt marunti.Fac aia 2000 pe zi(euro nu lei).

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu e vorba de cati bani fac, e vorba despre nivelul infractiunilor. Nu au (inca) puterea mafiei mari, se ocupa cu mizerii gen prostitutie, camata si altele asemenea, sunt mult mai usor de destructurat iar beneficiile ar fi considerabile. Simpla lor existenta si faptul ca sunt acceptati social este un mesaj clar ca legea nu functioneaza si un indemn pentru multi altii sa le urmeze calea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #15
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Mizeriile alea produc milioane de euro anual.

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    exact, probabil zeci de mn euro anual, trebuie taiata sursa asta de venit infractional si eliberata tara de clanuri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #17
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Povesti,nu se intampla niciodata.

    Din contra.

  18. #18
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Atta timp cât corupția e în floare în România și interlopii ăștia cotizează mii de euro autorităților locale, poliției, judecătorilor, nu se va întâmpla nimic. Sunt lasati sa facă ce vor, mai pică câte un pește de asta mic, din când în când, că sa prosteasca lumea ca lucrurile funcționează.
    La fel e și cu peștele ala de Bodi, are fete la produs prin toată Europa, dar el apare periodic la TV și se lauda cu ce avere are el, iar nimeni nu ii face nimic.

  19. #19
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Pentru ca nu poti dovedi asta sau e foarte greu.

    Bodi are reputatie ca se poarta bine cu multe din ele desi stiu sigur ca oamenii lui le mai si bat si tortureaza.

    Apropo o avea pe Bianca la Dubai pe 5 k ziua.

  20. #20
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ești interlop?

  21. #21
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Esti gabor?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •